Судове рішення #16020598

           

Справа № 2-а-2722/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                                                                                                                              

12 квітня 2011 року

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Куцоконь Ю.П., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне про зобов’язання провести нарахування та виплату недоотриманих сум щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни», -

                             В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 18 березня 2011 року звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в місті Рівне, в якому просить суд зобов’язати відповідача виплатити йому підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з  01 січня 2009 року по дату подачі позову до суду.

Ухвалами суду від 21 березня 2011 року позов ОСОБА_1 в частині вимог за період до 18 вересня 2010 року залишено без розгляду у зв’язку з пропущенням строків звернення до адміністративного суду, а в частині позовних вимог за період з 18 вересня 2010 року у справі відкрито скорочене провадження.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, вважаю, що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років є дитиною війни. Отже, ОСОБА_1 є дитиною війни, що підтверджується копією паспорта позивача, а також відповідною відміткою у його пенсійному посвідченні. Виходячи із цього, позивач має право на пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції, чинній з 22 травня 2008 року), яка регулює питання державної соціальної підтримки дітей війни, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до вимог статті 7 вказаного Закону фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Вихідним критерієм обрахунку підвищення пенсії дітям війни виступає мінімальний розмір пенсії за віком, який відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» вираховується виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного ст.2 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати»на 2010 рік та ст.21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»на 2011 рік.

Положення частини третьої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» стосовно застосування розміру мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною першої цієї статті, тільки стосовно визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, не є перешкодою для застосування даної величини мінімального розміру пенсії за віком до обрахування інших пенсій чи доплат, пов'язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті мінімального розміру пенсії за віком.

Згідно ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Суд визнає, що з 18 вересня 2010 року по 18 березня 2011 року суб'єкт владних повноважень порушив право позивача як дитини війни на соціальний захист, оскільки не виплачував позивачу підвищення до пенсії у розмірі, передбаченому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами при розрахунку підвищення пенсії, яке передбачено статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», застосуванню підлягає мінімальний розмір пенсії за віком, який вираховується виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного ст.2 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати»на 2010 рік та ст.21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»на 2011 рік, а не розмір, що установлений постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту  окремих категорій громадян», на яку посилається у своїх запереченнях відповідач.

Керуючись ст.ст.11,17,18,71,160,161,162,183-2,186,256 КАС України, суд, -

          

                               В И Р I Ш И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в місті Рівне щодо невиплати на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 18 вересня 2010 року по 18 березня 2011 року.          

          Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в місті Рівне провести нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 18 вересня 2010 року по 18 березня 2011 року включно, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням виплачених сум.

Постанова підлягає обов’язковому негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляцiйного адміністративного суду через Рiвненський мiський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. 

 

Суддя:                                                                          Куцоконь Ю.П.                                               


  • Номер:
  • Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язання його вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2722/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Куцоконь Ю.П. Ю.П.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.02.2011
  • Дата етапу: 04.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація