Справа №2-330/2007
РІШЕННЯ
Іменем України
7 травня 2007 р. смт. Доманівка
Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої судді: Вадовської А.В.,
при секретарі: Кравець Л.В.,
за участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні смт.Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Доманівської районної державної адміністрації про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Представник відповідача по справі Доманівської районної державної адміністрації -ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав повністю, не заперечував проти його задоволення та визначення позивачеві додаткового строку для прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання ОСОБА_3 її матір'ю та визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_3. Після її смерті залишилося спадкове майно, до складу якого входить земельна ділянка розміром 6,54 га. Вона є єдиною спадкоємицею першої черги. Позивач пропустила шестимісячний термін подачі заяви про прийняття спадщини через те, що в документах прізвище її та її матері пишеться по-різному: в деяких - ІНФОРМАЦІЯ_2, в деяких - ІНФОРМАЦІЯ_3. Також ім'я та по-батькові матері пишеться як - ІНФОРМАЦІЯ_4, а в її свідоцтві про народженні записано - ІНФОРМАЦІЯ_5. У зв'язку з цим позивач не змогла в шестимісячний строк оформити свої спадкові права, а тому просила суд визнати, що покійна ОСОБА_3була її матір'ю та визначити їй додатковий строк на 4 місяці для прийняття спадщини.
У судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала, просила суд задовольнити його, визнати, що ОСОБА_3була її матір'ю, та визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини на 4 місяці.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, свідків дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав:
З досліджених у судовому засіданні матеріалів справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 14.09.2004 p., виданого Сухобалківською сільською радою Доманівського району. Згідно довідки відділу РАЦС Доманівського РУЮ за №16 від 19.02.2007 р. позивач ОСОБА_1 24.05.1988 р. реєструвала шлюб, який був розірваний 16 серпня 2006 p., як вбачається з копії свідоцтва про розірвання шлюбу. З цих документів встановлено, що дошлюбне прізвище позивача - ІНФОРМАЦІЯ_3. У свідоцтві про народження позивача матір'ю записана - ІНФОРМАЦІЯ_3 ІНФОРМАЦІЯ_5, що підтверджується копією повторного свідоцтва про народження НОМЕР_2, виданого відділом РАЦС Доманівського РУЮ 7.05.2007 р. Згідно довідки за №153 від 19.02.2007 р. виконкому
Сухобалківської сільської ради у погосподарських книгах за 1964-1966 p.p. значиться лише голова двору - ОСОБА_3, а, починаючи з 1967 p.: голова двору - ОСОБА_3та її дочка -ОСОБА_1
З пояснень свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 вбачається, що померла ОСОБА_3проживала зі своєю дочкою ОСОБА_1 в селі Суха Балка Доманівського району, інших дітей у неї не було, у шлюбі вона також ніколи не була.
З дослідженої копії форми №1 ОСОБА_3вбачається, що підпис покійної зазначався нею як ІНФОРМАЦІЯ_3.
Враховуючи досліджене, суд приходить до висновку, що покійна ОСОБА_3 дійсно була матір'ю позивача ОСОБА_1
Встановлення факту родинних відносин позивачеві потрібно для оформлення спадщини.
Позивач згідно ст. 1261 ЦК України є спадкоємцем першої черги.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно довідки Доманівської державної нотаріальної контори за №153/2-19 від 30.03.2007 р. після смерті ОСОБА_3спадкова справа не заводилася.
З пояснень позивача та досліджених у судовому засіданні матеріалів справи підтверджено, що розбіжність у написанні прізвищ покійної та дошлюбного прізвища позивача стала перешкодою для своєчасного нотаріального оформлення спадщини, а тому суд приходить до висновку, що позивач пропустила шестимісячний строк з поважної причини, і вважає можливим визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини на 4 місяці.
Керуючись ст.ст. ст.ст.5, 6, 8, 10, 11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст.1261, 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, була матір'ю ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_6 народження.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 на 4 (чотири) місяці.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Доманівський районний суд в порядку і строки, передбачені ст.ст. 294,295 ЦПК України.