ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
30 червня 2011 р. р. № 2а-7232/11/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сподарик Наталія Іванівна, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Дрогобицької виправної колонії №40 про визнання неправомірною бездіяльність та зобов’язання вчинити дії,
встановила:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Дрогобицької виправної колонії №40. Позивач просить суд визнати неправомірною бездіяльність Дрогобицької виправної колонії №40 та зобов’язати вчинити дії по виплаті надбавки за виконання особливо важких завдань за період служби з 01.01.2008 року по 30.06.2011 року в сумі 11 007,16 грн.
З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 10 вересня 2009 року Дрогобицька ВК №40 видала грошовий атестат за № 11 з якого вбачається , що за період з 01.01.2008 року по 30.06.2009 року йому не нарахували і не виплатили щомісячну надбавку за виконання особливо важливих завдань в сумі 11007 грн. 16 коп., а до суду він звернувся лише 29.06.2011 року.
Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи
Відповідно до вимог ч. 2,3 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З матеріалів позову вбачається, що позивачем подано позовну заяву з пропущенням строку звернення до адміністративного суду. Позивач одночасно з позовною заявою подав клопотання про поновлення строку звернення в суд, в якому навів статті з КАС України та інших нормативно-правових актів, проте причини пропуску ним не мотивовано.
Відповідно до вимог статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення). Про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу. Аналогічного змісту положення містить стаття 100 КАС України, згідно якої адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. Закон пов‘язує поновлення строку з поважністю причин його пропуску.
Суддя виходить з того, що причина пропуску строку є поважною, якщо вона відповідає одночасно усім таким умовам:
1) це обставина або кілька обставин, яка безпосередньо унеможливлюють або ускладнюють можливість вчинення процесуальних дій у визначений законом строк;
2) це обставина, яка виникла об’єктивно, незалежно від волі особи, яка пропустила строк;
3) ця причина виникла протягом строку, який пропущено;
4) ця обставина підтверджується належними і допустимими засобами доказування.
Беручи до уваги як вимоги закону, так і роз’яснення Вищого адміністративного суду України щодо строків звернення до адміністративного суду з позовом, враховуючи, що позивач не зазначив причин пропуску процесуального строку звернення до адміністративного суду, не обґрунтував їх поважність, у клопотанні про поновлення строку звернення до суду слід відмовити.
Враховуючи наведене, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без розгляду.
Водночас позивачу варто роз’яснити, що залишення позовної заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до суду з дотриманням вимог, встановлених КАС України, а саме –долучення обґрунтованої заяви про поновлення строку звернення до суду.
Керуючись ст.ст.5, 99, 100, 107, 165 КАС України, суддя,-
ухвалила:
У задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до суду відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дрогобицької виправної колонії №40 про визнання неправомірною бездіяльність та зобов’язання вчинити дії –залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена та набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст.ст. 186, 254 КАС України.
Суддя Сподарик Н.І.
З оригіналом згідно
Суддя Сподарик Н.І.