Справа № 2-237 2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2007 року Центрально-Міський районний суд м. Макіївки Донецької області в складі:
головуючого судді Мироненко В.В.
при секретарі Бережної О.М,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ВАТ «Макіївський коксохімічний завод» про визнання особи такою, яка втратила право користування житловим приміщенням , -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ВАТ «Макіївський коксохімічний завод» про визнання відповідача втратившим право користування житловим приміщенням. .
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги і пояснив, що відповідач ОСОБА_2 є її чоловіком. ОСОБА_1 є наймачем будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. У будинку прописані позивачка - ОСОБА_1, син - ОСОБА_3, який відбуває покарання в ВК № 97 м. Макіївки Донецької області, донька - ОСОБА_4 та відповідач - ОСОБА_2. 3 травня 2003 року відповідач виїхав за межи України в невідоме для них місто та район. Усі свої речі він забрав, квартплату та плату за комунальні послуги не вносить, ніяких витрат по утриманню житла не несе. Просила суд визнати ОСОБА_2 втратившими право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про розгляд справи був повідомлен своєчасно та належним чином, через оголошення в газеті. Про причини неявки суд не повідомив. Суд, відповідно зі ст. 224 ЦПК України, вирішив можливим розглянути справу на підставі наявних в ній доказів у відсутність відповідача, який не з'явився, проти чого позивач та треті особи не заперечували.
Третя особа - ОСОБА_3, у судове засідання не з'явився, т.я відбувая покарання в ВК № 97 м. Макіївки, але був допитан згідно ухвали суду в порядку окремого доручення начальником випровної колонії і надав суду письмові пояснення щодо даного позову, який він підтримує, оскільки відповідач ніяких витрат по утриманню житла не несе и тривалий термін не з'являвся та не мешкав по місту прописки.
Третя особа - ОСОБА_4, у судове засідання з'явилась підтримала позовні вимоги ОСОБА_1 і просила суд визнати ОСОБА_2 втратившими право користування житловим приміщенням, оскільки з травня 2003 року не мешкає у спірному будинку, квартплату та плату за комунальні послуги не вносить, ніяких витрат по утриманню житла не несе.
Третя особа - ВАТ «Макіївський коксохімічний завод», в особі Гасанової Н.В., яка діє за довіреністю, позовні вимоги підтримала.
Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що ОСОБА_2 є чоловіком позивачки. 3 травня 2003 року відповідач не мешкає у спірному будинку, квартплату та плату за комунальні послуги не вносить, ніяких витрат по утриманню житла не несе.
Суд, вислухавши пояснення позивачів, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню по наступним підставам.
Відповідно до вимог ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, а вище вказаного строку лише у випадках зазначених статтею.
Згідно копії о/рахунку ОСОБА_1 , ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2 прописані у будинку за адресою: АДРЕСА_1. (а.с. 8).
Згідно акту від 10.11.2006 року ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1., не мешкає з травня 2003 року по листопад 2006 року (а.с. 7).
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_2 за зазначеною адресою не мешкає з травня 2003 року, втратив інтерес до спірного житлового приміщення і вважає за необхідним визнати його втратившими право користування житловим приміщенням.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218, 224 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , 1955 року народження, втратившим право на користування жилим приміщенням в будинку АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії.
Рішення винесене в нарадчій кімнаті в 1-ом екз.