Судове рішення #1610180

                                                                                                                 Справа № 2-134/2008

 

РІШЕННЯ

Іменем  України

 

28 січня 2007 року                                                                                               м. Нова Одеса

 

Новоодеський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючого судді  - Ітріна  М.В.,

при секретарі Андрусенко В.А., за участю прокурора Редченка В.І., представників позивача Акальмаз С.В. і Казакуци І.М., відповідача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нова Одеса цивільну справу за позовом прокурора в інтересах Держави в особі управління праці та соціального захисту населення Новоодеської районної державної адміністрації Миколаївської області про стягнення надмірно виплачених грошових коштів по соціальній допомозі,  -

В С Т А Н О В И В:

 

            03 січня 2008 року прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з вказаним позовом до відповідача. Свої вимоги обґрунтовував тим, що з 01.11.2005 р. по 30.04.2006 р. ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» отримала грошові кошти у розмірі 1702,52 грн. Позивачу стало відомо, що відповідач отримує пенсію по втраті годувальника, яка була оформлена на її дівоче ім'я (ОСОБА_2), внаслідок чого з січня 2005 р. по квітень 2006 р. отримала 5116,45 грн. Таким чином, відповідач не мала права на отримання соціальної допомоги, а тому прокурор в інтересах позивача, з урахуванням того, що відповідач частину коштів повернула просить стягнути з неї незаконно отримані решта грошей у сумі 1452,52 грн.

            В судовому засіданні прокурор та представники позивача свої вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Відповідач заявлені позовні вимоги визнала у повному обсязі і зобов'язалася повернути гроші.

Заслухавши пояснення сторін, думку прокурора, дослідивши обставини справи і перевіривши їх письмовими доказами, оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.

Цим же Законом визначено, що малозабезпечена сім'я це - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 має склад сім'ї - чоловіка та малолітнього сина, які не працювали та не мали доходу, що складає прожитковий мінімум для сім'ї. 17.11.2005 р. на підставі заяви відповідача їй призначено державну соціальну допомогу і в період часу з 01.11.2005 р. по 30.04.2006 р. отримано гроші у сумі 1702,52 грн.

Встановлено, що в цей же період часу відповідач отримуючи соціальну допомогу у розмірі 265,50 грн отримувала і пенсію по втраті годувальника за дівочим прізвищем «ОСОБА_2» від 295,50 грн на місяць, а всього на суму 5116,45 грн.

За таких обставин управлінням праці та соціального захисту населення безпідставно призначено соціальну допомогу відповідачу, оскільки остання на час призначення такої допомоги отримувала пенсію в зв'язку з чим середньомісячний дохід її сім'ї перевищує рівень прожиткового мінімуму для сім'ї.

З відповідача на підставі ст. 88 ЦПК України слід стягнути на користь держави судові витрати по справі в розмірі 8 грн 50 коп. як державне мито і 7 грн 50 коп. за інформаційно технічне забезпечення судового засідання.

 

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

            Позов прокурора задовольнити в повному обсязі.

 

            Стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення Новоодеської районної державної адміністрації Миколаївської області надмірно виплачені грошові кошти по соціальній допомозі малозабезпеченим сімям в розмірі 1452,52 (одна тисяча чотириста п'ятдесят дві гривень 52 коп.) гривень.

 

            Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави державне мито в розмірі 8 грн 50 коп. та 7 грн 50 коп. витрати на інформацій-технічне забезпечення судового процесу.

 

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Новоодеський районний суд шляхом подачі в 10 -ти денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

 

 

 

Головуючий

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація