Судове рішення #16144523

Справа № 2а-3471-11

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

14 червня 2011 року           

          

          Суддя Мар’їнського районного суду Донецької області Клікунова А.С., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Мар’їнському районі Донецької області про поновлення строку для звернення до суду, визнання неправомірними дій та стягнення не донарахованих сум доплати до пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

          Позивач звернулася до Мар’їнського районного суду Донецької області з вказаною позовною заявою, в якій просить: - поновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів; - визнати дії управління пенсійного фонду України в Мар’їнському районі Донецької області неправомірними; - зобов’язати управління пенсійного фонду України в Мар’їнському районі Донецької області здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії у відповідності до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, визначеної відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за період з 31 жовтня 2010 року по теперішній час і в подальшому безстроково.

          Вирішуючи питання про відкриття провадження в справі за позовом ОСОБА_1, приходжу до висновку про необхідність залишення частини позовних вимог без розгляду з наступних підстав.

          Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються у разі необхідності –заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду. Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

          Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України (зі змінами, внесеними Законом України від 7 липня 2010 року № 2453-VІ) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 пропущено шестимісячний строк для звернення до суду (позивач звернувся до суду 9 червня 2011 року, тобто період на який не поширюється річний строк, встановлений ч. 2 ст. 99 КАС України починає свій перебіг 9 грудня 2010 року), а позивачем заявлено вимоги щодо нарахування на його користь недоплаченої, як дитині війни, щомісячної державної соціальної допомоги за період з 31 жовтня 2010 року). Одночасно встановлюю, що позивачем у позовної заяві ставиться питання про поновлення строку для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів з 31 жовтня 2010 року, при цьому в супереч заявленого клопотання не обґрунтовує причин пропуску піврічного строку звернення до суду, а, посилаючись на ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»зауважує про неможливість обмеження його права на державні соціальні гарантії як особі, що має статус «дитини війни»та ст. 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення", та дотримання порядку досудового врегулювання спору. Суд зауважує, що звернення позивача до управління пенсійного фонду України в Мар’їнському районі Донецької області із заявою про перерахунок компенсації (виконати вимоги закону) не є передбаченою законодавством можливості досудового порядку вирішення спору в розумінні частини 4 статті 99 КАС України, та не впливає на дату, з якої розпочався перебіг строку звернення до суду з адміністративним позовом. Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до статті 46 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком лише нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що її призначає і виплачує. Оскільки у правовідносинах, що є предметом розгляду цієї справи, нарахування спірних сум відповідачем не здійснювались, підстави для застосування правових норм, на які посилається позивач, відсутні.      

          Згідно з частиною 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.       

          З урахуванням вказаного, приходжу до висновку, що оскільки позивачем ОСОБА_1 позов подано після закінчення, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України строку, поважних причин пропуску строку та обґрунтованості поновлення строку позивачем не надано, тому у суду відсутні підстави для задоволення клопотання про поновлення пропущеного строку звернення за захистом порушених прав за період з 31 жовтня 2010 року по 8 грудня 2010 року включно.

          Відповідно до ч. 7 ст. 107 КАС України копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву.

          

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4-12, ч. 5 ст. 99, ч. 1 ст. 100, ч. ч. 7, 8 ст. 107, ст.ст. 160, 165, 185, 254 КАС України,  -

У Х В А Л И В :

          В задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення строку позовної давнини на звернення до суду з позовною заявою до управління пенсійного фонду України в Мар’їнському районі Донецької області про поновлення строку для звернення до суду, визнання неправомірними дій та стягнення не донарахованих сум доплати до пенсії за період часу з 31 жовтня 2010 року по 8 грудня 2010 року відмовити.

          Позовну заяву ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Мар’їнському районі Донецької області про поновлення строку для звернення до суду, визнання неправомірними дій та стягнення не донарахованих сум доплати до пенсії в частині пред’явлених вимог щодо визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії у відповідності до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, визначеної відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 31 жовтня 2010 року по 8 грудня 2010 року включно залишити без розгляду.  

Копію цієї ухвали надіслати ОСОБА_1  

          Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

          У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          

          Суддя     (підпис)                                                  А.С. Клікунова

          З оригіналом згідно

Суддя               













14.06.2011

  • Номер:
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3471/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Клікунова А.С.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.05.2011
  • Дата етапу: 22.06.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація