Судове рішення #1615727
Справа №2-1384/07р

Справа №2-1384/07р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2007 року                                                                                    м. Мукачево

МУКАЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

в складі: головуючого                                      Слюсарчук В.М.

при секретарі                                                    Мушак К.М.

з участю позивача                                            ОСОБА_1

відповідача                                                        ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мукачево цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,  зареєстрованого 06 серпня 1983 року у виконкомі Верхньовисоцької сільської ради за актовим записом № 18. Від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  яка проживає з матір"ю. Вказує на те,  що з відповідачем у них несумістність характерів,  по різному дивляться на життя,  що призвело до втрати почуття поваги та любові один до одного,  не проживають разом вже близько 5 років. Шлюб носить формальний характер,  вважає недоцільним його збереження. Примирення просить не надавати. А також просить стягнути аліменти на її користь на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 300 гривень щомісячно і до досягнення нею повноліття.

Позивач в судовому засіданні позов підтримала повністю,  просила задоволити з вищенаведених підстав.

Відповідач проти розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини не заперечував.

На підставі  ст. 180 СК України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У відповідності  ст. 7 ч.б Сімейного Кодексу України,  жінка та чоловік мають рівні права і обов»язки у сімейних відносинах,  шлюбі та сім»ї.

Відповідно до  ст. 182 ч.2 СК України,  мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим,  ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 

Заслухавши пояснення сторін,  дослідивши матеріали справи,  суд приходить до висновку,  що шлюб існує формально і зберегти його неможливо,  подальше проживання та збереження шлюбу неможливе.

За таких підстав позов підлягає до задоволення.

Витрати покласти на відповідача.

Керуючись  ст.  ст. 10,  60,  130,  212-215 ЦПК України,   ст.  ст. ПО,  112,  159 Сімейного Кодексу України,  суд,  -

РІШИВ:

Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2,  зареєстрований 06 серпня 1983 року у виконкомі Верхньовисоцької сільської ради за актовим записом № 18.

При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути зОСОБА_2 17 (сімнадцять) гривень державного мита. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.

Стягнути зОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  проживаючого в АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_3,  проживаючої в АДРЕСА_2  аліменти на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 300 гривень щомісячно і до досягнення нею повноліття,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на одну дитину відповідного віку починаючи з 17 травня 2007 року.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути зОСОБА_2 в дохід держави державне мито в розмірі 51 (п'ятдесят одної) гривні.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений статтею 294 ЦПК України,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація