У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2011 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Черненко В.А., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 на рішення Апеляційного суду Запорізької області від 29 березня 2011 року у справі за заявою Комунального підприємства «Обласна психіатрична лікарня» запорізької міської ради про госпіталізацію ОСОБА_2 в психіатричну лікарню в примусовому порядку,-
в с т а н о в и л а :
Рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 15 жовтня 2010 року заяву КП «Обласна психіатрична лікарня» Запорізької міської ради задоволено.
Суд допустив примусову госпіталізацію та підвергнув примусовому лікуванню в примусовому порядку ОСОБА_2 в КП «Обласна психіатрична лікарня» Запорізької міської ради.
Рішенням Апеляційного суду Запорізької області від 29 березня 2011 року рішення суду першої інстанції скасовано та відмовлено в задоволенні заяви головного лікаря комунальної установи «Обласна психіатрична лікарня» про госпіталізацію ОСОБА_2 у психіатричну лікарню у примусовому порядку.
12 травня 2011 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ОСОБА_2 та ОСОБА_3 надіслано касаційну скаргу, що підтверджується відбитком поштового штемпеля на конверті.
Відповідно до вимог статті 325 ЦПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.
У разі пропущення зазначеного строку з причин, визнаних поважними, суддя касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу, може поновити цей строк.
У касаційній скарзі заявники просять поновити строк на касаційне оскарження з тих підстав, що копію рішення суду апеляційної інстанції було отримано несвоєчасно.
З огляду на те, що причини пропуску строку на касаційне оскарження є поважними, він підлягає поновленню.
У касаційній скарзі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 просять скасувати рішення Апеляційного суду Запорізької області від 29 березня 2011 року.
В касаційній скарзі заявники посилаються на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права, та порушення норм процесуального права.
У відкритті касаційного провадження у справі необхідно відмовити з таких підстав.
Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Доводи касаційної скарги, додані до неї матеріали, зміст оскаржуваного судового рішення, не дають підстав для висновку про неправильне застосування норм матеріального права і порушення норм процесуального права при його ухваленні.
Крім того, в рішенні суду апеляційної інстанції помилково зазначено про відхилення апеляційної скарги апелянтів.
Відповідно до ст. 219 ЦПК України особи, які беруть участь у справі можуть звернутися до суду з заявою про виправлення допущених у судовому рішенні описок.
На підставі наведеного та керуючись ст.325, п.5 ч.3 ст.328 ЦПК України ,
у х в а л и л а:
Поновити ОСОБА_2, ОСОБА_3 строк на касаційне оскарження рішення Апеляційного суду Запорізької області від 29 березня 2011 року.
Відмовити ОСОБА_2, ОСОБА_3 у відкритті касаційного провадження на рішення Апеляційного суду Запорізької області від 29 березня 2011 року у справі за заявою Комунального підприємства «Обласна психіатрична лікарня» запорізької міської ради про госпіталізацію ОСОБА_2 в психіатричну лікарню в примусовому порядку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого спеціалізованого суду України В.А. Черненко
з розгляду цивільних і кримінальних справ