Судове рішення #16258530

                                                                    УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

                    

            

Справа    22-ц/0690/342/11  

Категорія 18

                                                     Р І Ш Е Н Н Я

                   ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


13 квітня 2011 року Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:


головуючого Рафальської І.М..

          суддів Зарицької Г.В., Кашапової Л.М.,

          при секретарі  Никончук О.О.,

          з участю позивача, представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю „Моноліт” про визнання недійсними цивільно-правових угод  за апеляційною скаргою позивача  на рішення Попільнянського райсуду Житомирської області від 17 грудня 2010 року,

                                                              

                                                          в с т а н о в и л а :

          У серпні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом          /у вересні та жовтні.2010р. уточнив вимоги/,  у якому просив визнати недійсними цивільно-правові угоди,  укладені між ним та ТОВ „Моноліт”; посилався на те, що з квітня 2005 року працював у відповідача охоронцем. Спочатку працював за трудовими угодами, а з 1 серпня 2006 року  за цивільно-правовими угодами, які укладалися щомісяця протягом 3-х років.  За закінченням терміну дії цивільно-правової угоди, укладеної в липні 2008 року, йому запропонували звільнитись, однак, у серпні та вересні такі угоди знов укладалися, і він пропрацював до кінця вересня 2008 року. У вересні 2008 року, після закінчення терміну дії цивільно-правової угоди, він звернувся до керівництва підприємства для проведення запису у трудову книжку про його трудову діяльність та проведення повного розрахунку після звільнення, проте, йому в цьому було відмовлено. Крім того,  йому  відмовили також у нарахуванні компенсації за відпустки,  проведенні перерахунку заробітної плати та проведенні повного розрахунку при звільненні.

          Рішенням Попільнянського райсуду Житомирської області від 17 грудня 2010 року у задоволенні позову відмовлено.

          У апеляційній скарзі позивач просить рішення райсуду скасувати, оскільки вважає його незаконним, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити його позов; посилається на те, що дізнався про порушення свого права у 2008 році, і, крім того, при вирішенні спору про визнання цивільно-правових угод недійсними, суд повинен був керуватися   нормами цивільного законодавства.

          Розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.

          Відповідно до ст.15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.          

          Як видно з матеріалів справи, зокрема, трудової книжки позивача, він наказом        № 164 від 1.04.2005р. був прийнятий на роботу охоронцем у ДП „Попільнянський консервний завод ТОВ „Моноліт”, а 31.05.2005р. звільнений з роботи за п.1 ст.36 КЗпП України за угодою сторін /а.с.89/. У подальшому протягом 3-х років   відповідач укладав з ним цивільні-правові угоди по охороні майна, які позивач просить визнати недійсними.

          Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем пропущений тримісячний строк звернення до суду,  встановлений ст.233 КЗпП України.

          Однак, райсуд не звернув увагу на те, що позивач просив визнати недійсними цивільно-правові угоди, а за ст.257 ЦК України, строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу встановлюється тривалістю у три роки.

          Крім того, суд не взяв до уваги, що, встановивши, що строк для звернення з позовом пропущений без поважної причини, суд у рішенні зазначає про відмову в позові з цих підстав, крім випадків, коли позов не доведений. У своєму рішенні суд не зазначив про те,  чи є позов обґрунтованим.

          Так, із позовної заяви ОСОБА_1 /уточненої у вересні та жовтні 2010 року /а.с.95. 108/, вбачається, що він звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати цивільно-правові угоди, укладені між ним та відповідачем,  недійсними.

          Проте, позивач  не зазначив, які ж конкретно угоди  він оспорює, оскільки в матеріалах справи   є  23  цивільно-правові угоди.

          Крім того, позивач не вказав правових підстав визнання угод недійсними.

          Також в позовній заяві ОСОБА_1 не зазначив, чим  порушені його права укладенням цих угод, адже з матеріалів справи, пояснень сторін  видно, що ці цивільно-правові угоди позивачем виконані, з ними він погодився, оплату по них отримав повністю.

          За таких обставин коли рішення суд першої інстанції не відповідає вимогам закону, а позов ОСОБА_1 є необґрунтованим,  колегія суддів скасовує рішення райсуду і ухвалює нове -  про відмову у задоволенні позову.

Керуючись ст.ст. 209, 303, 304, 307, 309, 313, 314, 316 ЦПК України,  колегія суддів

                                                           в и р і ш и л а :

Апеляційну скаргу  ОСОБА_1 задовольнити частково.

          Рішення  Попільнянського райсуду Житомирської області від 17 грудня 2010 року скасувати, ухваливши нове рішення.

          У задоволенні позову ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю „Моноліт” про визнання  цивільно-правових угод недійсними відмовити.

          Рішення набирає чинності з дня проголошення і з цього часу може бути оскаржена безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ  протягом 20 днів.

Головуючий:                                                                          

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація