РІШЕННЯ Справа № 2 - 70-08
Іменем України
смт. Короп 06 лютого 2008 року
Коропський районний суд Чернігівської області
в складі : головуючого - судді Грушка О.П.
при секретарі - Хілько Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер її син ОСОБА_2, в зв'язку з чим відкрилась спадщина, яка складалась з грошового вкладу в Коропському відділенні Ощадбанку. Вона являється спадкоємцем першої черги за законом і крім неї на спадщину ніхто не претендує. ОСОБА_1 до часу відкриття спадщини проживала зі спадкодавцем однією сім'єю в АДРЕСА_1. З дня відкриття спадщини і до цього часу ощадна книжка спадкодавця зберігається в неї. Однак заявниця не має документального підтвердження факту її проживання з сином на день відкриття спадщини, оскільки на час їхнього вселення в зазначену квартиру вона належала Коропському підприємству «Агротехсервіс» і домова книга в такому випадку не видавалася, а видалась після приватизації житла відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 04 січня 1997 року, але на той час її сина вже не було в живих. З цієї причини неможливо одержати документ, що посвідчує факт їхнього з сином спільного проживання на час відкриття спадщини. А тому просить суд встановити факт прийняття нею спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1в АДРЕСА_1, внаслідок смерті її сина ОСОБА_2.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 підтримала заяву з вище викладених мотивів і просить її задовольнити.
Допитаний по справі в якості свідка ОСОБА_3 показав, що знає ОСОБА_1 приблизно з 70-хх років. Також знав її сина, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.До цього часу син проживав разом з ОСОБА_1, а після його смерті все його майно залишилося в неї і вона вступила у володіння цим майном. Також, бачив, що у ОСОБА_1 залишилися всі документи сина, в тому числі і його ощадна книжка.
Допитана по справі в якості свідка ОСОБА_4 показала, що знає ОСОБА_1 з дитинства, а також знала її сина. До моменту його смерті він проживав разом з матір'ю в одній квартирі. А після його смерті все його майно залишилося в ОСОБА_1 і вона вступила у володіння цим майном. Також, бачила, що у ОСОБА_1 залишилися всі документи сина, в тому числі і його ощадна книжка.
Заслухавши пояснення заявниці, показання свідків, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви зі слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1в АДРЕСА_1, помер син заявниці ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 12.06.1996 року, виданого відділом РАГС Коропської райдержадміністрації. Згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 29.02.1980 року виданого Коропським відділом ЗАГС Чернігівської області, ОСОБА_1 дійсно являється рідною матір'ю померлого ОСОБА_2 Свідки по справі підтверджують, що заявниця вступила в управління спадковим майном.
За таких обставин у суду не виникає сумнівів, що ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1в АДРЕСА_1, внаслідок смерті її сина ОСОБА_2.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234-235, 256, 212-215 ЦПК України,-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини - задовольнити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1в АДРЕСА_1, внаслідок смерті її сина ОСОБА_2.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: