Номер справи: 2-156 Категорія: 34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2007 року Маневицький районний суд Волинської області в складі:
головуючого судці Покидюка М. В.
при секретарі Каращук B.C.
з участю позивача ОСОБА_1
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
ВСТАНОВИВ:
1 березня 2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Свої вимоги обґрунтовував тим, що 2 березня 2002 року в Колківській селищній раді Маневицького району Волинської області зареєстрував шлюб з відповідачкою. Від шлюбу в них народилася дочка ОСОБА_3, яка є неповнолітньою.
Подружнє життя з дружиною виявилось невдалим. Через різні погляди на життя та складний характер дружини в сім'ї часто стали виникати сварки, непорозуміння з різних питань, стосунки з кожним днем загострюються. Тривалий час подружжя не підтримують шлюбних відносин. З цих причин дальше спільне життя стало неможливим.
Посилаючись на зазначені обставини, просив шлюб з відповідачкою розірвати, залишивши дитину проживати з нею.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 з мотивів, викладених в позовній заяві, позовні вимоги підтримав, наполягає на розірванні шлюбу, не заперечує щоб дочку залишити проживати з мамою.
Відповідачка ОСОБА_2 проти позову не заперечує, визнає що дальше примирення і збереження сім'ї є неможливе, а тому не заперечує проти розірвання шлюбу і просить залишити дитину проживати з нею.
Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд вважає позов підставним і таким, що підлягає до задоволення.
Згідно ч.2 ст. 112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи, що сторони в даний час практично спільно не проживають і не підтримують ніяких сімейних стосунків, добровільно вирішили питання про місце проживання дитини, що вони погоджуються на розірвання шлюбу, а тому суд вважає, що дальше збереження подружжям шлюбу є недоцільним, оскільки стосунки між ними істотно суперечать їх інтересам та інтересам дитини, а тому є всі підстави шлюб розірвати і залишити дочку проживати з відповідачкою ОСОБА_2
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з
ОСОБА_1 в дохід держави 17 гривень судових витрат, звільнивши від сплати відповідачку.
Відповідно вимог ст.88 ЦПК України підлягає стягненню з відповідачки на користь позивача 7,50 грн., сплачених ним на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом.
Керуючись ст. ст. 4,10,60,209,212,213,215 ЦПК України, ст. ст. 110,112 Сімейного Кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Шлюб зареєстрований 2 березня 2002 року Колківською селищною радою Маневицького району Волинської області, актовий запис № 3 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвати, від шлюбу є одна неповнолітня дитина.
Неповнолітню дочку ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити проживати з матір'ю ОСОБА_2
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_1 17 грн. судових витрат, звільнивши від їх сплати відповідачку.
Стягнути з відповідачки ОСОБА_2 на користь позивача ОСОБА_1 7 (сім) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом.
На рішення може бути подана до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.