Судове рішення #16175021

   

                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


07 червня 2011 р.  Справа № 2а/0470/3882/11



          


Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді                                                Луніної О.С.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом  Південної МДПІ у м. Кривому Розі до ТОВ «Аланта і К»про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2011 року Південна МДПІ у м. Кривому Розі звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, в якому просила стягнути з коштів платника податків ТОВ «Аланта і К», який має податкову заборгованість, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу на користь державного бюджету податкову заборгованість в сумі 3869,03 гривень у вигляді податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 3048,36 гривень і податку на додану вартість у сумі 820,67 гривень.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що заборгованість у відповідача по зазначеним податкам виникла внаслідок несплати ним узгодженої суми податкових зобов’язань відповідно до наданих податкових декларацій. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

Від представника позивача надійшло клопотання, в якому він зазначив, що позовні вимоги викладені у позові підтримує у повному обсязі та просить розглянути дану справу у порядку письмового провадження.

Відповідач, про судове засідання, призначене на 31 травня 2011 року, повідомлений заздалегідь, що підтверджується поштовими повідомленнями в матеріалах справи, але в судове засідання не з`явився.

Враховуючи неявку сторін, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження з урахуванням вимог частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи,   всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступних підстав.

Так, з 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування»втрачають чинність.   

Проте, у зв’язку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати податків юридичної особи виникли до набрання чинності Податкового Кодексу України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ТОВ «Аланта і К» зареєстроване від 03.08.2004 р. номер запису №12271020000000093 та знаходиться на обліку у Південній МДПІ у м. Кривому Розі як платник податків.

Відповідно до ст.4 Закону України "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Відповідно до ст. 9 Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

З матеріалів справи вбачається, що податковий борг ТОВ «Аланта і К» обґрунтовується наступним:

Працівниками Південної МДПІ у м. Кривому Розі було здійснено документальну невиїзну перевірку своєчасності подання податкової звітності з ПДВ ТОВ «Аланта і К» за період липень-жовтень 2010 року по результатам якої було складено акт № 429/152/32975162, яким зафіксовано порушення  п.п 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України № 2181 від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного на момент виникнення правовідносин) зі змінами та доповненнями. На підставі даного акту було складено податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 31.12.2010р. № 1004451502/0 якою застосована штрафна санкція у розмірі 850,00 грн. Дане податкове повідомлення-рішення було вручено керівнику ТОВ «Аланта і К».

Також, відповідачем до податкового органу було подано розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів №9000450389 від 25.02.2010 року, у зв`язку з несплатою  сум податку визначених цим розрахунком, податковим органом були винесені податкові вимоги №1/496 від 18.10.2010 та №2/534 від 18.11.2010 на суми 1512,77 гривень та 1512,77гривень відповідно. Дані вимоги були вручені посадовій особі відповідача особисто, про що свідчить підпис на корінці. Крім того позивачем була нарахована пеня у розмірі 17,59 гривень.

23.12.2010 року Південною МДПІ у м. Кривому Розі було прийнято рішення № 78 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податку в рахунок погашення податкового боргу.

Загальна сума заборгованості ТОВ «Аланта і К» по усіх видах платежів до державного бюджету станом на 25.02.2011р., з урахуванням часткової сплати складає 3869,03 грн.

Сума податкового зобов'язання ні в адміністративному, ні в судовому порядку товариством не оскаржувалась.

Відповідно до підпунктів 5.2.1 та 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідач податкове зобов'язання самостійно не сплатив. В адміністративному порядку зазначені вище податкове повідомлення-рішення та податкові вимоги відповідач не оскаржував.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Також, пунктом 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України ( який набрав чинності з 01.01.2011р.)  передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платників податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 158-163, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Південної МДПІ у м. Кривому Розі до ТОВ «Аланта і К» про стягнення податкового боргу – задовольнити.

Стягнути з ТОВ «Аланта і К»( код ЄДРПО 32975162, р/р №26006041042201 АКБ «ТАС-Комерцбанк МФО 300164,  р/р 26002900696995 МФО 305813, р/р 2600114598980 ФБ «Фінанси та кредит» МФО 305835 )  на користь державного бюджету податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 3048,36 гривень(р/р 33214808700020, код платежу 12020100,  отримувач УДК у м. Кривому Розі, код ОКПО 24230992, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012) і податку на додану вартість у сумі 820,67 гривень (р/р 31114029700020, код платежу 14010100,  отримувач УДК у м. Кривому Розі, код ОКПО 24230992, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова  суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

 




Суддя                       




О.С. Луніна

                                                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація