Судове рішення #16185461


Категорія №8.1.5


ПОСТАНОВА

Іменем України


21 червня 2011 року Справа № 2а-3753/11/1270


          Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Свергун І.О.,

при секретарі – Чукіній А.Ю.,

за участю:

прокурор – не прибув,

представника позивача – ОСОБА_1 (довіреність від 21.02.2011 № 1107/10),

представника відповідача – ОСОБА_2 (довіреність від 26.05.2011),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Лутугинського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Луганської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8040,25 грн.,

В С Т А Н О В И В:

05 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Лутугинського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Луганської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8040,25 грн. В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається, що 25.11.2010 фахівцями ДПІ у Лутугинському районі Луганської області було проведено перевірку торговельної ділянки, яка належала відповідачеві, щодо дотримання законодавства, яке регулює питання виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій.

За результатами перевірки кафе «Круїз», розташованого за адресою: Лутугинський район, с. Георгіївка, вул. Леваневського, 283, було складено акт від 25.11.2010 № 0120/12/20/23/НОМЕР_1. Перевіркою встановлено порушення п. п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: не застосовувався реєстратор розрахункових операцій при продажу пива (п. 1), не надано розрахунковий документ встановленого зразка покупцю (п. 2), не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО (п. 13).

У порушення ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» здійснювався продаж алкогольних напоїв та пива особі, яка не досягла 18 років.

У зв’язку з виявленими порушеннями ДПІ у Лутугинському районі було прийнято рішення від 01.12.2010 № 0000452308 про застосування до ПП ОСОБА_3 фінансових санкцій у розмірі 6800 грн. у відповідності зі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» та рішення від 01.12.2010 № 0000442308 про застосування до ПП ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1240,25 грн. у відповідності зі ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідач ОСОБА_3 оскаржила вищевказані рішення позивача про застосування штрафних (фінансових) санкцій у судовому порядку. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.01.2011 у задоволенні позовних вимог ПП ОСОБА_3 до ДПІ в Лутугинському районі Луганської області відмовлено за необґрунтованістю. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 09.03.2011 постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13.01.2011 залишено без змін.

Тому прокурор просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції в розмірі 8040,25 грн.

У судове засідання прокурор не прибув, про розгляд справи був повідомлений належним чином.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові, просив стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції в розмірі 8040,25 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, посилаючись, що прокурором не наведено підстав його звернення до суду в інтересах органу державної податкової служби, яка є самостійною юридичною особою, та не зазначено, чиї інтереси порушив відповідач.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідно до положень ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

          Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Підставою представництва у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан, похилий вік або з інших поважних причин самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження, а інтересів держави – наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

          За змістом ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» в редакції, що діяла до 01.01.2011, контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.

          Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані:

п. 1 – проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

п. 2 – видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

          п. 13 – забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Стаття 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначає, що за порушення  вимог  цього  Закону  до  суб’єктів підприємницької  діяльності,  які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги),  за рішенням  відповідних  органів  державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

1) у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг),  на  які  виявлено  невідповідність  -  у разі проведення розрахункових  операцій  на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори   розрахункових   операцій,   у  разі  нероздрукування відповідного  розрахункового  документа,  що підтверджує виконання розрахункової   операції,   або  проведення  її  без  використання розрахункової  книжки.

          Відповідно до ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до положень ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до  суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення  вимог  статті  15-3  цього  Закону - 6800 гривень.

Судом установлено, що відповідач ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа-підприємець Лутугинською районною державною адміністрацією 20.11.2005 за № 2 367 000 0000 000927 (а.с. 18). З 22.12.2005 відповідач перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Лутугинському районі Луганської області (а.с. 17).

25.11.2010 фахівцями ДПІ в Лутугинському районі Луганської області на підставі направлення від 25.11.2010 № 113 було проведено перевірку господарської одиниці – кафе «Круїз» за адресою: с. Георгіївка, вул. Леваневського, 283, СПД ОСОБА_3, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт від 25.11.2010 № 0120/12/20/23/НОМЕР_1 (а.с. 9-10).  

Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог п. п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (не застосовувався реєстратор розрахункових операцій при продажу пива, не надано розрахунковий документ встановленого зразка покупцю, не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО) та ст. 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (продаж алкогольних напоїв та пива особі, яка не досягла 18 років).

На підставі акту перевірки позивачем було прийнято рішення від 01.12.2010 № 0000452308 про застосування до ПП ОСОБА_3 фінансових санкцій у розмірі 6800 грн. у відповідності зі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (а.с. 13) та рішення від 01.12.2010 № 0000442308 про застосування до ПП ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1240,25 грн. у відповідності зі ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (а.с. 12).

Відповідачем було оскаржено вищевказані рішення позивача про застосування штрафних (фінансових) санкцій у судовому порядку. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.01.2011 у задоволенні позовних вимог ПП ОСОБА_3 до ДПІ в Лутугинському районі Луганської області відмовлено за необґрунтованістю (а.с. 5-8). Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 09.03.2011 постанову Луганського окружного адміністративного суду від 13.01.2011 залишено без змін (а.с. 3-4).

          На цей час суму заборгованості в розмірі 8040,25 грн. відповідачем не сплачено.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 21.06.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 24.06.2011, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

          Позовні вимоги прокурора Лутугинського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Луганської області до фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8040,25 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 (ід. номер НОМЕР_1) в дохід Державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8040 грн. 25 коп. (вісім тисяч сорок грн. 25 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову складено в повному обсязі 24 червня 2011 року.

          


           СуддяІ.О. Свергун


  • Номер: ав/812/576/2015
  • Опис: про відновлення втраченого судового провадження в адміністративній справі
  • Тип справи: Заява про відновлення втраченого судового провадження
  • Номер справи: 2а-3753/11/1270
  • Суд: Луганський окружний адміністративний суд
  • Суддя: І.О. Свергун
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.08.2015
  • Дата етапу: 24.12.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація