Судове рішення #15927938

   

                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


09 червня 2011 р.  Справа № 2а/0470/5567/11



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді                              Коренева А.О.,

при секретарі                                         Литвин Ю.Ю.,

за участю

прокурора –Бойко А.В.

представника позивача –Ковальова О.В.,

представника відповідача –Базилева А.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Красногвардійського району м.Дніпропетровська  в інтересах держави в особі управління  Пенсійного Фонду України в Красногвардійському районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Метробуд»про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Красногвардійського району м.Дніпропетровська  звернувся до суду в інтересах держави в особі управління  Пенсійного Фонду України в Красногвардійському районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Метробуд» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску не загальнообов’язкове державне соціальне страхуванняя за лютий, березень 2011 р. В обґрунтування заявлених вимог прокурор зазначив, що за змістом ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» відповідач є платником єдиного внеску. Відповідачем було надано до позивача звіт щодо нарахованого єдиного внеску за лютий, березень 2011р. на загальну суму 22 486 грн., однак сплачено із зазначеної суми 2 108,95 грн., у зв’язку з чим у нього виникла прострочена заборгованість, тобто недоїмка на суму 20 377,05 грн., яка, з огляду на положення ст.25 Закону має бути стягнута в судовому порядку.

Позивач в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав та зазначив, що сума недоїмки у розмірі 20 377,05 грн. відповідачем не сплачена.

Представник відповідача в судове засідання з’явився, надав до суду документи, з яких вбачається, що ТОВ «Метробуд» пройшов державну реєстрацію та набув статусу юридичної особи, отримавши ідентифікаційний код 31540755, а також зазначив, що дійсно має заборгованість перед позивачем зі сплати єдиного внеску у розмірі 20 377,05 грн., яка виникла через відсутність коштів у підприємства.

Заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд при винесені рішення виходить з наступних підстав та мотивів.

Матеріалами справи підтверджено, що Відповідач пройшов передбачену законодавством процедуру державної реєстрації, набув правового статусу юридичної особи, включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України з ідентифікаційним кодом – 31540755.

В розумінні п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон про збір), відповідач зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у позивача.

Положеннями ч. 2 ст. 6 Закону  про збір передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний зокрема  своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначений ст.9 Закону про збір: платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Згідно з ч. 12 ст. 9  Закону про збір єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Завданнями Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску (ст.  12 Закону про збір).

Відповідно до п. 6.2. – 6.6. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду  від 27.09.10 № 21-5, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону пп.4.3.6 п.4.3, абз.2 пп.4.5.2, пп.4.5.3 п.4.5 та пп.4.6.2 п.4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Органи Пенсійного фонду надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника або актів звірок з органами податкової служби сум доходу (прибутку) фізичних осіб - підприємців чи осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, свідчать про донарахування сум єдиного внеску або органами Пенсійного фонду у повідомленнях-розрахунках визначено суми єдиного внеску, які підлягають доплаті; б) якщо платник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати єдиного внеску; в) якщо платник має на кінець звітного базового періоду борги зі сплати фінансових санкцій. У випадку «а» вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки платника єдиного внеску, або актом про суми розбіжностей щодо сум доходу (прибутку), заявлених у звітності до Пенсійного фонду та задекларованих у річній податковій декларації фізичними особами - підприємцями чи особами, які забезпечують себе роботою самостійно, або повідомленням-розрахунком на всю суму донарахованого єдиного внеску. У випадку «б» та/або «в» вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.

Вимога про сплату боргу формується на підставі актів документальних перевірок, актів звірок з органами податкової служби, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з карток особових рахунків платників за формою згідно з додатком 4 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 5 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки платник зобов'язаний сплатити зазначені у вимозі суми недоїмки, штрафів та пені. У разі незгоди з розрахунком суми боргу, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, платник узгоджує її з органами Пенсійного фонду у порядку, встановленому Пенсійним фондом України, а у разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду - має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги до суду платник зобов'язаний письмово повідомити протягом десяти робочих днів орган Пенсійного фонду, який направив вимогу.

Відповідно до самостійно поданого відповідачем звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за лютий 2011 року, загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті за лютий 2011 року становить 9 838,26 грн.(а.с.7), за березень 2011 року –    12 647,74 грн.

На підставі карток особових рахунків відповідача та відповідно до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідачу позивачем були направлені вимоги про сплату боргу, який виник внаслідок несплати єдиного внеску за лютий-березень 2011р. Зазначений факт не заперечується відповідачем, вимоги про сплату недоїмки були ним отримані, з загальної суми недоїмки у розмірі 22 486 грн. відповідачем сплачено 2 108,95 грн., сума у розмірі 20 37705 грн. залишилась ним несплачена.

Беручи до уваги те, що заявлена до стягнення суму у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи та не заперечується відповідачем, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, а судом самостійно на виконання вимоги ст.11 КАС України не виявлено, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, а відтак позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 122, 128, 158-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Красногвардійського району м.Дніпропетровська  в інтересах держави в особі управління  Пенсійного Фонду України в Красногвардійському районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Метробуд» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з  Товариства з обмеженою відповідальністю «Метробуд» (пр-т Калініна, 32, м.Дніпропетровськ, код ЄДРПОУ 31540755, р/р 2600900100898) на користь управління  Пенсійного Фонду України в Красногвардійському районі м.Дніпропетровська (юридична адреса: вул.Чичеріна, 100, м.Дніпропетровськ; р/р 37190072000405, р/р 37199073000405), заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 20 377 грн. (двадцять тисяч триста сімдесят сім гривень) 05 коп.

 

Постанова набирає законної сили згідно зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя                       

А.О. Коренев

 


                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація