ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16. | тел. 230-31-77 |
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"19" вересня 2006 р. № 02-03/
Суддя господарського суду Київської області Коротун О.М., розглянувши скаргу і додані до неї матеріали
Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі, м. Вишневе
до Державної виконавчої служби Київської області, м. Київ
про скасування постанови та зупинення виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі звернулася до господарського суду Київської області зі скаргою від 08.09.2006 року № 16726/9/251-10 на дії державного виконавця, в якій просить скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Київської області від 01.09.2006 року про накладення штрафу на ДПІ у Києво-Святошинському районі у розмірі 680 грн., як передчасну та незаконну, та зобов'язати державну виконавчу службу Київської області зупинити виконавче провадження по виконанню постанови Київського міжобласного апеляційного господарського суду по справі № 94/19-05 від 25.10.2005 року у зв’язку з оскарженням вищевикладених дій державного виконавця до вирішення судом спору по суті.
Вказана скарга обґрунтована з посиланням на ст. 181 КАС України, яка врегламентовує особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби (в т.ч. право на звернення з позовною заявою).
Тоді як до суду заявник звернувся зі скаргою, яка не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Згідно з ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України:
1. У позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
2. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
4. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
5. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Скарга подана на дії конкретного судового виконавця, а оскаржуються дії ДВС. В зв'язку з чим слід визначитись, хто є відповідачем у справі.
Скаржник в наданій скарзі також не вказав засобів зв'язку та адрес електронної пошти сторін (якщо такі є).
В зв'язку з цим слід подати суду відповідні уточнення.
Перелічені недоліки повинні бути усунені заявником у строк до “29” вересня 2006 р. шляхом подання доповнення до позовної заяви із зазначенням в ньому необхідної інформації, що була відсутня в позовній заяві.
Подача таких даних визнається судом обов'язковою та є необхідною в силу принципів адміністративного судочинства: розумності строку для вирішення справи, передбаченого ст. 122 КАСУ та принципів, передбачених ч. 1 ст. 7 КАС України.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України господарський суд Київської області
УХВАЛИВ:
1. Скаргу залишити без руху.
2. Заявнику в строк до “29” вересня 2006р. усунути наведені в даній ухвалі недоліки у вказаний в ухвалі спосіб.
Дана ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Коротун О.М.