Судове рішення #1628463
Справа № 2-806/07

Справа № 2-806/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

17 квітня 2007 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі головуючого судді Буймової Л.П., при секретарі Корченко О.Я, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Фастові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу земельної ділянки дійсним,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання договору купівлі-продажу земельної ділянки дійсним, посилаючись на те, що вони домовились про укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки, однак нотаріально не оформили.

В судовому засіданні позивач позов підтримав і пояснив суду, що в 2003 році купив у відповідачів 1/2 частину житлового будинку АДРЕСА_1 дана угода була оформлена нотаріально. Що стосується купівлі-продажу земельної ділянки виділеної для обслуговування даного будинку, то нотаріально угоду не оформили, оскільки відповідачі не встигли переоформити на себе державні акти на землю. Відповідачам в рахунок оплати за купівлю даної ділянку передано 2000 гривень, про що було написано розписку і домовлено про нотаріальне оформлення угоди до 1 січня 2005 року. В установлений строк відповідачі не з'явились до нотаріуса, в з"язку з неналежним оформленням державного акта.

Відповідачі в судовому засіданні позов визнали і пояснили суду, що дійсно отримали від позивача кошти в сумі 2000 гривень в рахунок оплати за купівлю земельної ділянки. Відповідачі фактично передвли в користування позивачу дану земельну ділянку. Проте в установлений строк не оформили нотаріально договір, постільки ще не виготовлений державний акт на дану земельну ділянку..

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд встановив, що 07 березня 2003 року позивач придбав у відповідачів 1/2 частину жилого будинку АДРЕСА_1. Весь будинок розташований на земельній ділянці площею 825 кв.м., до 1/2 частини будинку відноситься земельна ділянка розміром 0,0395 га.

Вказана земельна ділянка розміром 0,0395 га, на якій цей будинок розташований, згідно свідоцтва про право на спадщину від 20.02.2001 року перейшла у власність відповідачам в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивач з відповідачами узгодили всі суттєві умови цього договору і позивач сплатив відповідачам в рахунок оплати купівлі будинку грошову суму в розмірі 7178 грн., а в рахунок оплати земельної ділянки, на якій розташована відчуджувана частина жилого будинку -в розмірі 2000 грн., про що відповідачкою ОСОБА_2 було складено і власноручно підписано відповідну розписку.

Договір куплі-продажу 1/2 частини будинку посвідчили нотаріально, а посвідчити договір куплі-продажу земельної ділянки відповідачка ОСОБА_2 зобов"язатись до 01 січня 2005 року після переоформлення на них із сином державних актів на право на земельну ділянку.

Відповідачі по сьогоднішній день ухиляються від наторіального посвідчення договору куплі-продажу земельної ділянки, посилаючись на те, що вони не мають змоги належним чином оформити державний акт на цю земельну ділянку.

З часу отримання відповідачами грошей позивач та відповідачі повністю виконали всі умови договору, а саме: відповідачі передали позивачу в користування

 

2

будинок і всі документи на нього, позивач проживає в будинку разом із своєю сім"єю, сплачує всі необхідні комунальні платежі, доглядає за присадибною ділянкою та користування нею. В даному випадку відбулося повне виконання договору куплі-продажу будинку разом із земельною ділянкою і даний факт підтверджується письмовими доказами.

Аналізуючи докази зібрані по справі суд вважає їх достовірними, а позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, поскільки відповідно до ст. 220 ЦПК України, якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

Відповідно до ст. 334 ЦК України, право власності на майно за довором, який підлягає нотаріальному посвідченню виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішення суду про визнання договору не посвіченого нотаріального дійсним.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 10,60,212,367 ЦПК України, ст.ст. 220,334,638 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовільнити.

Визнати договір купівлі-продажу земельної ділянки розміром 0,0395 га, на якій розташовано 1/2 частину жилого будинку АДРЕСА_1 фактично укладений між позивачем та відповідачами дійсним.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку розміром 0,0395 га по АДРЕСА_1, що належала ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 і зареєстрована за ОСОБА_4 згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ІІІ-КВ № 038683 від 24 квітня 1997 року.

Звільнити сторони від сплати Державного мита.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачи в 10-ти денний строк заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація