Судове рішення #15975534

  Чорнухинський районний суд Полтавської області   

Справа № 2-а-522/11

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 червня  2011 року   Суддя Чорнухинсього районного суду  Орел І.І., розглянувши в порядку скороченого провадження  в смт Чорнухи справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України  в Чорнухинському районі Полтавської області про визнання дій протиправними, зобов»язання у належному розмірі нараховувати і виплачувати підвищення до пенсії дитині війни,

                                                встановив:

Позивач ОСОБА_1., звернувся   до Чорнухинського районного суду Полтавської області з позовом до управління Пенсійного фонду України в Чорнухинському районі Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов»язання у належному розмірі нараховувати і виплачувати підвищення до пенсії дитині війни.  Просила  визнати дії  відповідача протиправними та  зобов’язати здійснити перерахунок  пенсії відповідно до ст. 6 Закону  України „ Про соціальний захист дітей війни”  в розмірі 30%  мінімальної пенсії  за віком  за період з 1 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року, та з 01 січня 2011 року по 10 травня  2011 року.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що він належить до соціальної категорії «Дитина війни»і відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»їй повинна бути нарахована соціальна допомога. Однак, відповідач в порушення вимог ст. 124 Конституції України, не здійснив нарахування та виплату зазначеної допомоги в належному розмірі.

                    Судом встановлено, що позивач є дитиною війни в розумінні ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», тому має право на підвищення на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

          Вивчивши матеріали справи та оцінивши повідомленні сторонами обставини, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Позовні вимоги позивачки стосуються періоду з 1 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року, та з 01 січня 2011 року по 10 травня  2011 року.

                    Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шести місячний строк , який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав чи свобод.

Згідно ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду якщо суд за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку. Відповідно до ч.5 ст. 107 КАС України про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.

Закон України «Про соціальний захист дітей війни»від 18 листопада 2004 року № 2195- ІУ набрав чинності 01.01.2006 року, офіційно опублікований у друкованих виданнях «Урядовий Кур’єр», «Президентський вісник», «Голос України», «Офіційний вісник України», «Відомості Верховної Ради України».

Таким чином, позивач мав можливість ознайомитись з нормативно-правовими актами, знати про порушення своїх прав та своєчасно звернутись до суду за їх захистом, але звернувся до суду з вказаним позовом лише 10 травня 2011 року, оскаржує дії відповідача за період з 01 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року та за період з 01 січня 2011 року по 10 травня 2011 року, тобто за межами строку встановленого ст..99 КАС України і доказів у підтвердження поважності причин пропуску вказаного строку не надав. Норми ж законодавства, на які позивачка посилається як на підставу своїх вимог, є загальновідомими, діяли в період отримання допомоги і позивач не був позбавлений можливості дізнатися про порушення своїх прав з моменту оприлюднення відповідних нормативних актів. Тому позовні вимоги за період з 01 липня 2010 року по 10 листопада 2010 року  слід зашити без розгляду як подані після закінчення строків встановлених законом.

          Що стосується іншої частини позовних вимог за період часу з 10 листопада  2010 року по 31 грудня 2010 року, та за період часу з 01 січня 2011 року по 10 травня  2011 року, то у цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст.  159,161-163 КАС   України, суддя , -           

   

                   постановив:

Позовні вимоги  ОСОБА_2  задовольнити  частково.

Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Чорнухинському районі Полтавської області в перерахунку та виплаті підвищення до пенсії ОСОБА_2

                    Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Чорнухинському районі  Полтавської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю  ІНФОРМАЦІЯ_2  з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування»та провести відповідні виплати  з 10 листопада 2010 року  по 31 грудня 2010 року та за період часу з 01 січня 2011 року по 10 травня 2011 року з урахуванням сум нарахованих та виплачених відповідно за цей період.

                    Позовні вимоги щодо проведення відповідних виплат за період з 01 липня 2010 року по 10 листопада  2010 року –залишити без розгляду.

Копію постанови направити сторонам відповідно до ч.7 ст.183-2 КАС України.

Постанова може бути оскаржена  до Харківського апеляційного адміністративного  суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.


                    Суддя  Чорнухинського

                    районного суду                                                                                                                           ОСОБА_3





  • Номер: 6-а/462/9/18
  • Опис:
  • Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.04.2018
  • Дата етапу: 11.05.2018
  • Номер: 6-а/462/23/18
  • Опис:
  • Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.08.2018
  • Дата етапу: 12.10.2018
  • Номер: 6-а/462/26/18
  • Опис:
  • Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.09.2018
  • Дата етапу: 12.10.2018
  • Номер:
  • Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язати його вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.04.2011
  • Дата етапу: 16.06.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.02.2011
  • Дата етапу: 30.07.2012
  • Номер: 2-а-522/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.02.2011
  • Дата етапу: 04.05.2011
  • Номер:
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та зобов’язання суб’єкта владних повноважень нарахувати і виплатити 30 % надбавку до пенсії, як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.12.2010
  • Дата етапу: 01.02.2011
  • Номер: 2-а-522/2011
  • Опис: зобов’язання перерахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.03.2011
  • Дата етапу: 11.12.2013
  • Номер: 2-а/262/11
  • Опис: визнання діянь протиправними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.06.2011
  • Дата етапу: 10.08.2011
  • Номер:
  • Опис: про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-522/11
  • Суд: Сквирський районний суд Київської області
  • Суддя: Орел І. І.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.02.2011
  • Дата етапу: 14.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація