Судове рішення #1601956
Справа №2-35-07

Справа №2-35-07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМУКРАЇНИ

17 квітня 2007 року.                                     Нетішинський міський суд Хмельницької області

в складі: головуючої - судді                                                             Гаврищук Л.П.

при секретарі -                                                                                 Василюк Л.С.

з участю адвоката -                                                                          ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нетішин цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання доручення на продаж квартири, договору купівлі-продажу квартири недійсним, про виселення, про усунення перешкод в користуванні квартирою, вселення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 позов в частині визнання доручення на продаж квартири, договору купівлі-продажу квартири недійсним, про виселення, про усунення перешкод в користуванні квартирою, вселення, підтримав. Від позову в частині стягнення моральної та матеріальної шкоди відмовився.

Підтримуючи позовні вимоги вказав, що 18.12.2002 року між ОСОБА_5 і ОСОБА_3 був укладений договір купівлі-продажу.

Для оформлення вказаного договору ОСОБА_6 зверталась до ОСОБА_7 про надання послуг для продажу квартири. Вважає, що ОСОБА_3 у приватного нотаріуса ОСОБА_8 укладено односторонню угоду на представництво інтересів ОСОБА_5 по продажу квартири. При укладенні договору волевиявлення ОСОБА_5 на продаж квартири не встановлено, оскільки з показань свідків витікає, що вона мала намір укласти договір на пожиттєве утримання.

Адвокат ОСОБА_7 одночасно представляв інтереси як ОСОБА_3 так і ОСОБА_5, що суперечить вимогам ст. 68 ЦК України.

ОСОБА_3 оплатила послуги ОСОБА_7 в сумі 100 грн., що свідчить про те, що він представляв її інтереси по продажу квартири.

Підтримує пояснення ОСОБА_5 в тому, що вона не мала наміру продавати квартиру і що не написала розписку про отримання нею коштів від ОСОБА_3, а тому просить його позовні вимоги задоволити.

Відповідачка ОСОБА_3 позов не визнала вказавши, що згідно оголошення дізналась про продаж померлою ОСОБА_5 належної їй квартири.

При зустрічі вони обумовили суму продажу квартири, яка їх обох влаштувала.

ОСОБА_5 мала намір договір купівлі-продажу оформити в державній нотаріальній конторі і сказала, щоб за консультацією звернутись до ОСОБА_7, якого вона, ОСОБА_3, до цього не знала.

При зустрічі вона пояснила ОСОБА_7, що ОСОБА_5 бажає оформити договір купівлі-продажу в державній нотаріальній конторі на що той повідомив, що державного нотаріуса в м.Нетішин не має.

Враховуючи незадовільний стан здоров'я ОСОБА_5, запропонував, що може надати послуги для останньої по оформленню договору купівлі-продажу від імені ОСОБА_5 на підставі доручення.

 

При цьому пояснив, які документи необхідно для заключения вказаного договору. З вказаною пропозицією ОСОБА_5 погодилась.

Вона передала для ОСОБА_5 32 450 грн. - обумовлену суму за продаж квартири і з власної ініціативи написала розписку про отримання цієї суми.

Після цього вона запросила до ОСОБА_5 приватного нотаріуса ОСОБА_8 для оформлення доручення. Він мав з ОСОБА_5 розмову, після якої та підписала довіреність на ім'я ОСОБА_7

З дорученням і усіма необхідними документами вона знову прийшла до ОСОБА_7 для оформлення договору купівлі-продажу.

В цей день була сильна ожеледиця, тому вони вирішили не їхати в м. Славуту до державного нотаріуса, а звернулись до приватного нотаріуса ОСОБА_9 Оскільки остання була відсутня, то в цей же день, 18.12.2002 року, звернулись до приватного нотаріуса ОСОБА_8 який, на підставі доручення, оформив договір купівлі-продажу квартири.

По проханню ОСОБА_5 вона сама заплатила за послуги адвокату 100 грн.

Бажання оформити договір доручення ОСОБА_5 виявила сама, посилаючись на незадовільний стан здоров'я.

Будь-яких її інтересів ОСОБА_7 не представляв, а тільки інтереси ОСОБА_5, згідно підписаного нею доручення.

У неї з ОСОБА_5 була домовленість, що остання певний термін поживе в квартирі, а тоді виселиться.

Коли вона звернулась в паспортний стіл для реєстрації в квартирі, то їй повідомили, що ОСОБА_5 проти цього і її не зареєстрували.

На її запитання про причину такого, ОСОБА_5 відповіла, що в зв'язку з подорожчанням квартир необхідно провести доплату. Після її відмови доплатити, ОСОБА_5 звернулась в прокуратуру, де вказала, що грошей за квартиру не отримувала, доручення не підписувала.

В обумовлений строк відмовилась звільнити квартиру, тому вона змушена була звернутись до суду.

У вересні 2005 року ОСОБА_5 виписалась добровільно і вибула в Полонський будинок інтернат.

З сином та онуком, які живуть в м.Нетішин стосунків не підтримувала.

Вважає, що доручення та договір купівлі-продажу квартири оформлені згідно закону і просить ОСОБА_2 в позові відмовити.

Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, про день слухання справи повідомлений, згідно заяви просить справу розглядати у його відсутності.

Проаналізувавши добуте в судовому засіданні суд встановив такі факти.

18 грудня 2002 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_5, за дорученням якої діяв адвокат ОСОБА_7, було укладено договір купівлі-продажу, згідно якого ОСОБА_3 придбала у ОСОБА_5 квартиру АДРЕСА_1 за 32 450 грн., які були отримані ОСОБА_5 до підписання договору.

Ці обставини підтверджуються матеріалами справи, зокрема дорученням на ім'я ОСОБА_7 на право продажу ним спірної квартири, договором купівлі-продажу від 18.12.2002 року, укладеним згідно зазначеного доручення між сторонами та нотаріально посвідченого приватним нотаріусом за номером 6043, розпискою від імені ОСОБА_5 про отримання нею 32 450 грн. від ОСОБА_3

Згідно висновку судово-почеркознавчої експертизи від 02.10.2003 року рукописний текст та підпис від імені ОСОБА_5 в розписці від її імені про отримання 32 450 грн., від 18.12.2002 року, а також підписи від імені ОСОБА_5 і рукописні записи „ОСОБА_5" у двох примірниках доручення від імені ОСОБА_5 на ім'я ОСОБА_7 серії НОМЕР_1 від 18.12.2002 року у графі „Підпис" виконані самою ОСОБА_5

 

Вказане заключения судово-почеркознавчої експертизи спростовує твердження позивача, що розписку про отримання 32 450 грн. від ОСОБА_3 ОСОБА_5 не написала.

Також не знайшло спростування підтвердження в судовому засіданні пояснення позивача про те, що договір доручення на ім'я ОСОБА_7 та договір купівлі-продажу від 18.12.2002 року були укладені всупереч волевиявленню ОСОБА_5 А навпаки встановлено волевиявлення останньої на продаж квартири по дорученню.

Так свідок ОСОБА_7 пояснив, що у зв'язку з незадовільним станом здоров'я ОСОБА_5 він запропонував ОСОБА_3 про можливість надання ним послуг для ОСОБА_5, по продажу квартири при наявності доручення.

Після надання йому доручення, розписки про отримання ОСОБА_5 грошей за квартиру, він виконував послуги в інтересах ОСОБА_5 по оформленню договору купівлі-продажу квартири.

Відповідачка ОСОБА_6 показала, що в її інтересах ОСОБА_7 будь-яких послуг не надавав, про ціну квартири він довідався з розписки написаної ОСОБА_5

Свідок ОСОБА_8 показав, що був запрошений до ОСОБА_5, яка йому повідомила, що має намір продати квартиру і виїхати в іншу місцевість.

Доручення на ім'я ОСОБА_7 підписала власноручно. Про укладення договору довічного утримання нічого не говорила.

ОСОБА_3 повідомила, що розрахунок за квартиру уже проведено.

Вказане свідчить про те, що договір доручення на ім'я ОСОБА_7 був нотаріально посвідчений по волевиявленню ОСОБА_5

Із пояснень ОСОБА_3 вона звернулась за наданням консультацій по продажу квартири до ОСОБА_7 по проханню ОСОБА_5, та по її проханню розрахувалась з ним за послуги, що не спростовано в судовому засіданні.

Показання свідків ОСОБА_10, ОСОБА_11 про бажання ОСОБА_5 укласти договір по життєвого утримання суд не може прийняти до уваги, оскільки вони спростовуються діями ОСОБА_5 - підписання доручення, яке було посвідчено приватним нотаріусом після встановлення її волевиявлення на продаж належної їй квартири.

Із наведеного витікає, що доручення на ім'я ОСОБА_7 від 18.12.2002 року на продаж належної ОСОБА_5 квартири посвідчене у відповідності з волевиявленням останньої не суперечить вимогам закону, тому позивачу в позові необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 10,60 ЦПК України, ст.ст. 48, 49, 50 Закону України „Про власність", ст.ст. 44,48, 64,224,227,228 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

ОСОБА_2 в позові до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання доручення на продаж квартири, договору купівлі-продажу квартири недійсним, про виселення, про усунення перешкод в користуванні квартирою, вселення, відмовити.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація