Судове рішення #1590248

                                                                                                                 Справа № 2-94/2008 р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

 

            22 січня 2008  року                                                   Немирівський районний суд Вінницької області

В складі головуючого  судді Рибчинського В.П.

при секретарі                           Горбенко Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Брацлавської селищної ради про визначення додаткового строку для  прийняття спадщини,-

 

В С Т А Н О В И В:

 

            10.12.2007 року ОСОБА_1, яка діє у власних інтересах , а також від імені та за дорученням братів ОСОБА_2, ОСОБА_3 з зазначеною позовною заявою звернулася до суду.

            В позовній заяві ставить вимоги про визначення її,  а також її братам ОСОБА_2, ОСОБА_3 додаткового строку для прийняття спадщини, яка відкрилась 18 березня 2004 року після смерті їх батька ОСОБА_4 і знаходиться в АДРЕСА_1, шляхом подання заяв до нотаріальних органів про прийняття спадщини. Посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батькоОСОБА_4, який постійно проживав і був зареєстрований в АДРЕСА_1. Після смерті батька відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями, який знаходиться в  АДРЕСА_1, грошового вкладу з відповідними відсотками та компенсаційними нарахуваннями, який зберігається в Брацлавському відділенні Ощадбанку.

            Вона та двоє її братів - ОСОБА_2, ОСОБА_3 - як діти померлого є спадкоємцями першої черги за законом. Їх мати - ОСОБА_5 - спадщину не приймала і на неї не претендує, про що зробила відповідну заяву в нотаріальні органи.

            Одразу після смерті батька вона фактично прийняла спадщину, взявши на зберігання документи покійного. Вона вважала, що таким способом прийняла спадщину.

            В даний час вона звернулась від свого імені та за дорученням братів в нотаріальну контору, маючи намір оформити правовстановлюючі документи на спадкове майно, але отримала відмову. Її повідомили, що із набранням чинності нового Цивільного кодексу України з 01 січня 2004 року, залишилась лише одна дія, яка свідчить про прийняття спадщини спадкоємцем, який не проживав в одному будинку із спадкодавцем на час його смерті - подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини.

            Оскільки шестимісячний строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини закінчився 18 вересня 2004 року, тому вона змушена звертатись до суду із даною заявою.

            Цивільне законодавство передбачає таку можливість, якщо причина пропуску строку є поважною. Вважає, що вона та її брати пропустили строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки вона виїжджала за межі області на заробітки і не мала можливості займатись питаннями прийняття спадщини, а брати взагалі проживають за кордоном, в Російській федерації. 

            В судовому засіданні позивач ОСОБА_1., яка також є представником позивачів ОСОБА_2. та ОСОБА_3, оскільки  діє від їх імені за довіреністю позовні вимоги підтримала, дала пояснення, які відповідають вимогам викладеним в позовній заяві.

            Представник відповідача в судове засідання не з"явився, однак на адресу суду  направив заяву в якій просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги  визнає.

            Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1., яка також є представником позивачів ОСОБА_2. та ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню зі слідуючих підстав.

            Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

            Оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивачі пропустили строк подачі заяви про прийняття спадщини з поважної причини, тому  суд приходить до висновку, що  позовні вимоги підлягають задоволенню.

            Керуючись ст.1272 ЦК України і ст.ст. 60,215,217,218 ЦПК України, суд,-

 

В И Р І Ш И В :

 

            Позов задовольнити.

            Визначити ОСОБА_1 ,ОСОБА_2, ОСОБА_3  додатковий  строк до 01 липня 2008 року  для прийняття спадщини, яка відкрилась 18 березня 2004 року після смерті їх батька ОСОБА_4 і знаходиться в АДРЕСА_1.

             Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 діб та апеляційна скарга до апеляційного суду Вінницької області протягом 20 діб з  дня подання заяви.

            Суддя:

 

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація