Справа № 2-А-110/2007
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2007 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі головуючої: судді - Лузан Л.В., при секретарі - Сиверин Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вознесенськ адміністративному справу за позовом ОСОБА_1 до Вознесенської об єднаної Державної податкової інспекції (далі -Вознесенська ОДПІ) про визнання нечинним податкового повідомлення, -
встановив:
26.04.2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Вознесенської ОДПІ про визнання нечинним податкового повідомлення № 0000231700/0 від 11.04.2007 року про нарахування податку в сумі 401, 19 грн. на дохід, який позивачка отримала у спадщину.
В обгрунтування своїх вимог позивачка вказувала, що, відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом, посвідченого державним нотаріусом Другої державної нотаріальної контори, вона отримала у спадок після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 її батька - ОСОБА_2, спадкове майно у вигляді:
- грошових внесків з відповідними відсотками, що знаходяться на зберіганні у
філії - Вознесенське відділення ВАТ "Ощадбанк" в Миколаївській філії № 3153
на основних рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 та на компенсаційному
рахунку НОМЕР_4 з усіма видами індексацій, компенсацій та дотацій,
- грошових внесків з відповідними відсотками, що знаходяться на зберіганні у
філії - Вознесенське відділення ВАТ "Ощадбанк" в Миколаївській філії № 3153
на основному рахунку НОМЕР_5, а також в Філії - Вознесенське відділення ВАТ
«Ощадбанк» в Миколаївській області № 3153/049 на основному рахунку НОМЕР_6
та на компенсаційному рахунку НОМЕР_7 з усіма видами індексацій,
компенсацій та дотацій.
Посилаючись на вимоги Законів України «Про податок з доходів фізичних осіб», «Про систему оподаткування» , «Про Державні гарантії відновлення заощаджень громадян України» просила визнати вищевказане податкове повідомлення нечинним.
В судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача - Вознесенської ОДНІ у судове засідання не з'явився, надіславши на адресу суду письмові заперечення, в яких просив розглянути справу за його відсутності. Посилаючись п. п. «а» п. 13.2.1 ст. 13 «Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб (в редакції від 09.02.2006 року) просив у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити, оскільки позивачка не є іншим членом подружжя спадкодавця (його донька), тому
отриманий нею у спадок вказаний об'єкт спадщини підлягає оподаткуванню відповідно до ставки податку, визначеної вказаним законом.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Так, як вбачається з свідоцтва про право на спадщину за заповітом, посвідченого державним нотаріусом Другої державної нотаріальної контори 16.01.2006 року, позивачка ОСОБА_1 після смерті її батька - ОСОБА_2. , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, отримала спадщину, яка складається з:
- грошових внесків з відповідними відсотками, що знаходяться на
зберіганні у філії - Вознесенське відділення ВАТ "Ощадбанк" в Миколаївській
філії №3153 на
основних та компенсаційних рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 та на компенсаційному рахунку НОМЕР_4 з усіма видами індексацій, компенсацій та дотацій,
- грошових внесків з відповідними відсотками, що знаходяться на
зберіганні у філії - Вознесенське відділення ВАТ "Ощадбанк" в Миколаївській
філії № 3153 на основному рахунку НОМЕР_5, а також в Філії - Вознесенське
відділення ВАТ «Ощадбанк» в Миколаївській області № 3153/049 на основному
рахунку НОМЕР_6 та на компенсаційному рахунку НОМЕР_7 з усіма видами
індексацій, компенсацій та дотацій.
11.04.2007 року Вознесенською ОДПІ було прийняте рішення оформлене податковим повідомленням № 0000231700/0 від 11.04.2007 року про нарахування податку на загальну суму 401, 19 грн. на дохід, отриманий позивачкою у спадщину у вигляді грошових внесків з відповідними відсотками.
Ставки податків та об'єкти оподаткування, відповідно до вимог Закону України «Про систему оподаткування», встановлюються виключно законами України про оподаткування.
Предметом спору між сторонами є оподаткування грошових внесків з відповідними відсотками, що находяться на зберіганні у філії - Вознесенське відділення ВАТ "Ощадбанк" № 3153 на основних та компенсаційних рахунках з усіма видами індексацій, компенсацій та дотацій (відповідно до свідоцтва про право на спадщину).
Згідно п .п.13.1 ст. 13 Закону об'єктом оподаткування є кошти, а саме: готівкові кошти або кошти, що зберігаються на рахунках, відкритих у банках та банківських установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю. Проте, п. п.4.3.23 п.4.3 ст. 4 Закону передбачено, що до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не підлягають відображенню в річній податковій декларації суми виплат громадянам України (їх спадкоємцями) грошових заощаджень і грошових внесків, вкладених до 02.01.1992 року в установи Ощадбанку СРСР чи установи державного страхування СРСР або у папери цільової державної позики, емітованої на території колишнього СРСР, погашення яких не відбулося, оскільки, відповідно до Закону України «Про державні гарантії про відновлення заощаджень України» повернення вказаних коштів є борговим зобов'язанням держави та повинно здійснюватися в порядок та в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 159, 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Вознесенської об'єднаної Державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення - задовольнити.
Визнати нечинним податкове повідомлення Вознесенської об'єднаної Державної податкової інспекції № 0000231700/0 від 11.04.2007 року відносно ОСОБА_1 про зобов'язання сплатити податок на дохід від спадщини у вигляді грошових внесків на суму 401 грн. 19 коп.
постанова суду може бути оскаржена в апеляційний суд Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.