Справа № 2-172 /2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2007 року смт. Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючого судді - Янголь Є.В.
при секретарі - Авраменко О.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Бранцівської сільської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка просить суд постановити рішення, яким встановити їй додатковий місячний строк для звернення до Краснопільської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, на яку позивачка має право, як спадкоємиця за заповітом, але у зв"язку з незнанням законодавства в нотаріальну контору звернулася після спливу шестимісячного терміну подачі даної заяви.
Позивачка в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримала повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні і з позовом погодилася.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачки - ОСОБА_2, який на день смерті мешкав в с. АДРЕСА_1 (а.с. 7-8). Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної частки (паю) у САПТЗТ ім. Паризької Комуни (а.с. 5) та грошових збережень (а.с. 9). Позивачка по справі являється спадкоємицею на вказане спадкове майно за заповітом, посвідченим Бранцівською сільською радою 06 лютого 2003 року і зареєстрований в реєстрі № 13 (а.с. б). Після смерті ОСОБА_2 позивачка не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину, так як вона пропустила строки для подання заяви про прийняття спадщини, передбачені ст. 1270 ЦК України.
Дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно вимог ст. 1272 ч.3 ЦК України, за позовом спадкоємця, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, якщо строк прийняття спадщини пропущено з поважних причин.
В судовому засіданні позивачка підтвердила, що вона дійсно не звернулася своєчасно в нотаріальну контору для одержання свідоцтва про право на спадщину. Це сталося з тієї причини, що вона вважала, що вступила у спадщину шляхом володіння правовстановлюючими документами на спадкове майно, фактичним розпорядженням даним майном, а також не була знайома з вимогою звернутися за оформленням спадщини до шестимісячного строку.
Тому керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. Ю, 60, 212, 215 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визначити позивачці ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, терміном один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.