Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1596531296

Справа № 308/9657/24


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 жовтня 2024 року                                                        місто Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі головуючої судді Наумової Н.В., при секретарі судового засідання Передерій Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Ужгороді цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Ужгорода» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:


Комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства м. Ужгорода» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_1 користувався послугами з централізованого водопостачання та водовідведення за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок № НОМЕР_1 , протягом тривалого часу

Боржник не звертався до КП «Водоканал м. Ужгород» із заявами про припинення/відмови надання послуг, а фактично користувався послугами визнаючи таким чином наявність правовідносин, а відтак взаємних прав та обов`язків що з них випливають.

КП «Водоканал» свої зобов`язання виконало в повному обсязі та надало Боржнику послуги. Однак всупереч вимог договору та чинного законодавства України, боржник систематично порушує обов`язок з оплати послуг. Таким чином, ОСОБА_1 боргує за надані послуги станом на 01.06.2024 року – 12 303 грн.

Наявна значна дебіторська заборгованість КП «Водоканал м. Ужгорода» створює загрозливу ситуацію з належного водопостачання та водовідведення мешканців м. Ужгорода та спричиняє значних збитків підприємству.

У відповідності до ч. 2 ст. 184 ЦПК України позивач просить суд розглядати дану справу у порядку спрощеного позовного провадження.

На підставі викладеного, позивач просить стягнути з ОСОБА_1 - 12303 грн., заборгованості на користь Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Ужгорода» та зобов`язати відповідача відшкодувати всі понесені позивачем судові витрати.

У судове засідання представник позивача не з`явився, хоч про час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Відповідач у судові засідання не з`явився, хоча про час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином шляхом надіслання судових повісток про виклик рекомендованими поштовими відправленнями.

За приписами ч. ч. 1, 2, 8 ст. 279 ЦПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, виходячи з їх належності та допустимості, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, Постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 р. №690 затверджено Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та типовий індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Послуги надаються споживачу на підставі договору, що укладається між ним та виконавцем на умовах типового індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що укладається шляхом заявочного приєднання споживача до умов договору і не потребує двостороннього підписання письмової форми договору.

Договір про падання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення укладається з урахуванням статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного кодексу України шляхом заявочного приєднання споживача до умов договору, що розміщений на офіційному КП «Водоканал іуі. Ужгорода» http://voda.uz.ua та/або Ужгородської міської ради https://rada-uzhgorod.gov. uа і не потребує двостороннього підписання письмової ферми договору.

Фактом приєднання споживача до умов Договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти Договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви - приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуг.

Судом встановлено, що взяті на себе зобов`язання щодо оплати послуг з водопостачання та водовідведення ОСОБА_1 належним чином не виконав, внаслідок чого згідно з поданим позивачем розрахунком боргу по особовому рахунку № НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , станом на травень 2024 року у ОСОБА_1 виникла заборгованість у сумі 12 303,00 грн.

Згідно з інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно квартира за адресою: АДРЕСА_1 на праві приватної спільної сумісної власності належить ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» послуги з централізованого питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання з урахуванням вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» на підставі договору з власниками будинків, що перебувають у приватній власності. Договір про надання послуг з питного водопостачання та/або водовідведення укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті. Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання та/або водовідведення встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Згідно з ч. 2 ст. 22 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» споживачі питної води зобов`язані своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення.

За приписами ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку, яке, згідно зі ст. 11 ЦК України, виникає в тому числі з договорів.

У відповідності до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно з ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору, зміна умов зобов`язання, сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.

У відповідності ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно з приписами ч. ч. 1, 2 ст. 614 ЦК України особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом, особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання, відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно з ч. 1ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи викладене, та приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1 свої зобов`язання щодо своєчасної плати за надані послуги з водопостачання та водовідведення належним чином не виконав суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та з відповідача на користь позивача слід стягнути заборгованість за надані послуги з водопостачання та водовідведення у розмірі 12 303, 00 грн.

Відповідно до ч. 1ст. 141 ЦПК України з відповідача належить стягнути понесені позивачем та документально підтверджені судові витрати в розмірі 3028,00 грн. сплаченого судового збору.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 13, 76, 81, 89, 141, 223, 247, 258, 263-265, 273, 280-284, 289, 354, 355 ЦПК України, ст. ст. 509, 526, 610-612, 614 ЦК України, суд,


УХВАЛИВ:


Позов Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Ужгорода» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості - задовольнити.


Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_2 , серія та номер паспорта суду не відомі) на користь комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Ужгорода», (м. Ужгород, вул. Митна, 1, Закарпатська область, », код ЄДРПОУ 03344326) заборгованість за надані послуги з водопостачання та водовідведення у розмірі 12 303,00 грн. (дванадцять тисяч триста три гривні 00 коп.)

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_2 , серія та номер паспорта суду не відомі) на користь комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Ужгорода», (м. Ужгород, вул. Митна, 1, Закарпатська область, », код ЄДРПОУ 03344326, суму сплаченого судового збору в розмірі 3028,00 (три тисячі двадцять вісім гривень) 00 коп.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Суддя Ужгородського

міськрайонного суду                                                        Н.В. Наумова









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація