Судове рішення #1585193
Справа №2 о-152/2007р

Справа №2 о-152/2007р

РІШЕННЯ

іменем  України

 

23 травня 2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого                             судді               Мельник О.О.

при секретарі                                                   Лесик    І.Ю.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду справу за заявою ОСОБА_1,  заінтересовані особи - ОСОБА_2,  ОСОБА_3,  про встановлення факту перебування чоловіка та жінки в зареєстрованому шлюбі,  що має юридичне значення,

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернулась до суду з даною заявою про те,  що її батьки :мати-ОСОБА_4  та батько-ОСОБА_5з 07.11.1936 р. перебували в зареєстрованому шлюбі між собою та сумісно проживали в житловому будинку АДРЕСА_1. Після їх смерті відкрилася спадщина у вигляді належного батьку вищевказаного жилого будинку та сертифіката на земельну частку (пай),  виданого на ім"я її матері. Вона як спадкоємиця за законом у встановлений законом строк прийняла спадщину після смерті матері,  після смерті батька спадщина ніким із спадкоємців,  в т.ч.1 нею,  не приймалась. Заповіт останній не складав. Інші спадкоємці за законом-заінтересовані особи по справі заяв до нотаріальної контори про прийняття ними спадщини після смерті матері не подавали. Однак,  вона не має можливості використати надане їй законом право як спадкоємцю за законом на вищевказане майно внаслідок відсутності свідоцтва про одруження її батьків,  яке до цього часу не збереглося,  як і актовий запис про їх одруження,  що унеможливлює відновлення такого документа. Тому просить встановити факт перебування її батьків в зареєстрованому шлюбі між собою.

Заявниця в судове засідання не з'явилась,  про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином,  в своїй письмовій заяві дану заяву підтримує,  просить справу слухати у її відсутність.

Заінтересовані особи в судове засідання не з'явились,  про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином,  в своїх письмових заявах проти встановлення такого факту не заперечують,  просять справу слухати у їх відсутність.

Суд,  дослідивши матеріали справи,  прийшов до висновку,  що заява обгрунтована і підлягає задоволенню.

Встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько заявниці-ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати заявниці-ОСОБА_4  Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді права на земельну частку (пай) площею 2, 4 умовних кадастрових га,  що розташована за межами с. Глибоке Бориспільського району Київської області,  про що свідчить сертифікат на земельну чстку (пай) НОМЕР_1,  виданий на ім"я померлої 31.12.1996 року Бориспільською райдержадміністрацією та зарєстрований у Книзі реєстрації за № 1921,  а також на житловий будинок АДРЕСА_1,  що належав померлому батьку заявниці. Заповіти на спадкове майно померлими не складалися. Остання,  як спадкоємиця даного майна за законом,  у встановлений законом строк подала заяву в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті матері. Інші спадкоємці таку заяву до нотаріальної контори не подавали. Однак,  використати надане їй законом право,  вона не має можливості внаслідок відсутності свідоцтва про одруження між її батьками,  яке на даний час не збереглося. Також відсутній актовий запис про укладення шлюбу між останніми,  що унеможливлює відновити даний документ.

Батьки заявниці перебували в зареєстрованому шлюбі та сумісно проживали за вищевказаною  адресою з   1944  року по   1995  рік,   вели  спільне господарство.

 

Відповідно до витягу з погосподарських книг Глибоцької сільРади з 1944 по 1995 роки мати заявниці зазначена як дружина ОСОБА_5.

Вищенаведене підтверджується даними копій свідоцтв про смерть батьків заявниці-ОСОБА_5. та ОСОБА_4 (а.с. 7, 8),  копії свідоцтва про народження заявниці та копії паспорта останньої (а.с. 5-6),  даними копії сертифікату на земельну частку (пай),  виданого на ім"я матері заявниці (а.с. 9),  даними технічної документації на вищевказаний житловий будинок на ім"я батька заявниці-ОСОБА_5. (а.с. 13-16),  даними витягу з погосподарських книг Глибоцької сільРади з 1944 року по 2005 р.р.(а.с. 10-11) та даними копії відповіді з органів РАГСу про відсутність свідоцтва про одруження між батьками заявниці та актового запису про укладення шлюбу між останніми (а.с. 12)

Таким чином,  враховуючи вищенаведені обставини,  суд дійшов висновку,  що слід встановити факт перебування батьків заявниці в зареєстрованому шлюбі з 1944 p.,  оскільки встановлення такого факту має юридичне значення,  і необхідне заявниці для реалізації своїх майнових прав.

Керуючись  ст.  ст.  57,  60,  62-64,  212-215,  256-259 ЦПК України,  суд,

 

ВИРІШИВ:

 

Заяву задовольнити.

Встановити факт перебування ОСОБА_4,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Глибоке Бориспільського району Київської області та ОСОБА_5,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Глибоке

Бориспілького району Київської області,  в зареєстрованому шлюбі,  з 1944 р.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайсуд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення з подальшою подачею апеляційної скарги на рішення протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація