Судове рішення #1605804
Справа №1-55/2007 Справа №1-782/2006

Справа №1-55/2007 Справа №1-782/2006

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

11 червня 2007 року                             Святошинський районний суд     м.Києва

в складі:

головуючого судді:                                    Бандури І.С.

при секретарі:                                           Завальнюк О.І.

прокурора:                                                Неалова В.О., Деркача Я.А.,

Сукача О.О.

захисника:                                                ОСОБА_1

представника потерпілого:     ОСОБА_2

потерпілої:                                                ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Демянівка Семенівського району Полтавської області, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1, українця, гр. України, освіта середня - спеціальна, одруженого, не судимого, працюючого охоронцем в ПП " Правозахист", за ст. 286 ч. 2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що він 30 квітня 2006 року біля 21 год. 20 хв., керуючи технічно справним автомобілем НОМЕР_1, рухався по автодорозі «Київ-Ковель», збоку КПП ДАІ «Гостомель» в напрямку смт. Гостомель в м. Києві.

В цей же час по автодорозі «Київ-Ковель» зустрічного напрямку назустріч рухався автомобіль НОМЕР_2під керуванням водія ОСОБА_5

Під час руху ОСОБА_4 допустив порушення вимог п.п. 12.1, 12.3   Правил дорожньоро руху:

п. 12. 1: Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух;

п. 12.3. У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об'їзду перешкоди.

 

2

Порушення вище вказаних вимог Правил дорожнього руху України з боку ОСОБА_4 виявились в тім, що він, керуючи автомобілем НОМЕР_1, проявив неуважність до дорожньої обстановки і її змінам, під час руху не вибрав безпечну швидкість керованого ним автомобіля з урахуванням дорожньої обстановки, щоб мати змогу постійно контролювати його рух. При виникненні небезпеки для руху, чим для ОСОБА_4 являвся поштовх його автомобіля, негайно не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу, виїхав на смугу зустрічного руху де скоїв зіткнення з автомобілем НОМЕР_2під керуванням водія ОСОБА_5

В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди водієві автомобіля НОМЕР_2 ОСОБА_5 були спричинені тяжкі тілесні ушкодження, від яких він помер в кареті швидкої допомоги і що дані дії знаходяться в причинному зв'язку з виникненням даної дорожньо-транспортної пригоди та її наслідками, та виразилися в порушенні правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту (п.п. 12.1, 12.3 Правил дорожнього руху) при керуванні автомобілем НОМЕР_1, що спричинили смерть ОСОБА_5, ОСОБА_4 та вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 286 КК України.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 заявив клопотання та подав письмову заяву про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст.1 п.'ї", Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 p., оскільки, у нього на утриманні знаходиться непрацездатна матір, 1931 року народження і якій на час вчинення злочину виповнилося 70 років.

Суд, вислухавши думку прокурора, захисника, ОСОБА_4 та ретельно перевіривши матеріали кримінальної справи, прийшов до висновку, що ОСОБА_4 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності.

Відповідно до п. "ґ" ст. 1 Закону України "Про амністію" від від 19 квітня 2007 року p., який набрав чинності 9 червня 2007 року, підлягають звільненню від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, особи, засуджені за умисні злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п'яти років, та злочини, вчинені з необережності, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років, осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають одного чи обох батьків, які досягли 70 річного віку або визнані інвалідами першої групи, за умови, що у цих батьків немає інших працездатних дітей.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року, який набрав чинності 9 червня 2007 р. звільняються від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим

 

3

Законом, особи, які підпадають під дію ст. 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають в провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання цим Законом чинності.

ОСОБА_4 вчинив злочин до набрання цим Законом чинності, не заперечує проти застосування відносно нього амністії, подав свою згоду в письмовій формі, на час вчинення злочину має на утриманні матір, яка досягла 70 річного віку, даний злочин відноситься до злочинів вчинених з необережності і за злочин у вчиненні якого він обвинувачується законом передбачено покарання у виді позбавлення волі до 8 років , а тому суд вважає, що ОСОБА_4 слід звільнити від кримінальної відповідальності на підставі п. "ґ" ст. 1, ст. 6 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 р.

На підставі наведеного та керуючись ст. 1 п. "ґ", ст. 6 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 p., п.4 ч.1 ст. 6, 282 КПК України , -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності за ст. 286 ч.2 КК України на підставі п. "ґ" ст. 1, ст. 6 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 р.

Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_4 за ст. 286 ч.2 КК України закрити.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_4 -підписку про невиїзд - скасувати.

Апеляцію на постанову суду може бути подано до Апеляційного суду м. Києва протягом 7 діб з моменту її проголошення через Святошинський районний суд м. Києва.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація