Справа № 2-226/2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2008 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
у складі: головуючого судді - Хайкіна В.М.
при секретарі - Орловій І.С.
розглянувши за позовом ОСОБА_1 до Заводської сільської ради, Ізюмського району, Харківської області, про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,- у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізюмі справу
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Заводської сільської ради, Ізюмського району, Харківської області, про визначення додаткового строку на прийняття спадщини вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його рідна сестра ОСОБА_2.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на житловий будинок, розташований АДРЕСА_1.
В шестимісячний термін ОСОБА_1 не звернувся в нотаріальну контору із заявою про ухвалення спадку , у зв'язку з цим просить суд визначити додатково термін для прийняття спадщини .
У судовому засіданні представник позивача вимоги. підтвердив обставини, вказані в позовній заяві і просив с уд задовольнити позовні
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву з проханням справу слухати у його відсутності, з позовними вимогами згоден у повному обсязі.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при визнанні позову відповідачем у судовому засіданні, у порядку , встановленому ст. 174 ЦПК України.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК|вражай| визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. України у разі
Суд вивчивши матеріали справи, вислухавши сторони, вважає встановленими наступні факти та відповідні їм правовідносини:
- ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 - згідно свідоцтва про смерть, виданого 14.02.2007 року, про що було зроблено запис у книзі реєстрації № 03.
- Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на житловий будинок, розташований АДРЕСА_1.
- Встановлений строк для прийняття спадщини у шість місяців, якій починається з часу відкриття спадщини, позивач ОСОБА_1 пропустив з поважних причин, у зв'язку з похилим віком, хворобою.
Таким чином, визнання відповідачем, пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб .
До прийняття судового рішення про задоволення позову суд роз'яснив сторонам наслідки відповідних процесуальних дій.
При таких обставинах суд призначає ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання ним заяви в державну нотаріальну контору про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 18, 208,209, 210, 212, 214, 215 ЦПК України, 1220, 1221, 1261, 1272 ЦК України суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Призначити ОСОБА_1 додатковий строк один місяць для подачі ним заяви в державну нотаріальну контору про прийняття спадщини.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суду Харківської області шляхом подачи в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя :