Судове рішення #16214378

Головуючий у 1 інстанції - Березкіна О.В.

Суддя-доповідач - Васильєва І.А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2011 року  справа №2а-397/11/0517           приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Васильєвої І.А.

суддів  Казначеєва Е.Г. ,  Яманко В.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження   апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області  на постанову Єнакіївського міського суду Донецької області від 04 лютого 2011 р.  у справі  № 2а-397/11/0517 (головуючий І інстанції Березкіна О.В.)  за позовом  ОСОБА_2  до  Управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області    про перерахунок пенсії,-

                                                             ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся в суду з позовом до  Управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області про перерахунок пенсії, мотивуючи тим, що вона є особою яка постраждала від Чорнобильсько катастрофи 2 категорії. Просила визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області  неправомірними, та зобов’язати з 26 вересня 2010 року провести перерахунок та виплатити пенсію відповідно до ст.49,51,67  ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» заподіяну здоров»ю у розмірі 30% за віком.

В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що вона є отримувачем пенсії за віком на підставі Закону України « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 26 вересня 2010 року, та до її пенсії відповідач повинен щомісячно виплачувати додаткову пенсію у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, в той час як відповідач виплачує тільки надбавку у розмірі 15% прожиткового мінімуму для непрацездатних. Тому вона просить визнати дії відповідача неправомірними та зобов»язати відповідача провести перерахунок додаткової пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Постановою Єнакіївського міського суду Донецької області від 04 лютого 2011 р.  у справі  № 2а-397/11/0517 визнано дії Управління Пенсійного Фонду України у м. Єнакієве щодо відмови ОСОБА_2 в перерахунку і доплаті недоотриманих сум щомісячної додаткової пенсії з 26 вересня 2010 року із розрахунку 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої на день виплати –протиправними, зобов»язано Управління Пенсійного Фонду України у м. Єнакієве провести ОСОБА_2 перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії з 26 вересня 2010 року із розрахунку 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої на день виплати з урахуванням виплачених сум.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції Управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області подало апеляційну скаргу в якій просило постанову суду першої інстанції скасувати внаслідок порушення норм матеріального та процесуального права, в задоволенні позовних вимог відмовити.

Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи в судове засідання не прибули, відповідно до вимог п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові матеріали справи, доводи апеляційної скарги, судова колегія встановила наступне.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втратити працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров’я, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Відповідно до ст. 50 зазначено Закону,  особам, віднесеним до категорії I, які є інвалідами 2 групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особи, які відноситься до 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи мають право на додаткову пенсію у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Суд, аналізуючи норми права, відносно пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вважає, що при розгляді даної справи, слід керуватися саме нормами ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з якою розмір його додаткової пенсії має складати 30 % мінімальної пенсії за віком, оскільки Закон України має вищу юридичну силу відносно Постанови КМУ, тому суд керується саме нормами Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Законом України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» визначаються правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України -основних соціальних гарантій.

Відповідно до норм ст.ст. 5,6 зазначеного Закону, основним державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, на підставі якого встановлюються та визначаються державні гарантії та стандарти в усіх сферах життєдіяльності населення, в тому числі й щодо дотримання соціальних

гарантій та стандартів підтримки інвалідів, осіб похилого віку. Статтею 17 ЗУ №2017 основні державні соціальні гарантії встановлюються законами України, з метою забезпечення конституційних прав громадян на достатній життєвий рівень - до таких гарантій віднесено і мінімальний розмір пенсії за віком та мінімальний розмір заробітної плати, - які не можуть бути меншими від прожиткового мінімуму встановленого законом.

Таким чином, суд вважає, що додаткова пенсія позивача має бути перерахована саме відповідно до норм ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з мінімальної пенсії за віком, розмір якої не може бути нижчим за прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, починаючи з дня отримання позивачем  права на пенсію за віком, тобто з 26 вересня 2010 року.

          Відповідно до ст. 67  Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до  ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до 1,2,3, 4 категорії. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

         На підставі викладеного, судова колегія вважає, що судом першої інстанції прийнято судове рішення з дотриманням норма матеріального та процесуального права, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, що відповідно до вимог ст. 200 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду без змін.

Керуючись ст. ст. 197, 195, 198, 200,  206 Кодексу адміністративного судочинства України,

                                                                         УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області  на постанову Єнакіївського міського суду Донецької області від 04 лютого 2011 р.  у справі  № 2а-397/11/0517-залишити без задоволення.

Постанову Єнакіївського міського суду Донецької області від 04 лютого 2011 р.  у справі  № 2а-397/11/0517-залишити без змін.

       Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду в порядку письмового провадження набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.

Головуючи суддя                                         Васильєва І.А.

Судді                                        Яманко В.Г.                                          

                                                                                                         Казначеєв Е.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація