Судове рішення #16444872

Справа № 2-а-4064/11

ПОСТАНОВА

іменем України

17 червня 2011 рокусуддя Суворовського районного суду м. Херсона ОСОБА_1, розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного Фонду України в Суворовському районі м. Херсона про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними та стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів; визнати протиправною бездіяльність  управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Херсона щодо не нарахування доплати до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої частиною 1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з 01.07.2010 по 01.05.2011 р.р; зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Херсона здійснити перерахунок та виплату 6192,30 грн недоотриманої з 01.07.2007 по 01.05.2011  р.р суми пенсії, підвищеної на 30% мінімальної пенсії за віком, розрахованої відповідно до ст..6 Закону України «Про соціальний Захист дітей війни»№ 2195-IV від 18.11.2004 року та вимог ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»і законодавчо визначеного розміріу мінімальної пенсії за віком, встановленого на час виплати, з урахуванням фактично виплачених сум у цей період; судові витрати покласти на відповідача

Суддя, дослідивши матеріали справи, зваживши доводи, викладені в позові,врахувавши письмові заперечення, приходить до висновку, що позовні вимого підлягають задоволенню виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»до категорії дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни –02 вересня 1945 року було менше вісімнадцяти років.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, відноситься до категорії дітей війни, знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона, що підтверджується копією його   пенсійного посвідчення.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»дітям війни пенсії або щомісячне грошове довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.

З матеріалів справи вбачається, що позивачу надбавка до пенсії, як особі, яка має статус «дитини війни», нараховувалась та виплачувалась не у повному обсязі.

Таким чином управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Херсона не виконує свій обов’язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивача.

Отже, вимоги ОСОБА_2 про зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити  йому підвищення у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком в період з  02.12.2011 по 02.06.2011 р.р. (тобто в межах шестимісячного строку звернення до адміністративного суду) є законними та обґрунтованими.

При цьому розмір мінімальної пенсії за віком необхідно обрахувати відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком.

На підставі викладеного, керуючись ст. 1, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни війни»ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 2, 86, 183-2 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до до Управління пенсійного Фонду України в Суворовському районі м. Херсона про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними та стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни–задовольнити частково.

Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Херсона здійснити нарахування та виплату ОСОБА_2

до щомісячної грошової надбавки до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з  02.12.2011 по 02.06.2011 р.р.   включно, з урахуванням вже проведених виплат.

Постанова, прийнята в порядку скороченого провадження,підлягає негайному виконанню.  

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до адміністративного суду апеляційної інстанції через Суворовський районний суд м. Херсона протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  


Суддя:ОСОБА_1




                                   


  • Номер: 6-а/331/58/2016
  • Опис:
  • Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 2-а-4064/11
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Булах Є. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.08.2016
  • Дата етапу: 15.09.2016
  • Номер: 6-а/331/10/2017
  • Опис:
  • Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
  • Номер справи: 2-а-4064/11
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Булах Є. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.01.2017
  • Дата етапу: 15.02.2017
  • Номер: 2-а/2303/1190/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4064/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Булах Є. М.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.06.2011
  • Дата етапу: 02.10.2013
  • Номер: 2-а-4064/2011
  • Опис: про зобов"язання вчинити дії по перерахунку та виплаті щомісячного підвищення до пенсії як "Дитині війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4064/11
  • Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Булах Є. М.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.08.2011
  • Дата етапу: 26.08.2011
  • Номер:
  • Опис: Визнання протиправними дій Управління Пенсійного фонду та зобов’язання провести перерахунок пенсій
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4064/11
  • Суд: Рокитнянський районний суд Київської області
  • Суддя: Булах Є. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.01.2011
  • Дата етапу: 28.01.2011
  • Номер: 2-а/1511/4391/11
  • Опис: про визнання відмови дача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни безпідставною
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4064/11
  • Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
  • Суддя: Булах Є. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.08.2011
  • Дата етапу: 14.11.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація