Судове рішення #16226972

Справа № 2п-3708/09

РІШЕННЯ

 ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

13 липня 2009 р. м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд в особі: судді - Бедьо В.І. при секретарі - Шімон А. за участі представника позивачки ОСОБА_1 представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгороді справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення додаткових витрат на дитину, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_4 у якій просить стягнути з останнього на її користь 15200 грн. додаткових витрат на дитину ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, як плату за навчання. Свої вимоги позивачка мотивувала тим, що у відповідності до ст. 185 СК України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами, в т.ч. розвитком здібностей дитини, тощо.

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

На даний час старша донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 навчається на юридичному факультеті УжНУ з денною формою навчання на платній основі, що стверджується контрактом від 12.08.2004 року про платне навчання та договором про платне навчання від 08.08.2008 року.

У відповідності до п. 1.З. контракту від 12.08.2004 року про платне навчання, вартість 1-го семестру становило 2700 грн., й за 4 роки навчання було сплачено коштів в сумі 21600 грн., згідно п. 5.2. договору про платне навчання від 08.08.2008 року, вартість навчання на 5-у курсі денного відділення становить 8800 грн., таким чином загальна вартість надання освітньої послуги доньці ОСОБА_5 за 5 років становить 30400 грн., й відповідно з відповідача до стягнення підлягає 1/2 частина зазначеної суми, а саме 15200 грн.

В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_1 вимоги позову підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача ОСОБА_2 в позові заперечив, вказуючи, що стягнення витрат на навчання це аліментні відносини, передбачені ст. ст. 199 - 200 СК України. Статею 185 СК України передбачено особливі обставини, які дають право ставити вимогу про стягнення додаткових витрат на дитину.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні належними доказами встановлено, що між ОСОБА_3 та відповідачем - ОСОБА_4 розірвано шлюб, що стверджується відповідним свідоцтвом про розірвання шлюбу, виданим відділом РАГСу Ужгородського МУЮ Закарпатської області від 27 грудня 2004 року, про що зроблено актовий запис за № 459.

За час шлюбу та спільного проживання з відповідачем у них народилося двоє дітей -ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, які згідно рішення Ужгородського районного суду від 09.11.2004 року залишені проживати з позивачкою. При розлученні з відповідачем, питання стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, як і на утримання повнолітніх дітей, які продовжують навчання, позивачкою не ставилося.

Правило ст. 199 СК України вирішує проблему участі батьків, після досягнення дітьми повноліття у фінансуванні їх подальшої освіти, тобто тільки за допомогою цієї норми здійснюється захист зазначених в позові правовідносин.

Ст. 201 СК України чітко передбачено коло правових норм, які поширюються на відносини по утриманню, які виникають між матірю, батьком та дочкою, сином, норм які регулюють відносини по утриманню дитини.

Ст. 185 СК України передбачає тільки обов’язок участі батьків у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо), незалежно від стягнення аліментів.

Таким чином, суд вважає за необхідне в позові відмовити

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.. 10, 11, 60, 213, 215 ЦПК України, ст. 185, 199-201 СК України, суд, -

РІШИВ:

В позові ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення додаткових витрат на дитину - відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація