Справа №2а-207/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2007 року колегія судців Голосіївського районного суду м. Києва в складі: головуючого- судді Нєсвєтової Н.М. , суддів Колдіної О.О., Рудницької О.М. при секретарі Ворона О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Секретаріату Президента України про визнання дій протиправними
ВСТАНОВИЛА:
У лютому 2007 року позивач звернувся до суду з позовом до Секретаріату Президента України про визнання дій протиправними посилаючись на те, що 9.01.2007 року він звернувся до Президента України- Голови Ради національної безпеки та оборони України ОСОБА_2 із заявою про загрозу національній безпеці України. При цьому надав докази порушень його конституційних прав органами прокуратури-суб»єктами забезпечення національної безпеки України.В своїй заяві просив Президента України дати доручення членам Ради національної безпеки і оборони України по розробленню заходів щодо удосконалення системи забезпечення національної безпеки та вжити заходів до забезпечення конституційних прав позивача від посягань з боку суб»єктів забезпечення національної безпеки України. Крім того, у своїй заяві просив не надсилати її для вирішення тим органам або посадовим особам, дії яких він оскаржує.
Однак, вказану заяву Секретаріатом Президента України було направлено для розгляду « за належністю» до Генеральної прокуратури України.
Оскільки відповідач не забезпечив можливості розгляду його заяви Президентом України, просив визнати протиправними дії Секретаріату Президента України та зобов»язати його направити заяву від 9.01.2007 року Президенту України як єдиної посадової особи, до повноважень якої відноситься вирішення питань, порушених в заяві.
В судовому засіданні позивач підтримавши позов просив його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечуючи проти позову посилався на те, що при розгляді заяви позивача Секретаріат Президента України діяв в межах своїх повноважень, при цьому не були порушені права, свободи та інтереси позивача.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що дійсно 9.01.2007 року позивач звернувся до Президента України- Голови Ради національної безпеки та оборони України ОСОБА_2 із заявою про загрозу національній безпеці України, посилався на порушення його конституційних прав органами прокуратури. / а.с. 4-8 /
Як вбачається з відповіді Секретаріату Президента України від 17.01.2007 року, вказана заява надіслана для розгляду « за належністю» до Генеральної прокуратури України з проханням повідомити позивача про прийняте рішення. / а.с. 9 /
Відповідно до вимог ч.4 ст. 7 Закону України « Про звернення громадян» забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.
Відповідно до вимог ст. 18 Закону України « Про звернення громадян» громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, посадових осіб, має право одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.
Як встановлено в судовому засіданні заява позивача не була розглянута по суті відповідачем, а необгрунтовано направлена до Генеральної прокуратури України.
За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку про протиправність дій відповідача, який не допустив розгляд заяви позивача відповідно до вимог чинного законодавства, тим самим порушив його права на належний розгляд звернення.
Разом з тим, колегія суддів вважає, що вимоги позивача в частині зобов»язання направити його заяву від 9.01.2007 року Президенту України є безпідставними та суперечать Положенню про Секретаріат Президента України, а тому не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 159 КАС України, колегія суддів -
ПОСТАНОВИЛА:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Секретаріату Президента України стосовно направлення заяви ОСОБА_1 від 9.01.2007 року про загрозу національній безпеці України до Генеральної прокуратури України.
Зобов»язати Секретаріат Президента України розглянути заяву ОСОБА_1 по суті, відповідно до вимог чинного законодавства.
В решті позовних вимог- відмовити.
постанова підлягає оскарженню до Апеляційного адміністративного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів.