Судове рішення #15928702

   

                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


02 червня 2011 р.  Справа № 2а/0470/4213/11



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:


головуючого судді Луніна О.С.  

при секретаріЛєскіні М.С.




представники сторін у судове засідання не з`явились, про дату, місце та час проведення судового засідання повідомлені належним чином

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 2а/0470/4213/11 за позовом Петропавлівської МДПІ у Дніпропетровській області до ФОП ОСОБА_3 про  стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2011 року позивач звернувся до адміністративного суду з позовом до ФОП ОСОБА_3, в якому просив стягнути з відповідача до державного бюджету заборгованість по нарахованим штрафним санкціям у сумі 4000,00 гривень.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що в наслідок порушення відповідачем ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у відповідача виник відповідний податковий борг, який він не сплачує у добровільному порядку.

Сторони в судове засідання не з`явились, хоча про дату, час та місце повідомлені належним чином, про що свідчать  відповідні поштові повідомлення.

Тому, відповідності до ч. 1 ст.  41 КАС  України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється

Дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи позовної заяви, суд вважає позовні вимоги такими, які підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що  фізична особа - підприємець ОСОБА_3 зареєстрована Межівською районною державною адміністрацією Дніпропетровській області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію Серії НОМЕР_3 від 20.05.1997, є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Межівській МДПІ.

12.10.2010 року фахівцями Межівської МДПІ було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці – магазин «НІНА», що розташована за адресою: АДРЕСА_1, суб'єкта господарської діяльності ФОП ОСОБА_3

За результатами проведення перевірки був складений акт №0693/04/25/23/НОМЕР_1 від 12.10.2010 року, яким зафіксовано наступні порушення з боку відповідача:

-          не забезпечено щоденне друкування на РРО фіскальних звітних чеків та не забезпечено їх зберігання в КОРО, чим  було порушено п.9, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р.;

-          проведено розрахункову операцію без використання РРО та не видано відповідний розрахунковий документ на суму 110 грн., чим  було порушено п.1, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р.

-          не забезпечено зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанцій, чим  було порушено п.6, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р.

-          не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті «Х» у сумі 10 грн., чим  було порушено п.13, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р.

-          не забезпечено зберігання контрольних стрічок, чим  було порушено п.10, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р.

-          не забезпечено ведення у порядку встановленому законом облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації у сумі 2078 грн., чим  було порушено п.12, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р.

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було винесено рішення про застосування штрафних(фінансових) санкцій №0001332348 від 19.10.2010  у розмірі 5606,00 гривень.

Положення  ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зазначають, що цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до п.п. 1, 6, 9, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити  розрахункові  операції  на  повну  суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку  та  переведені  у  фіскальний  режим  роботи  реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних  розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у   випадках,   передбачених   цим   Законом,   із   застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- забезпечувати   зберігання   використаних   книг   обліку розрахункових  операцій  та  розрахункових  книжок протягом трьох років після їх закінчення;

- щоденно  друкувати  на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з  продажу  товарів  (послуг)  фіскальні звітні   чеки  і  забезпечувати  їх  зберігання  в  книгах  обліку розрахункових операцій;

- друкувати   або   створювати  в  електронній  формі  на реєстраторах  розрахункових  операцій  (за виключенням автоматів з продажу  товарів  (послуг)  контрольні  стрічки і забезпечувати їх зберігання  протягом  трьох років;

- вести  у  порядку,  встановленому  законодавством, облік товарних  запасів  на  складах  та/або  за  місцем  їх реалізації, здійснювати  продаж  лише  тих  товарів,  які відображені в такому обліку,  за  винятком  продажу  товарів особами, які відповідно до законодавства  оподатковуються  за  правилами,  що не передбачають ведення  обліку  обсягів  реалізованих  товарів  (наданих послуг);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно положень ст. 22 цього закону(які діяли на час винесення позивачем рішення), у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

          Положення п.п. 1, 3, 4, 5 ст. 17 України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зазначають, що за порушення  вимог  цього  Закону  до  суб'єктів господарювання,  які  здійснюють  розрахункові  операції за товари (послуги),  за  рішенням  відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

   - у  разі  встановлення  протягом  календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або  розрахункових  книжок  на неповну   суму   вартості   проданих   товарів  (наданих  послуг); непроведення    розрахункових    операцій через  реєстратори розрахункових  операцій  з фіскальним    режимом    роботи; невідповідності  суми  готівкових  коштів  на   місці проведення розрахунків  сумі  коштів,  зазначеній  у денному звіті,  а в разі використання розрахункової книжки  -  загальній  сумі  продажу  за розрахунковими  квитанціями,  виданими  з  початку  робочого  дня; нероздрукування   відповідного   розрахункового   документа, що підтверджує  виконання  розрахункової операції,  або проведення її без використання розрахункової книжки на  окремому  господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:

    вчинене вперше - 1 гривня;

    вчинене вдруге - 100 відсотків вартості   проданих  з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

    за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості  проданих  з  порушеннями,  встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

          - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі  невикористання  при  здійсненні  розрахункових  операцій  у випадках,  визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи  порушення  встановленого  порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну;

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку  фіскального  звітного  чеку або його  незберігання;

          -  десяти  неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян – у разі якщо контрольну стрічку не  надруковано  або  не  створено  в електронній  формі  на  реєстраторах розрахункових операцій або не збережено контрольну стрічку протягом трьох  років,  або  виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції,  інформація про які міститься на контрольній стрічці,  створеній в електронній формі;

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно довідки – розрахунку наданої позивачем, відповідач частково сплатив суму застосованих до нього штрафних санкцій та станом на 06.04.2011 року за відповідачем залишається непогашений борг перед бюджетом у сумі 4000 грн.

Таким чином, виходячи з положень чинного законодавства України, матеріалів справи та доказів наданих позивачем, суд дійшов висновку, що викладені в позовній вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.  158-163, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Петропавлівської МДПІ у Дніпропетровській області до ФОП ОСОБА_3 про  стягнення заборгованості – задовольнити.

Стягнути з ФОП ОСОБА_3 (реєстраційний номер фізичної особи-підприємця НОМЕР_1)  заборгованість до Державного бюджету України у сумі 4000,00 гривень(р/р 3113104700162, отримувач Держбюджет Межівський район, код платежу 3021080911,УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова  суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

 



Суддя                       

О.С. Луніна

 


                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація