Судове рішення #15951871


У     Х     В     А     Л     А

                                              І м е н е м    У к р а ї н и


14.06.2011                                                                                                                 м. Ужгород                         

          Апеляційний суд Закарпатської області у складі суддів : головуючого   –      Симаченко  Л. І.,

суддів –Лізанця П. М., Дацківа В. В.,

з участю прокурора – Міцовди К. Д.,

розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією ОСОБА_1 на постанову Тячівського районного суду від 11 квітня 2011 року.

Цією постановою засудженому ОСОБА_1 відмовлено у відновленні пропущеного   строку на апеляційне оскарження вироку Тячівського районного суду від 9 лютого 2011 року та визнано його апеляцію такою, що не підлягає розгляду.

Мотивуючи відмову, суд в постанові зазначив, що засуджений ОСОБА_1 не утримувався під вартою і тому  повинен був подати апеляцію протягом п’ятнадцяти діб з моменту проголошення вироку. Вирок по справі  проголошено  9 лютого 2011 року, апеляція подана 1 березня 2011 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. Посилання ОСОБА_1 на те, що  копію вироку він отримав 15 лютого 2011 року не є в даному випадку поважною причиною пропуску строку.

В апеляції засуджений просить постанову суду скасувати, строк на апеляційне оскарження відновити з підстав,  що апеляційну скаргу на вирок подав  в межах передбаченого законом строку, перебіг якого розпочався з дня отримання ним копії вироку, тобто з 15 лютого 2011 року.  При цьому зазначає, що своєчасній подачі апеляції завадило також те, що диск з технічним записом судового засідання він  отримав 17 лютого 2011 року.

Заслухавши  доповідь судді, пояснення ОСОБА_1,  який підтримав  апеляцію; промову прокурора про безпідставність апеляції та залишення постанови суду без зміни; перевіривши  матеріали  справи та  обговоривши доводи   апеляції, колегія суддів   вважає, що вона  не підлягає  задоволенню.  

Відповідно до вимог  ч. 3 ст. 349 КПК України  апеляція на вирок суду першої інстанції може бути подана протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

          

З матеріалів справи вбачається, що вирок по справі  проголошено 9 лютого 2011 року. При  проголошенні були присутні засуджений  - ОСОБА_1 та його захисник -  ОСОБА_2. Засуджений під вартою не утримувався, є повнолітнім, з вищою освітою, українською мовою володіє вільно, фізичних та психічних вад не має. З протоколу судового засідання видно, що зміст вироку, порядок  і строки його оскарження судом були  роз’яснені.  Апеляцію засуджений  подав  1 березня 2011 року, зазначивши в клопотанні про відновлення пропущеного строку,  що  копію вироку та диск з технічним записом протоколу судового засідання отримав 15 і 17 лютого 2011 року. Однак, суд правильно визнав, що ця причина об’єктивно не перешкоджала йому та його захисникові вчасно подати апеляцію. Інших причин, які б можна було  визнати поважними апелянтом не наведено.

Розгляд  клопотання про відновлення пропущеного строку відбувся у відповідності до вимог ч. 3 ст. 353 КПК України, з участю засудженого. За результатами розгляду клопотання винесено  рішення, яке  відповідає вимогам ч. 4 ст. 353 КПК України.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що апеляція засудженого ОСОБА_1  є необґрунтованою і не підлягає задоволенню.             

       

Керуючись ст. ст. 353, 365, 366 КПК України, апеляційний суд Закарпатської області

У  Х  В  А  Л  И  В :

Постанову Тячівського районного суду від 11 квітня 2011 року про  відмову у відновленні пропущеного   строку на апеляційне оскарження вироку Тячівського районного суду від 9 лютого 2011 року  щодо ОСОБА_1 та визнання апеляції такою, що не підлягає розгляду залишити без зміни, апеляцію засудженого ОСОБА_1 – без задоволення.

 


Судді:                                                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація