УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Одеської області в складі:
Панасенкова В.О., Парапана В.Ф., Громіка Р.Д.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Одесі справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визначення порядку користування земельною ділянкою, за касаційною скаргою ОСОБА_2на рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 1 грудня 2004 року та ухвалу апеляційного суду Запорізької області від 24 лютого 2005 року,
встановила:
У березні 2005р. ОСОБА_2. звернулася до Верховного Суду України з касаційною скаргою на рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 1 грудня 2004 року, залишене без змін ухвалою апеляційного суду Запорізької області від 24 лютого 2005 року, яким позов ОСОБА_1 задоволено. Суд визначив порядок користування земельною ділянкою, яка обслуговує житловий будинокАДРЕСА_1 і виділив в користування: ОСОБА_1 - земельну ділянку площею 310 кв.м. , яка знаходиться в її володінні, на плані визначена зеленим кольором; ОСОБА_2. - земельну ділянку площею 209 кв.м. , яка знаходиться в її володінні, на плані визначена червоним кольором, а в загальне користування виділена земельна ділянка площею 11 кв.м. - для проходу, обслуговування часток будинку та господарчо - побутових будівель, на плані показана без забарвлення.
В обґрунтування касаційної скарги ОСОБА_2. посилається на порушення судами норм матеріального та процесуального права, в зв'язку з чим ставить питання про скасування судових рішень та ухвалення нового рішення про відмову у позові.
В запереченнях ОСОБА_1. просить касаційну скаргу відхилити та залишити без змін судові рішення по справі, вказуючи на їх законність та обґрунтованість.
Колегія суддів дійшла висновку, що підстави для перегляду судових рішень відсутні, виходячи з наступного.
Задовольняючи позов та змінюючи порядок користування вказаною земельною ділянкою відповідно до часток у праві власності на будинок, суди першої та другої інстанції виходили з того, що за раніше встановленим порядком користування земельною ділянкою ОСОБА_1. не мала вільного проходу до своїх будівель та за варіантом №1 висновку судово - технічної експертизи №24 від 24.03.2001р.- поновив її порушенні права, (а/с 52-57).
Апеляційний суд погодився з таким висновком суду першої інстанції.
Відповідно до ч.2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Справа № 33ц-381/07
Головуючий у першій інстанції Гаркушка Н.В. Категорія ЦП:40
Доповідач Парапан В.Ф.
Згідно ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду, чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що судові рішення ухвалені з додержанням судами норм матеріального і процесуального права, а також відсутні передбачені ч.1 ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.
Наведені у касаційній скарзі доводи висновок судів не спростовують.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 332, 336 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Касаційну скаргу ОСОБА_2відхилити.
Рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 1 грудня 2004 року та ухвалу Апеляційного суду Запорізької області від 24 лютого 2005 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.