Справа №2-1483/07 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2007 р. Красноармійський міськрайонний
суд Донецької області
у складі: головуючого - судді Заруцької Г.М.
при секретарі Терещенко О.І.
за участю: позивача ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду № 9 в місті
Красноармійську цивільну справу за позовом ОСОБА_1
ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3про встановлення факту прийняття спадщини, про визнання угоди дійсною та визнання права власності на жилий будинок
встановив:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Красноармійського міськрайсуду Донецької області з позовної заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3про встановлення факту прийняття спадщини, про визнання угоди дійсною та визнання права власності на жилий будинок, зазначивши, що у березні 2007 року з відповідачами у справі вони домовилися про купівлю-продаж жилого будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1
Вказаний жилий будинок належить відповідачам та їхньому братові ОСОБА_4 у рівних частинах на підставі свідоцтв про право на спадщину за законом, виданих 16 серпня 1995 року Першою Красноармійською державною нотаріальною конторою за реєстром № 1507 та зареєстрованих у БТІ м. Красноармійська 28 серпня 1995 року.
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Спадщину після його смерті ніхто не приймав.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його син ОСОБА_5, а ІНФОРМАЦІЯ_3 помер його другий син ОСОБА_6
Дружина - ОСОБА_7 померлаІНФОРМАЦІЯ_4
Таким чином, після смерті ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, що складається з 1/3 частини жилого будинку, розташованого за адресою АДРЕСА_1 на земельній ділянці Красноармійської міської Ради. Земельна ділянка не приватизована.
Оскільки до цього часу ніхто не приймав спадщини після померлого ОСОБА_4, і відсутні спадкоємці першої черги, то у відповідності до статті 1262 Цивільного Кодексу України відповідачі у справі ОСОБА_2 та ОСОБА_3- рідні сестри померлого є спадкоємцями на спадкове майно. Адже перехідними положеннями Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року передбачено, що Правила книги шостої вказаного Кодексу застосовуються до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до вступу в дію Цивільного Кодексу в редакції 2003 року.
10 березня 2007 року він повністю розрахувався грошима з відповідачами, про що йому була видана відповідачами розписка. Більше того, з часу фактичної купівлі-продажу він розпочав ремонт будинку за вищевказаною адресою.
Договір купівлі-продажу оформити нотаріально вони не змогли, тому що відповідачі не оформили спадщину на належну їхньому братові 1/3 частину будинку. З відповідачами він повністю розрахувався за придбаний жилий будинок. Тому позивач вважає, що зі своєї сторони він виконав всі умови домовленості по купівлі-продажу домоволодіння, відповідачі передали йому будинок для користування, всі існуючі документи, він розпочав ремонт будинку, тому вважає, що повне виконання договору відбулося і він має право на домоволодіння за вказаною адресою.
Але оскільки він не має правовстановлюючого документу, то він не може зареєструвати будинок на своє ім'я, в зв'язку з чим він вимушений звернутися до суду за визнанням права власності.
Враховуючи викладене, позивач просить встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_2 та ОСОБА_3 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 їхнього рідного брата ОСОБА_4 на майно, що складається з 1/3 частини жилого будинку з надвірними спорудами, розташованого за адресою:АДРЕСА_1 Визнати побутову угоду купівлі-продажу жилого будинку з надвірними спорудами, розташованого за адресою:АДРЕСА_1між ним та ОСОБА_2 і ОСОБА_3 дійсною. Крім того, визнати за ним право власності на жилий будинок з надвірними спорудами, розташованого за адресою:АДРЕСА_1
Відповідачі позовну заяву визнали у повному обсязі, підтверджуючи, що вони дійсно отримали у позивача гроші за проданий будинок з надвірними спорудами, що знайшло своє відображення у їх розписці і не заперечували проти того, щоб розглянути справу у попередньому судовому засіданні.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення у порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У відповідності до ст. 334 Цивільного Кодексу України позивач має право ставити питання про визнання побутової угоди дійсною и про визнання за ним права власності на вищевказані споруди.
На підставі викладеного та, керуючись ч.2 ст. .220, 334 Цивільного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити. Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_2 та ОСОБА_3 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 їхнього рідного брата
ОСОБА_4 на майно, що складається з 1/3 частини жилого будинку з надвірними спорудами, розташованого за адресою:АДРЕСА_1
Визнати побутову угоду купівлі-продажу жилого будинку з надвірними спорудами, розташованого за адресою:АДРЕСА_1міжОСОБА_1 та ОСОБА_2 і ОСОБА_3дійсною.
Визнати заОСОБА_1 право власності на жилий будинок з надвірними спорудами, розташований за адресою:АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.