Судове рішення #1583634
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м

 

   ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА 01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 22.01.2008 р.                                                                                                     № 5/293 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Кочана В.М.,

секретаря судового засідання Стріхи В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов

 

   ОСОБА_1

 

до треті особи

   Головного Управління  Пенсійного фонду України в м. Києві     , які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Служби безпеки України в місті Києві, Адміністрація Державної Прикордонної служби України

 

про

  визнання протиправними дій та зобов'язання провести перерахунок та виплту пенсії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного Управління  Пенсійного фонду України в м. Києві, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Служби безпеки України в місті Києві, Адміністрація Державної Прикордонної служби України про перерахунок пенсії з урахуванням надбавок, які проводилися для діючих військовослужбовців після звільнення позивача зі служби.   

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав і пояснив, що проходив військову службу в Прикордонних військах України. Був звільнений зі служби за станом здоров'я у серпні 2000 року.

З 23.08.2000р. Управлінням Служби безпеки України в місті Києві йому була призначена пенсія за станом здоров'я та вислугу років (оскільки на момент звільнення мав право на пенсію відповідно до вимог чинного законодавства України) у відповідності до Закону України від 09.08.1992р. "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", яким визначено умови, норми і порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців і осіб начальницького складу органів внутрішніх справ та перерахунок раніше призначених пенсій. Після його звільнення відбулося неодноразове підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям, шляхом впровадження додаткових видів грошового забезпечення.

На думку позивача, розмір пенсії, яка йому виплачувалася не відповідає вимогам законів України. Вона повинна бути збільшена з урахуванням усіх надбавок для військовослужбовців, що проходять військову службу, які здійснювалися після його виходу на пенсію.  

Представники відповідача та третіх осіб у справі в судовому засіданні заперечили проти задоволення позовних вимоги. Пояснили, пенсію позивачу обчислено з урахуванням положень    ст. 43 Закону України від 09.04.1992р. "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

Представник відповідача зазначив, що законодавством з питань пенсійного забезпечення, яке діяло до 01.01.2005р., не було передбачено можливості перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із запровадженням після звільнення військовослужбовців та осіб, котрі мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, яких вони не отримували під час служби, а також премій. До того ж закон, який набув чинності 01.01.2005р., не має зворотної сили, тому вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням запроваджених після звільнення зі служби нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій за минулий час, тобто до 01.01.2005р., задоволенню не підлягають.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 проходив військову службу в Прикордонних військах України та був звільнений зі служби за станом здоров'я у серпні            2000 року.

23.08.2000р. позивачу була призначена пенсія за станом здоров'я та вислугу років у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

Головним управлінням Пенсійного Фонду України у м. Києві відмолено позивачу у перерахунку пенсії з урахуванням надбавок, що були встановлені з часу виходу на пенсію до 01.01.2005р.

Судом встановлено, що позивачу було здійснено перерахунок пенсії відповідно до вимог    ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" та враховано надбавки призначенні після 01.01.2005р.

Відповідно до законодавства з питань пенсійного забезпечення, яке діяло до 01.01.2005р. (тобто до набуття чинності Закону України „Про внесення змін до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб") щомісячні надбавки, що відносяться до додаткових видів грошового забезпечення приймались в розрахунок при обчисленні розміру пенсії лише особам, які отримували їх під час проходження служби і були звільнені після їх запровадження.

Відповідно ст. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" особи, яким раніше призначено пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", мають право на перерахунок пенсій з урахуванням положень цього Закону та виплату 50 відсотків перерахованої пенсії з 01 січня 2005 року, а з 01 січня 2006 року - 100 відсотків перерахованої пенсії.

Така позиція підтверджується судовою практикою. Відповідно до п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.04.2005р. № 4 "Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" встановлено, що законодавством з питань пенсійного забезпечення, яке діяло до         01 січня 2005р., не було передбачено можливості перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із запровадженням після звільнення військовослужбовців та осіб, котрі мають право на пенсію згідно із законом, нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, яких вони не отримували під час служби, а також премій. До того ж закон, який набув чинності 01.01.2005р., не має зворотної сили, тому вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням запроваджених після звільнення зі служби нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій за минулий час, тобто до 01 січня 2005 року, задоволенню не підлягають.

Таким чином, суд приходить до висновку, що підстави для здійснення перерахунку пенсії з дня призначення пенсії відсутні, позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог відмовити.

 

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

 

Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

          Суддя                                                                                                          Кочан В.М.                                          

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація