Справа № 3-1657/11
П О С Т А Н О В А
И М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.06.2011 року суддя Євпаторійського міського суду АР Крим Лантратова А.І., розглянувши матеріал, який надійшов з територіальної державної інспекції праці в АРК Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю міністерства праці та соціальної політики України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження м. Євпаторія, прожив. ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головним лікарем комунального закладу охорони здоров’я «Євпаторійська міська поліклініка», ІНФОРМАЦІЯ_3, військовозобов’язаного, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, раніше не судимого,
за ст.41 ч.1 КУпАП,
в с т а н о в и л а:
Відносно ОСОБА_1, як головного лікаря комунального закладу охорони здоров’я «Євпаторійська міська поліклініка» в підпорядкуванні якого перебувають наймані працівники був складений протокол, про те що він порушив законодавство про працю, а саме:
- Заробітна плата за час відпустки за три дні до її початку не виплачується. Відповідно наказу №215-от від 29.04.2011 р. з 16.05.2011 р. ОСОБА_2 надана відпустка, а заробітна плата за час відпустки нарахована на картковий рахунок 16.05.2011 р.;
- Остаточний розрахунок зі звільненими працівниками в день звільнення не проводиться. Відповідна наказу від 30.04.2011 р. №408-л 01.05.2011 р. звільнена ОСОБА_3, відповідно наказу від 04.05.2011 р. № 415-л 04.05.2011 звільнена ОСОБА_4, відповідно з наказом від 04.05.2011 р. №416-л 04.05.2011 р. звільнений ОСОБА_5, відповідно з наказом від 14.05.2011 р. №476-л звільнена ОСОБА_6, відповідно з наказом від 17.05.2011 р. №489-л звільнена ОСОБА_7 –остаточні розрахунки із зазначеними працівниками в день звільнення не проведені;
- ОСОБА_8 про зміну суттєвих умов праці за два місяці не попереджалась.
Дії ОСОБА_1 спричиняють порушення ст.43 Конституції України, ст.36,115,116 КзпП України, за що встановлена відповідальність за ч.1 ст.41 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив, що заробітна плата нараховується за три дні до початку відпустки, як і остаточний розрахунок при звільненні. Існують поодинокі випадки невиплати заробітної плати і остаточного розрахунку з порушенням строків, оскільки фінансування комунального закладу «Євпаторійська міська поліклініка»проводиться два рази на місяць за розпорядженням управління охорони здоров’я Євпаторійської міської ради. Наказ від 19.05.2011 р. №496-л «Про припинення трудового договору»визнаний недійсним на підставі наказу від 26.05.2011 р. №528-л, яким ОСОБА_8 ознайомлена під підпис про зміну суттєвих умов праці з 01.08.2011 р. У попередньому наказі була допущена інспектором кадрів технічна помилка і ОСОБА_8 була попереджена не про зміну суттєвих умов праці, а про звільнення. За неналежне виконання посадових обов’язків старший інспектор по кадрах ОСОБА_9 наказом від 10.06.2011 р. №04-07/47 притягнута до дисциплінарної відповідальності і їй оголошена догана.
Вислухавши правопорушника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1 КУпАП.
За змістом ст. 41 КпАП суб'єктом цього правопорушення є власник підприємства або уповноважена ним особа. Це фактично зафіксовано і в акті перевірки, в якому зазначено, що керівник (легітимно призначений) зобов'язаний відповідно до ч. 1 ст. 21 КЗпП виплачувати працівникам заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін, тому він несе відповідальність за виплату заробітної плати. Разом із тим, судом враховується, що Євпаторійська міська поліклініка»є комунальним закладом, яке отримує фінансування з бюджетних коштів на підставі розпорядження управління охорони здоров’я Євпаторійської міської ради і не має можливості самостійно і вільно використовувати грошові кошти.
Наказ №496-л від 19.05.2011 р. «Про припинення трудового договору»відносно ОСОБА_8, визнаний недійсним на підставі наказу від 26.05.2011 р. №528-л, яким ОСОБА_8 ознайомлена під підпис про зміну суттєвих умов праці з 01.08.2011 р.
Таким чином, хоча у комунального закладу охорони здоров’я «Євпаторійська міська поліклініка»і мають місце порушення трудового законодавства, але вони не являються суттєвими і навмисними з боку ОСОБА_1
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про доцільність звільнення ОСОБА_10 від адміністративної відповідальності за малозначністю правопорушення, оголосивши йому усне зауваження, а провадження по справі закрити.
Керуючись ст.ст.22, 41, 247, 283-285,287 КпАП України,
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ст. 41 ч.1КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів, у порядку, передбаченому ст.294 КУпАП.
Суддя: Лантратова А.І.
- Номер: 3/1815/4230/11
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-1657/11
- Суд: Роменський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Лантратова А. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.08.2011
- Дата етапу: 19.08.2011
- Номер:
- Опис: Керурвав транспортним засобом у стані алкогольного спяніння.
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-1657/11
- Суд: Біляївський районний суд Одеської області
- Суддя: Лантратова А. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.05.2011
- Дата етапу: 01.06.2011
- Номер: АП-1657
- Опис: Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-1657/11
- Суд: Центральний районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Лантратова А. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.04.2011
- Дата етапу: 01.04.2011
- Номер: 3/4893/11
- Опис: ст. 203 ч1 поруш. реєстр. іноз.
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-1657/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Лантратова А. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.05.2011
- Дата етапу: 29.07.2011