Судове рішення #15854201





                                                 Справа № 3-1657/11

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2011 р. Київський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого                                                                      судді Малютіної Н.М.,

при секретарі                                                                       Негрій І.І.,

за участю прокурора                                                             Панченко С.Ю.,

представника митниці                                                                 Іщенко О.А,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду справу відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Чуб-Новолок, приморського району Архангельської області, громадянина України, працюючого директором литовської фірми ПП », який мешкає за адресою: АДРЕСА_1

про порушення митних правил, передбачене ст.. 336 МК України,

В С Т А Н О В И В:

11 березня 2011 року о 11 годині 30 хвилин  у м. комсомольське Старобешевського району Донецької області на перехресті вулиць Маяковського  та вул.. Кірова  співробітниками ДПС ВДАІ Страбешевського РВ УМВСУ в Донецькій області був зупинений автомобіль марки «Хонда-Аккорд», реєстраційний номер Літви НОМЕР_1, кузов НОМЕР_2 під керуванням громадянина України ОСОБА_3. Під час зупинки зазначеного автомобіля гр.. ОСОБА_3 перебував в автомобілі один. В ході перевірки було встановлено, що гр.. ОСОБА_3 не здійснював ввезення на митну територію України вказаного автомобіля, зазначений автомобіль був ввезений гр.. ОСОБА_2 05.06.2008 року через пункт пропуску «Нові Яриловича»,  проте 11.03.2011 року в м. Донецьку був на зазначеному автомобілі затриманий працівниками ДАІ, і зазначений автомобіль був в нього вилучений

ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, що підтверджується його підписом в протоколі про день та час розгляду даної справи,  наслідки неявки до суду йому були роз’яснені, але про причини своєї неявки до суду він не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло, в зв’язку з чим суд вважає можливим розглянути справу у його відсутності відповідно до ст.390 МК України.

Суд, заслухавши представника митниці, захисника, думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи: протокол про порушення митних правил з описом вилученого автомобіля (а.с.2-4), рапорт співпрацівника ДПС, відповідно до якого 11.03.2011 року був затриманий ОСОБА_3,  який керував зазначеним автомобілем за відсутності в ньому ОСОБА_2 (а.с.16); копії документів про реєстрацію цього автомобіля у Республіці Молдова, в зв’язку з чим цей  автомобіль з моменту ввезення на митну територію України знаходиться під митним контролем митних органів України, суд вважає доказаною вину ОСОБА_2 в здійсненні операцій з транспортним засобом, що знаходиться під митним контролем, а саме у користуванні ним без дозволу митного органу, і ці його дії правильно кваліфіковані за ст.336 МК України.

А умисел ОСОБА_2 на вчинення зазначеного порушення безспірно підтверджується встановленими судом обставинами справи, за яких ОСОБА_2 саме без дозволу митниці використовував даний автомобіль, завідомо знаючи, що цей автомобіль знаходиться під митним контролем, оскільки не оформлений для вільного використання (не розмитнений) у митних органах України та має молдовські реєстраційні номери та молдовські документи про реєстрацію.  

Відповідно до ч.1 ст.254 МК України товари, що підлягають оподаткуванню, які тимчасово ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України під зобов'язання про зворотне вивезення, а також з метою транзиту, пропускаються на митну територію України за умови надання митному органу гарантій. Види гарантій, умови і порядок їх надання та повернення визначаються законом.

Відповідно до ч.3 ст.11 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України»від 13 вересня 2001 року, з наступними змінами та доповненнями, транспортні засоби за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, тимчасово ввезені під зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути розкомплектовані на запасні частини, передані у володіння або користування іншим особам. Такі транспортні засоби можуть бути оформлені для постійного користування після сплати відповідних податків та зборів, передбачених законодавством при ввезенні транспортних засобів для вільного використання.

Таким чином, діюче митне законодавство, тобто спеціальний закон, що регулює правовідносини в галузі митного оформлення транспортних засобів, забороняє передачу транспортних засобів, тимчасово ввезених під зобов’язання зворотнього вивезення, у володіння або користування іншим особам без будь-яких виключень.

За таких обставин є очевидним, що передання у користування іншій особі автомобіля, ввезеного на митну територію України під зобов’язання зворотнього вивезення, без дозволу митного органу, є засобом ухилення від митного контролю, зокрема ухилення від сплати встановлених законом митних платежів на користь Державного бюджету України.

А звільнення осіб, винних у вчиненні такого порушення митних правил, від відповідальності, встановленої ст.336 МК України, безумовно тягне за собою подальші грубі порушення цими особами митного законодавства та ухилення від належного оформлення товарів і транспортних засобів, ввезених на митну територію України.     

З урахуванням всіх обставин справи, даних про особу ОСОБА_2, які виходячи з його віку, суспільного статусу та вищої освіти безумовно дозволяли йому ознайомитися з правилами користування та розпорядження транспортним засобом, ввезеним в Україну під зобов’язання зворотнього вивезення, приймаючи до уваги вкрай розповсюджений характер саме цього правопорушення, суд вважає необґрунтованими доводи ОСОБА_2 про його необізнаність у правилах користування автомобілем, що знаходиться під митним контролем.

Враховуючи обставини справи, грубість допущеного правопорушення, направленого на ненадходження коштів за вільне використання автомобіля до Державного бюджету України, дані про особу правопорушника, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.336 МК України,

П О С Т А Н О В И В :  

ОСОБА_2 визнати винним в порушенні митних правил, передбаченому ст.336 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят ) гривень на розрахунковий рахунок № 33113336700006, код платежу 21081300, банк ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 0834016, ОКПО  34687001.

Постанову може бути пред’явлено до примусового виконання протягом трьох місяців з дня винесення, а вразі оскарження –протягом трьох місяців з дня розгляду апеляційної скарги.  

Постанова може бути оскарженою до   Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд м. Донецька протягом десяти  днів з дня її винесення.

             Суддя:




  • Номер:
  • Опис: Керурвав транспортним засобом у стані алкогольного спяніння.
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 3-1657/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Малютіна Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.05.2011
  • Дата етапу: 01.06.2011
  • Номер: АП-1657
  • Опис: Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 3-1657/11
  • Суд: Центральний районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Малютіна Н.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.04.2011
  • Дата етапу: 01.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація