Справа №1 -217/2007р.
ВИРОК
Іменем України
06 червня 2007р. Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Мельника О.О.
при секретарі Лесик І.Ю.
з участю прокурора Битько Н.М.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду справу по обвинуваченню ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, з вищою освітою, незаміжнбої, не працюючої, раніше не судимої,
за ч.5 ст. 27 ч.1 ст. 358, ч.3 ст. 358 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудня ОСОБА_1 , 02.03.2007 року, знаходячись м. Києві на залізничному вокзалі, на першому пероні, біля буфету, з метою підроблення закордонного паспорта для його подальшого використання для перетинання кордону України, умисно, надала, невстановленій слідством особі на ім"я ОСОБА_2, з яким попередньо домовилась по телефону про оформлення з його боку вищевказаного виїзного документа та про зустріч з ним, дві власні фотокартки та пообіцяла придбати підроблений паспорт за 800 доларів США, тим самим, сприяючи в підробленні даного виїзного документа.
Після чого невстановлена, слідством особа, 20.03.2007р. передала підсудній на тому ж місці, завідомо підроблений закордонний паспорт громадянки Польщі, НОМЕР_1, на ім"я ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, до якого була вклеєна фотокартка підсудної, що містив в собі установчі дані іншої особи. А остання придбала вказаний паспорт за 800 доларів США, тим самим сприяючи в підробленні даного паспорта. Реалізовуючи свої злочинні наміри, підсудня ОСОБА_1 , 20.03.2007р., о 14 год 30 хв., з метою перетинання Державного кордону України, перебуваючи в Державному міжнародному аеропорту "Бориспіль", під час оформлення пасажирів, які відлітали з України літаком рейсу № 662 сполученням "Київ-Відень" та "Відень-Лінц", в пункті пропуску ОКПП "Київ" ДМА "Бориспіль", будучи обізнаною про підробку документа, умисно використала даний, завідомо підроблений документ, пред"явивши, на паспортний контроль військовослужбовцям прикордонної служби України завідомо підроблений паспорт громадянки Польщі, НОМЕР_1, на ім"я ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, до якого була вкалеєна фотокартка підсудної, що містив в собі установчі дані іншої особи, як підставу для перетинання кордону. Внаслідок незаконних дій підсудної, її було затримано, а підроблений документ вилучено.
На досудовому слідстві підсудня ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, щиро розкаялась в скоєному і пояснила, що дійсно при вказаних обставинах, з метою виїзду за кордон та подальшого використання підробленого паспорта, надала невстановленій слідством особі дві власні фотокартки та гроші в розмірі 800 доларів США за виготовлення підробленого виїзного документа, та отримала вказаний вище паспорт, оформлений на біографічні дані іншої особи, з метою його подальшого використання, і за його допомогою незаконно намагалась перетнути державний кордон України.
В своїй письмовій заяві просить справу слухати у її відсутність.
Крім особистого визнання, вина підсудної підтверджується даними постанови про визнання документа речовим доказом та приєднання закордонного паспорта громадянина Польщі НОМЕР_1 на ім"я ОСОБА_3 та авіаквитка на рейс № 662 сполученням "Київ-Відень" та "Відень-Лінц" до кримінальної справи в якості речових доказів(ах.ЗІ).
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у посібництві у підробленні документа, що видається підприємством, установою, організацією, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою його використання, підсудня ОСОБА_1 скоїла злочин, передбачений ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 358 КК України.
Крім того, своїми умисними діями, які виразились в використанні завідомо підробленного документа, підсудня ОСОБА_1 скоїла злочин, передбачений ч.3 ст. 358 КК України.
При призначенні підсудній виду і міри покарання суд враховує характер і ступінь сусільної небезпечності скоєних злочинів, особу винної, обставину, що пом"якшує її відповідальність.
Підсудня щиро розкаялась в скоєному, що пом"якшує її відповідальність, раніше не судима, позитивно характеризується по місцю проживання і тяжких наслідків від скоєнного, не настало, тому суд вважає, що виправлення і перевиховання, підсудньої, можливе без ізоляції від суспільства і їй слід призначити покарання не пов"язане з обмеженням волі.
На підставі ст. 81 КПК України, речові докази по справі - паспорт громадянки ПольщіНОМЕР_1 на ім"я ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, з вклеєною фотокарткою підсудної, авіаквиток на рейс №662 сполученням "Київ-Відень" та "Відень-Лінц" на ім"я ОСОБА_3 слід залишити при справі.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд,
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні злочинів, передбаченних, ч.5 ст. 27 ст. 358 ч.1, ст. 358 ч.3 КК України і призначити покарання:
· за ч.5 ст. 27, ч.1 ст. 358 КК України в вигляді 1000грн. штрафу;
· за ч.3 ст. 358 КК України в вигляді 850 грн. штрафу.
На підставі ст. 70 КК України, остаточно призначити засудженій ОСОБА_1 покарання, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, в вигляді ЮОО(тисячі) гривень штрафу в дохід держави.
Міру запобіжного заходу засудженій ОСОБА_1 , до вступу вироку в законну силу, залишити-підписку про невиїзд з місця постійного проживання.
Початок строку відбування покарання, засудженій, рахувати з дня виконання вироку.
Речові докази по справі: паспорт громадянки ПольщіНОМЕР_1 на ім"я ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, з вклеєною фотокарткою підсудної, авіаквиток на рейс №662 сполученням "Київ-Відень" та "Відень-Лінц" на ім"я ОСОБА_3 - залишити при справі.
Вирок може бути оскарженний в Апеляційний суд Київської області через Бориспільський міськрайсуд протягом 15 діб з дня оголошення.