Судове рішення #1627613
Адміністративна справа № 2-А-1/2008р

Адміністративна справа № 2-А-1/2008р.

П О С Т А Н О В А

Іменем України

 

            5 лютого 2008 року Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді  -     Іванченка Я.М.

при секретарі           -     Худорбі Р.Г.

прокурора прокуратури Новгород-Сіверського району  - Лугової О.М.

за участю позивачів -  ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3.,

                                      ОСОБА_4., ОСОБА_5.,  ОСОБА_6, ОСОБА_7.,

представника третьої особи на стороні позивача ВАТ «Новгород-Сіверська ПМК № 86»      

                                   -  Зозулі А.В.

представника відповідача Новгород-Сіверської міської ради Коршуна М.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новгород-Сіверський адміністративну справу за позовною заявою Прокурора Новгород-Сіверського району Чернігівської області в інтересах громадян:  ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5.,  ОСОБА_6, ОСОБА_7., до Новгород-Сіверської міської ради, Регіонального відділення фонду державного майна України про визнання не чинним та скасування рішення 13 сесії  5 скликання  Новгород-Сіверської міської ради від 19.10.2007 року, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

            Прокурор Новгород-Сіверського району Чернігівської області звернулася до Новгород-Сіверського районного суду з позовною заявою  в інтересах громадян: :  ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5.,  ОСОБА_6, ОСОБА_7. до Новгород-Сіверської міської ради, Регіонального відділення фонду державного майна України по Чернігівській області про визнання не чинним та скасування рішення 13 сесії  5 скликання  Новгород-Сіверської міської ради від 19.10.2007 року яким відмовлено  Новгород-Сіверському ВАТ «ПМК-86»  щодо прийняття у комунальну  власність міста гуртожитку, що знаходиться на його балансі.      Мотивуючи позовні вимоги тим, що гуртожиток введений в експлуатацію  1971 року розташований за адресою: АДРЕСА_1 належить до  житлового фонду  є об'єктом права державної  власності та знаходиться на балансі ВАТ «Новгород-Сіверська ПМК-86» та відповідно до чинного законодавства  підлягає передачі до комунальної власності безоплатно.  

В судовому засіданні прокурор Лугова О.М. позовні вимоги підтримала в повному обсязі, пославшись на обґрунтувавши  викладені в позовній заяві та зазначила, що відповідно до закону гуртожиток підлягає передачі у комунальну власність щоб мешканці могли реалізувати своє право на приватизацію житла. Загальні збори акціонерів  ВАТ «Новгород-Сіверська ПМК-86» надали дозвіл на передачу гуртожитку у комунальну власність територіальної громади м. Новгород-Сіверський. 

В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4., ОСОБА_5,  ОСОБА_6, ОСОБА_7 позовні вимоги підтримали в повному обсязі, погодились з доводами наведеними прокурором, та доповнили, що через відмову міської ради вони не можуть ремонтувати та приватизувати своє житло в якому вони проживають довгий час.

В судовому засіданні представник відповідача Новгород-Сіверської міської ради Коршун М.І. позов не визнав в повному обсязі, посилаючись на те, що оскаржуване рішення міської ради є законним. Суть його заперечень зводилась до того, що гуртожиток є об'єктом державної власності, який знаходиться у занедбаному стані, а у міської ради відсутні кошти для його ремонту й Новгород-Сіверська ПМК-86 може приватизувати гуртожиток самостійно без передачі до комунальної власності.        

Відповідач Регіональне відділення по Чернігівській області Фонду  державного майна України в судове засідання не з'явився надіславши до суду письмові пояснення в яких позовні вимоги визнав частково  в частині прийняття гуртожитку  у комунальну власність міста.

Представник третьої особи на стороні позивача ВАТ „Новгород-Сіверська ПМК-86” Зозуля А.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та повідомила, що ПМК-86 більше десяти років утримувало гуртожиток й мешканці самостійно будуть його ремонтувати в разі його приватизації.  

 Заслухавши пояснення сторін, третіх осіб та дослідивши та оцінивши письмові докази наявні у матеріалах справи Суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав. 

По справі встановлено, що позивачі: ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4., ОСОБА_5,  ОСОБА_6, ОСОБА_7 проживають та зареєстровані в гуртожитку за адресоюАДРЕСА_1 (а.с. 7).

Гуртожиток  АДРЕСА_1 був зареєстрований за державним підприємством Новгород-Сіверська ПМК-86  на підставі реєстраційного посвідчення від 25.03.1982 року (а.с.22). В подальшому вказану будівлю, що являлась гуртожитком не було передано  у приватну власність акціонерам ВАТ «Новгород-Сіверська ПМК-86» (а.с. 22, 23). 

Відповідно до статті 4 Житлового кодексу України жилі будинки, а  також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться  на території  Української РСР, утворюють житловий фонд.

Державний житловий фонд - це житловий фонд місцевих Рад народних депутатів та житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.

Відповідно до п. 9 статті 8 Закону України від 19 червня 1992 року  «Про приватизацію державного житлового фонду» державний житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні або оперативному управлінні державних підприємств, організацій та установ, за їх бажанням може передаватись у комунальну власність за місцем розташування будинків з наступним здійсненням їх приватизації органами місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування згідно з вимогами цього Закону.

В разі банкрутства підприємств, зміни форми власності або ліквідації підприємств, установ, організацій, у повному господарському віданні яких перебуває державний житловий фонд, останній (у тому числі гуртожитки) одночасно передається у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських Рад народних депутатів

Згідно статті 2 вказаного Закону кімнати в гуртожитках приватизації не підлягають.

Частина 2 статті 5 ЖК України передбачає, що будинки відомчого житлового фонду в містах і селищах міського типу підлягають поступовій передачі  до відання місцевих Рад.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні  або оперативному  управлінні  підприємств, установ та організацій, що затверджене  постановою Кабінету міністрів  України від 06.11.1995 року № 891 житлові будинки  відомчого житлового фонду, в тому числі  гуртожитки, підлягають передачі  в комунальну власність.

Рішенням загальних зборів акціонерів ВАТ  «Новгород-Сіверська ПМК-86»  від 10 липня 2006 року  дозволено передачу  гуртожитку   по вул. Залінійна, 7 м. Новгород-Сіверський  у комунальну власність.      

  Водночас суд зазначає, що згідно п. 2 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (відповідно до якого винесено спірне рішення) на пленарних засіданнях ради не передбачено вирішення питань щодо прийняття у комунальну власність міста об'єктів нерухомого майна. Оскільки, відповідно до ст. 60 вказаного Закону підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом. 

            За таких обставин  позовні вимоги щодо  визнання нечинним та скасування Рішення  Новгород-Сіверської міської ради тринадцятої сесії п'ятого скликання від 19 жовтня 2007 року підлягають задоволенню.

            Що стосується позовної вимоги про зобов'язання  Новгород-Сіверської міської ради  прийняти у комунальну власність  гуртожиток розташований  по АДРЕСА_1    разом з відповідною документацією то, в цій частині, позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки згідно постанови Кабінету міністрів  України від 06.11.1995 року № 891 передача будинків відомчого житлового фонду в комунальну власність провадиться комісією з питань приймання відомчого житлового фонду в комунальну власність, яка утворюється виконкомами відповідної Ради, а 

тому суд не може перебрати на себе повноваження органу місцевого самоврядування, так-як це  буде в даному випадку безпідставне і протизаконне втручання у діяльність органів місцевого самоврядування.

             На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 4, 5 ЖК України, Постановою Кабінету міністрів  України від 06.11.1995 року № 891 ст. ст. 8, 9 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19 червня 1992 року, ст.ст. 26, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 10, 11, 160-163, КАС України, Суд -

 

 

П О С Т А Н О В И В:

 

            Позов - Прокурора Новгород-Сіверського району Чернігівської області в інтересах громадян:  ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5.,  ОСОБА_6, ОСОБА_7., до Новгород-Сіверської міської ради, Регіонального відділення фонду державного майна України по Чернігівській області про визнання нечинним та скасування рішення тринадцятої  сесії п'ятого скликання  Новгород-Сіверської міської ради від 19.10.2007 року -  задовольнити частково.

 

            Рішення тринадцятої сесії п'ятого скликання Новгород-Сіверської міської ради від 19 жовтня 2007 року -  ВИЗНАТИ НЕЧИННИМ.

           

Зобов'язати Новгород-Сіверську міську раду  прийняти у комунальну власність гуртожиток  розташований  по АДРЕСА_1, в порядку передбаченому чинним законодавством.       

 

Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Новгород-Сіверський райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.

 

            Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

                    Головуючий:                           Я.М.Іванченко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація