Судове рішення #164012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2006 р.  

Справа № А-15/193  

 

Господарський суд Івано-Франківської області у складі  колегії суддів:

 Cуддя  Деделюк Борис Васильович    

При секретарі   Суфрищук Леся Василівна

за позовом  Приватний підприємець ОСОБА_1  АДРЕСА_1

до відповідача  ДПІ в Снятинському р-ні  вул. Коснятина, 62,Снятин,Снятинський район, Івано-Франківська область,78300

про визнання нечинним рішення ДПІ в Снятинському районі № НОМЕР_1 від 18.01.2006року  про застосування штрафних (фінансових) санкцій

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1 - приватний підприємець,

Від відповідача:Марищук Є.В.- завідувач юридичним сектором, довіреність №275/8/10 від 23.01.2006року,  Ганжа О.В., старший державний ревізор-інспектор контрольно-перевіряючої роботи, довіреність №6273/7/10 від 030806

          Представникам  сторін роз”яснено права та обов”язки передбачені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно поданого клопотання, відповідно до п.2-1 розділу 7 “Прикінцеві та перехідні  положення”Кодексу адміністративного судочинства України, технічна фіксація судового процесу не здійснюється. Відводу складу суду не заявлено. В судовому засіданні 18.09.06р. оголошено перерву до 20.09.06р.

Суть спору: Приватний підприємець ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ДПІ в Снятинському р-ні про визнання нечинним рішення  ДПІ в Снятинському районі № НОМЕР_1 від 18.01.2006року  про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

          Обгрунтовуючи заявлений позов, позивач посилається на той факт, що перевірка магазину  здійснена з порушенням  норм чинного законодавства, зокрема: Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

          Представник відповідача  в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує, з підстав, викладених у відзиві на позов та його доповненні.

          Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення  представників  сторін, суд 

в с т а н о в и в :

          24.11.2005 року.  приватний підприємець ОСОБА_1  вз”ятий  на облік в  ДПІ в Снятинському районі.

          17.01.06р.,  згідно плану -графіку проведення перевірок,  на підставі посвідчень №1, №2 від 17.01.06р., які видані  ДПІ в Снятинському районі проведено перевірку  приватного підприємеця ОСОБА_1          щодо контролю та здійсненням розрахункових операцій в сфері  готівкового та безготівкового обігу.

          Як вбачається з акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб"єктами  підприємницької діяльності №НОМЕР_2 від 17.01.2006року,  проведено перевірку господарської одиниці магазин, розташований за адресою АДРЕСА_1 який належить СПД  ОСОБА_1        

          Згідно вищезгаданого акта перевірки,  перевіряючими Ганжою О.В. і Позичайло А.В., виявлено порушення вимог ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. №481/95-ВР із змінами і доповненнями (далі Закон №481/95). Зокрема встановлено здійснення  роздрібної торгівлі алкогольними напоями без спеціального дозволу -ліцензії, окрім цього не проведено розрахункову операцію, а саме  невидано розрахунковий документ встановленого взірця.

          На підставі фактів, встановлених  в даному акті перевірки, який підписано представником господарюючого суб"єкта,  а саме: реалізація  однієї пляшки горілки  «Лагідна»місткістю  0,5 літра  по ціні 12 грн. за пляшку,  ДПІ в Снятинському районі прийнято  податкове  №НОМЕР_1    про застосування фінансових (штрафних)  санкцій у розмірі  1700 грн.

          Вищезазначений факт підтверджується долученими до матеріалів справи протоколом про адміністративне  правопорушення від 18.01.06р. постановою Снятинського районного суду від 08.02.06р. Згідно зазначеної постанови встановлено, що ОСОБА_1, працюючи підприємцем, допустив здійснення роздрібної торгівлі  алкогольними напоями без наявності ліцензії, в чому визнав себе винним, а вина його доказана  протоколом  про адміністративне  правопорушення.

          Пунктом 1 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні»передбачено, що органи державної   податкової  служби  у  випадках,  в  межах компетенції та у порядку, встановлених  законами  України,  мають право здійснювати  документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих  податкових  декларацій,  звітів  та   інших   документів, пов'язаних   з   нарахуванням   і   сплатою   податків  та  зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі),  а також планові    та    позапланові    виїзні   перевірки   своєчасності, достовірності,  повноти нарахування і сплати  податків  та  зборів (обов'язкових   платежів),   додержання   валютного  законодавства юридичними   особами,    їх    філіями,    відділеннями,    іншимивідокремленими підрозділами,  що не мають статусу юридичної особи, а  також   фізичними   особами,   які   мають   статус   суб'єктів підприємницької  діяльності  чи  не мають такого статусу,  на яких згідно із законами України покладено обов'язок  утримувати  та/або сплачувати   податки   і   збори   (обов'язкові   платежі),   крім Національного банку України  та  його  установ.

          Статею 11-1 вказаного Закону ( доповнено Закон  № 2322-IV  12.01.2005) встановлено підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності,  достовірності, повноти нарахування та сплати  податків та зборів (обов'язкових платежів).

          Крім того, слід зазначити наступне:

Згідно ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового алкогольних напоїв та тютюнових виробів»роздрібна торгівля  алкогольними   напоями   або   тютюновими виробами  може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності,  у тому числі її виробниками,  за наявності у них ліцензій.

Частина 2 ст.17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачає, що до суб'єктів    підприємницької   діяльності   застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і  роздрібної  торгівлі спиртом етиловим,  коньячним  і   плодовим,    спиртом    етиловим ректифікованим виноградним,  спиртом    етиловим    ректифікованим плодовим, алкогольними  напоями  та  тютюновими    виробами    без наявності ліцензій, -  200  відсотків  вартості  отриманої  партії товару, але не менше 1700 гривень;

Постановою Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.2003 затверджено  порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне  регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Пунктом 6 вищезазначеного Порядку встановлено, що рішення про застосування фінансових санкцій,  передбачених пунктом 2  цього  Порядку,  приймаються керівником,  а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право   виробництва  і  торгівлі  спиртом  етиловим,  коньячним  і плодовим,  спиртом етиловим  ректифікованим  виноградним,  спиртом етиловим   ректифікованим  плодовим,  спиртом-сирцем  виноградним, спиртом-сирцем  плодовим,  алкогольними   напоями   і   тютюновими виробами  (Департамент  з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних  товарів  Державної податкової   адміністрації,  його  регіональні  управління  та  їх територіальні  підрозділи,  Мінекономіки),  чи  керівником   (його  заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату,  Держспоживстандарту   у   межах   їх   компетенції, визначеної законодавством.                                                                                                       Позивачем не спростовано обставини, які підтверджують факти викладенні в акті перевірки, вони підтверджуються матеріалами справи.

За таких обставин, вимоги позивача є  необгрунтованими, тому в задоволенні позову слід відмовити.

          На підставі ст.124 Конституції України,  керуючись ст. ст. 158- 163 КАС України, суд

 

                                                                ПОСТАНОВИВ :

 

В задоволенні позову відмовити повністю.

Скасувати  заходи  забезпечення  адміністративного позову, які вжитті  згідно ухвали суду  від  20.07.06р.

Суддя                                                            Деделюк Борис Васильович

 

                                                                                 Постанова складена в повному обсязі  29.09.06

 

На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.

 

Внесено в діловодство Суфрищук Л.В. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація