Судове рішення #1642423
Справа №2о-31 /2007 р

Справа №2о-31 /2007 р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

16 травня 2007 року                                                                                                    смт.  Краснопілля

Краснопільський районний суд Сумської області

у складі головуючого - судді                                                 Янголь Є.В.,

при секретарі судового засідання                                     Авраменко О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.  Краснопілля справу за заявоюОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про встановлення опіки над недієздатним, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою,  в якій просить суд призначити її опікуном над повнолітнім ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,  який визнаний судом недієздатною особою.

В судовому засіданні заявник заявлені вимоги підтримав.Представник третьої особи: орган опіки та піклування,  з заявою погодився. Заслухавши учасників судового процесу,  дослідивши докази по справі,  суд приходить до висновку,  що заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено,  що рішенням Лебединського районного суду від 04 грудня 2006 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнаний недієздатною особою,  що підтверджується копією рішення суду і у зв'язку з цим потребує встановлення над ним опіки (а.с. З).

Суд вважає,  що ОСОБА_1 може бути опікуном над ОСОБА_3.,  так,  як він є її сином,  по стану здоров'я заявниця може здійснювати догляд над ОСОБА_3.,  на обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах не перебуває і не лікувалася в них (а.с.  4),  отримує заробітну плату (а.с. 6),  з місця роботи характеризується позитивно (а.с. 11),  сім'я,  де вона проживає,  є матеріально забезпеченою,  обмежень щодо осіб,  які не можуть бути опікунами,  відносно заявниці немає.

Згідно  ст.  60 ЦК України опіка над недієздатною особою встановлюється за рішенням суду.

Згідно  ст.  63 ч.4 ЦК України опікун призначається переважно з осіб,  які перебувають у сімейних,  родинних відносинах з підопічним,  з урахуванням особистих стосунків між ними,  можливості особи виконувати обов'язки опікуна.

Дослідивши докази по справі суд приходить до висновку про необхідність встановлення опіки над ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та призначення його опікуном ОСОБА_1.

Тому,  керуючись  ст.  ст. Ю,  60,  212,  215 Цивільного процесуального кодексу України,   ст.  ст. 60,  63 Цивільного кодексу України,  суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Встановити опіку над повнолітньою недієздатною особою ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  знаходиться в психоневрологічному будинку-інтернаті м.  Лебедин.

Призначити опікуном над ОСОБА_2 його матір ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  жительку АДРЕСА_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду,  а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація