Судове рішення #16355037

Справа № 2-а-3759/11

                                                                П О С Т А Н О В А

                                                             ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

"18" травня 2011 р.

Рівненський міський суд Рівненської області

Суддя Рівненського міського суду Ковальов І.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м.Рівне про визнання дій протиправними та зобов»язання здійснити перерахунок пенсії,-

В с т а н о в и в:

Позивач 15 квітня 2011 року звернувся до Рівненського міського суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в м.Рівне щодо нарахування та виплати їй надбавки до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»; зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в м.Рівне здійснити перерахунок та виплатити на її користь недоплачене підвищення до пенсії, як дитині війни, в розрахунку 30% мінімальної пенсії за віком, з відрахуванням уже виплаченої допомоги, за шість місяців, що передують даті звернення до суду по день ухваленні судового рішення; зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в м.Рівне нараховувати та виплачувати у подальшому щомісячне підвищення до пенсії, як дитині війни, у розмірі, передбаченому статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Представник відповідача подав до суду письмові заперечення на позов у яких просить суд відмовити у задоволенні заявлених позовних вимог позивачу в повному обсязі.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18 листопада 2004 року N 2195-ГУ з наступними змінами - дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, та виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Законом України «Про державний бюджет на 2008 рік»від 28.12.2007 року в статтю 6 названого Закону внесені зміни. Зміст цієї статті викладений в наступній редакції - дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

Рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року внесення зазначених змін визнано неконституційним.

Відповідно до ст. 152 Конституції України, а також до ст. 73 Закону України "Про Конституційний Суд України" - закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Отже, з дня визнання неконституційними норм закону про бюджет на 2008 рік ці норми закону втратили чинність. Саме з цього часу такій категорії осіб, як "діти війни", поновлено право на отримання пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної Соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, з підвищенням на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Розмір мінімальної пенсії за віком законодавче визначений ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»і згідно цієї норми мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність, установлений у законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Відповідач з 22 травня  2008 року здійснює виплату підвищення для позивача, як дитині війни виходячи із розмірів встановлених пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», які є значно нижчими ніж 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

         Виходячи із загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами суд вважає, що виплата підвищення «дітям війни»має здійснюватись у розмірах  встановлених Законом, тому відмова Управління саме в такий спосіб здійснювати  вказану виплату позивачам є незаконною, а їхнє порушене право підлягає захисту.

         Відповідно до частини 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

         Згідно частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

         Таким чином, позовні вимоги позивача подані в межах шестимісячного терміну, а саме з 15 жовтня 2010 року по 15 квітня 2011 року  підлягають до задоволення.

         На підставі викладеного, керуючись  ст.6  ЗУ «Про  соціальний  захист дітей  війни»,  ст. 19, 92  Конституції  України ст.ст. 6-14, 18, 71, 94, ч. 2 ст. 99, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -   

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України в м.Рівне про визнання дій протиправними та зобов»язання здійснити перерахунок пенсії задоволити.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у  м.Рівне  здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги як дитині війни для ОСОБА_1 за період шестимісячного терміну, що передує даті звернення до суду, а саме, з 15 жовтня 2010 року по 15 квітня 2011 року (включно) в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком щомісячно, з  урахуванням  виплачених  сум.

Постанова суду винесена в порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню.   

        Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду на протязі  10-ти днів з моменту отримання копії постанови.     

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.   

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.   



Суддя Рівненського міського суду                                                                    Ковальов І.М.

  • Номер: 2-а/1511/2823/11
  • Опис: про визнання відмови дача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни безпідставною
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3759/11
  • Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
  • Суддя: Ковальов І.М. І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2011
  • Дата етапу: 22.07.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація