Судове рішення #16229029


  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018,  м. Львів,  вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

30 червня 2011 р.р.                                                                                 2а-7219/11/1370

   Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сподарик Наталія Іваніва перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції про скасування постанови, зобов’язання вчинити дії.

встановила:

ОСОБА_1 звернулося до Львівського  окружного адміністративного суду з позовом до відділу державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції з позовними вимогами: скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 08.10.2009 року ВП №15177054; зобов’язати відділ державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції виключити запис про арешт нерухомого майна з єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та виключити запис про арешт рухомого майна з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, в зв’язку з чим слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі ст.109 ч.1 п.1 КАС України.

Відповідно до ст.2 ч.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

При постановлені ухвали, суд виходить з наступного:           

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

          Згідно ч. 1 ст. 181 КАС України,  учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

          Згідно ч. 1 ст. 368 ЦПК України, питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу.

          Згідно ст. 383 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

          Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 384 ЦПК України, скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби.

Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

          Згідно ч. 4 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження»(в редакції від 04.06.2011 року), рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

          До цивільної юрисдикції належать лише спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби, вчинених під час виконання рішень, ухвалених загальними судами за правилами Цивільного процесуального кодексу України, який набрав чинності з 1 вересня 2005 року. Спори з приводу оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, вчинених під час виконання рішень судів цивільної юрисдикції, ухвалених до 1 вересня 2005 року, відповідно до статті 181 КАС України повинні розглядатися за правилами адміністративного судочинства.

          Вказана позиція суду узгоджується із позицією Пленуму Вищого адміністративного суду України викладеною у постанові № 3 від 13.12.2010 року.

          Таким чином, даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки документ щодо примусового виконання - ухвала № 2-8028   Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від  24.06.2009 року винесена  за результатами розгляду цивільної справи. Порушені, на думку позивача, права, свободи та інтереси підлягають захисту в порядку цивільного судочинства в судах загальної юрисдикції          

Керуючись ст.2, 3, 4, 11,17,  109,160, 165, КАС України, суддя -

ухвалила:

Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції про скасування постанови, зобов’язання вчинити дії .

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

        Суддя                                                                                          Сподарик Н.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація