Справа № 2-0-69-2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Селидове 13 червня 2007 року
Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді - Каніщєвої Н.О., при секретарі Конотопчик О.Г., за участю представника заявника Сівкова Л.В., зацікавленої особи Шимко Т.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за заявою Виконавчого комітету Селидівської міської ради про визнання спадкового майна, яке залишилось після смерті ОСОБА_1 відумерлим та свідоцтво про право власності на житло недійсним, -
встановив:
Виконавчий комітет Селидівської міської ради звернувся до суду із заявою про визнання спадкового майна, яке залишилось після смертіОСОБА_1. відумерлим та свідоцтво про право власності на житло недійсним. В заяві зазначив, що ОСОБА_1 придбав приватизовану квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, згідно договіру купівлі-продажу завіреного приватним нотаріусом Селидівського округу від 23.05.1998 року № 1280.ОСОБА_1., помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті за оформленням спадщини ніхто не звертався, у зв'язку з чим заявник просив визнати спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1 відумерлим та свідоцтво про право власності на зазначену квартиру недійсним.
Представник заявника та зацікавленої особи - виконкому Селидівської міської ради та КП «ЖЕК м. Українськ» в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги, та пояснив, що згідно ст. 1277 ЦК України у випадку визнання квартири, яка є спадковим майном, відумерлим, квартира переходить у власність територіальної громади Селидівської міської ради, який потім вправі надати її тим, хто має потребу у житлі. Також просив визнати свідоцтво про право власності,
що видане службою приватизації на ім'я ОСОБА_1 недійсним.
Свідоки ОСОБА_2. та ОСОБА_3. суду пояснили, що вони є сусідками померлого. Після його смерті, в квартирі ніхто не мешкав, та вона перебуває в занепаді.
Зібраними по справі доказами судом встановлено, що згідно свідоцтва про право власності № 1280 від 23.05.1998 року, виданого приватним нотаріусом Селидівського округу, квартира АДРЕСА_1 належитьОСОБА_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить актова запись про смерть № 185 від 11.09.2002 року. Згідно акту обстеження квартири від 19.03.2007 року за адресою: АДРЕСА_1 мешкавОСОБА_1. в даній квартирі майно відсутнє, сантехнічні прилади в занепаді.
Дослідивши матеріали справи, законодавство, що регулює данні правовідносини, суд доходить до висновку, що заява виконкому Селидівської міської ради обгрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 1270 Цк України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. 1 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ч. 1 ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Згідно повідомлення Селидівської державної нотаріальної контори № 325 від 03.05.07 року, після смертіОСОБА_1. спадкової справи не заводилося, заповіту від його імені конторою не посвідчувалося.
Відповідно до ч. 1 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх право на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст. 1277 ЦК України спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за_ місцем відкриття спадщини.
Керуючись ч. 1, 3 ст. 1277 ЦК України, - ст. ст 88, 213-214 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Визнати спадкове майно, у вигляді квартири АДРЕСА_1, що залишилось після смерті
ОСОБА_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відумерлим.
Визнати недійсним свідоцтво № 1280 від 23.05.1998 року про право власності на квартиру АДРЕСА_1, що завірене приватним нотаріусом Селидівського округу на ім'я ОСОБА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подано через Селидівський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя (підпис)
Копія вірна: Суддя