Справа № 2"а"-157/2007 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2007 року Ленінський районний суд м. Луганська в складі:
головуючого-судді - Запорожченко О.О.,
при секретарі - Лунгу А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УМВСУ в Луганській області, УДАІ УМВСУ в Луганській області, Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області про визнання дій неправомірними, стягнення заборгованості та перерахунок пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач 25.01.2006 року звернувся з даним позовом посилаючись на те, що він проходив службу в ОВС і був звільнений 27.12.2002 р. На момент звільнення йому не була виплачена щорічна матеріальна допомога на оздоровлення за період з 1997 р. по 2002 р. в сумі 2532,15 грн., надбавка за особливі умови служби у розмірі 50% від окладів грошового забезпечення за 1997, 1997 та 2001 роки в сумі 519,09 грн., доплата від суми пенсії у розмірі 50% від суми пенсії, яка могла бути йому нарахована відповідно до Законодавства за вислугу років з липня 2000 р. по грудень 2002 р. у розмірі 6505,30 грн. Просить суд стягнути на його користь вказані заборгованості, а також зобов'язати посадових осіб УМВСУ в Луганській області призвести перерахунок вихідної допомоги при звільненні з урахуванням доплати від суми пенсії у розмірі 50% із виплатою недосплаченої суми вихідної допомоги 2160,62 грн. та перерахунок пенсії з 01.01.2005 року з урахуванням доплати від суми пенсії у розмірі 50% із виплатою недосплаченої пенсії в сумі 3873,24 грн.
У судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні пред'явленому позову, просив його задовольнити.
Представник позивача, діючий на підставі довіреності, також вимоги позову підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача - УМВС України в Луганській області, вимоги позову не визнав у повному обсязі, надавши суду пояснення та докази в обгрунтування своєї позиції, просив відмовити в задоволенні заявлених позовних вимог у зв'язку із пропуском позивачем встановленого діючим КАС України річного строку для звернення в суд із адміністративним позовом.
Представник відповідача - УДАІ УМВС України в Луганській області, вимоги позову не визнала в повному обсязі, надавши суду докази в обгрунтування своєї позиції та відповідні пояснення. У судовому засіданні 26.07.2007 року не була присутня, належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, причину неявки суду не повідомила. Тому суд вважає, що представник УДАІ УМВСУ в Луганській області не з'явилась до суду без поважних причин, тому розгляд справи можливий без її участі на підставі існуючих матеріалів справи.
Представник відповідача - Головне Управління Пенсійного фонду України в Луганській області у судовому засіданні також вимоги позову не визнала у повному обсязі. Просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Представник відповідача - Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області у судовому засіданні вимоги позову не визнав у повному обсязі, просив суд відмовити у задоволенні позову.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши і вивчивши матеріали справи в їх сукупності, вважає вимоги позову не підлягаючими задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Як встановлено судом, позивач дійсно проходив службу в ОВС і був звільнений 27.12.2002 року на підставі наказу начальника УМВС України в Луганській області від 27.12.2002 р. № 30 о/с.
2
Позивач звернувся до суду із позовною заявою 25.01.2006 року, вказана позовна заява судом була прийнята до розгляду.
Між позивачем і відповідачем має місце спір із приводу проходження громадянами публічної служби й звільнення з неї. Даний спір згідно ст. 17 КАС України підпадає під адміністративну юрисдикцію і повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства. Відповідно до ч.7 прикінцевих та перехідних положень КАС України, після набрання чинності Кодексом заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про пропущення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Позивач проходив службу в ОВС і був звільнений з 27.12.2002 р. на підставі наказу начальника УМВС України в Луганській області від 27.12.2002 р. № 30 о/с. Із позовною заявою до суду він звернувся 25.01.2006 року, тобто із пропущенням строку звернення до адміністративного суду. Заявлені позивачем вимоги щодо стягнення на його користь невиплачених сум підлягали виплаті на момент звільнення з ОВС, тобто про порушення своїх прав йому було відомо з моменту звільнення. Крім того, на момент звільнення йому була призначена пенсія і виплачена вихідна допомога, з розміром якої він був згодний. Однак до суду позивач звернувся лише у січні 2006 року. Суд не вбачає підстав для визнання причини пропуску строку звернення поважною, оскільки позивачем дана обставина не доведена та не надано суду доказів, підтверджуючих поважність причин пропуску строку.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позову не обґрунтованими і не підлягаючими задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 8-9, 99,100,159-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до УМВСУ в Луганській області, УДАІ УМВСУ в Луганській області, Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Головного Управління Державного казначейства України в Луганській області про визнання дій неправомірними, стягнення заборгованості та перерахунок пенсії, відмовити у повному обсязі, у зв'язку із пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Донецької області через Ленінський районний суд м. Луганська шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.