Судове рішення #16214381

Головуючий у 1 інстанції - Дністрян О.М.

Суддя-доповідач - Васильєва І.А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2011 року  справа №2а-177/11/0554           приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Васильєвої І.А.

суддів  Казначеєва Е.Г. ,  Яманко В.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2  на постанову Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 05 січня 2011 р.  у справі  № 2а-177/11/0554 (головуючий І інстанції Дністрян О.М. ) за позовом  ОСОБА_2  до  Управління праці та соціального захисту населення м. Шахтарська Донецької області   про стягнення допомоги ,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду першої інстанції з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення м. Шахтарська Донецької області  про визнання неправомірними дій відповідача, зобов’язання відповідача здійснити нарахування та виплату недоплаченої допомоги по догляду за дитиною досягнення нею трирічного віку а 2009-2010  роки, зобов’язання відповідача в подальшому здійснювати  виплату допомоги по догляду за дитиною досягнення нею трирічного віку в розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Постановою Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 05 січня 2011 р.  у справі  № 2а-177/11/0554 в задоволенні позовних вимог відмовлено (арк. спр. 13).

В апеляційній скарзі позивач просить скасувати постанову суду першої інстанції як прийняту з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги.

Судом першої інстанції справа розглянута в порядку скороченого провадження, отже відповідно до вимог  п.3 ч.1 ст. 197 КАС України, апеляційний розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю – доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Відповідно до заперечень відповідача на позов (арк. спр. 10) позивачу виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється з липня  2009 року.

Статтею 5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року № 2811-XII (зі змінами та доповненнями) передбачено, що всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника).

Статтею 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 частини 1 статті  92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року № 2811-XII (в редакції Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року № 107-VI) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень та на дійний час, не визнана неконституційною і є діючою.

Таким чином, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2009, 2010 роки виплачена відповідачем відповідно до діючого законодавства, тому позовні вимоги в частині стягнення з відповідача недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2009, 2010 роки задоволенню не підлягають, як і було вірно визначено судом першої інстанції.

Стосовно позовних вимог позивача про зобов’язання відповідача в подальшому здійснювати виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, встановленому статтею 15 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми», колегія суддів погоджується з відмовою судом першої інстанції в задоволенні позовних вимог в цій частині. В межах Кодексу адміністративного судочинства України захисту підлягає порушене право позивача, внаслідок чого зобов’язання відповідача в подальшому здійснювати виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, встановленому статтею 15 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми», є безпідставним, оскільки встановлює обов’язки на майбутнє без наявності спірних правовідносин, які можуть бути в подальшому припиненні або зміненні в сторону зменшення шляхом внесення змін до закону.

Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції прийняв оскаржувану постанову з дотриманням норм матеріального  та процесуального права, що з врахуванням статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, обумовлює залишення постанови суду першої інстанції без змін.

Керуючись статтями 24, 94, 160, 167, 183-2,184, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2  на постанову Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 05 січня 2011 р.  у справі  № 2а-177/11/0554–залишити без задоволення.

       Постанову Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 05 січня 2011 р.  у справі  № 2а-177/11/0554– залишити без змін.

      Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду постанови, прийнятої у скороченому провадженні, є  остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя                                                                                                           І.А.Васильєва

Судді                                                                                                                   В.Г.Яманко

                                                                                                                                                   

                                                                                                                             Е.Г.Казначеєв

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація