Судове рішення #16258624

                                                                УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

              

            

Справа    22-ц/0690/1107/11  

Категорія 1

                                                     У Х В А Л А

                   ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


 01 червня 2011 року Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:


головуючого Рафальської І.М..

          суддів Зарицької Г.В.,  Кашапової  Л.М.,

          при секретарі  Ганько Ю.І.,

          з участю позивача,

          

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до Лугинської селищної ради Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно   за апеляційною скаргою позивача    на ухвалу Лугинського райсуду Житомирської області   від  21 лютого 2011 року,

                                                              

                                                          в с т а н о в и л а :

          Ухвалою Лугинського райсуду Житомирської області від 21 лютого 2011 року позовна заява ОСОБА_1 залишена без розгляду /у резолютивній частині рішення судом помилково вказано, що справа залишена без розгляду, хоча у мотивувальній частині  зазначено правильно/.

          У апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить дану ухвалу скасувати, оскільки вважає її незаконною, та передати справу для розгляду до суду першої інстанції; посилається на те, що підстав для залишення його позовної заяви без розгляду не було, оскільки він належним чином не  повідомлявся про розгляд справи в суді.

          Розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

          Залишаючи позовну заяву без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що належним чином повідомлений позивач повторно не з’явився в судове засідання і від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

          З таким висновком суду не можна погодитись з таких підстав.

          Відповідно до п.3 ч.1 ст.207 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з’явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

           Так, суд в ухвалі зазначив, що позивач не з’явився в судове засідання 12 та 24 січня 2011 року  та  7  і  21 лютого 2011 року.

          Проте, даних про те, що позивач належним чином був повідомлений про розгляд справи в суді  7 лютого 2011 року, але не з’явився в судове засідання,  в матеріалах справи немає, тобто відсутні дані про  неявку позивача на другий виклик, тобто повторно.

          Крім того,  з журналу судового засіданні від 28.12.2010р. видно, що судом була оголошена перерва до 10.01.2011 року/а.с.137зв./, а суд в ухвалі зазначає, що позивач 12.01.2011р. в судове засідання не з’явився. Із розписки ОСОБА_1 , яку він отримав 28.12.2011р. не видно, на яку дату - 10 чи 12 січня 2011 року він викликався в судове засідання,  оскільки в даті є виправлення./а.с.140/.

          За таких обставин, коли у справі відсутні дані про  неявку позивача на другий виклик, тобто повторно, оскаржувана ухвала не може залишатись в силі і підлягає скасуванню, а  справу направленню до того ж суду для продовження розгляду.

Керуючись ст.ст. 209, 303, 304, 307, 311, 313-315 ЦПК України,  колегія суддів

                                                            у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1  задовольнити.

          Ухвалу Лугинського райсуду Житомирської області   від  21 лютого 2011 року             скасувати, а справу направити до того ж суду для продовження розгляду.

          Ухвала набирає чинності з дня проголошення і з цього часу може бути оскаржена безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ  протягом 20 днів.

Головуючий:                                                                          

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація