Судове рішення #1644860430

Справа № 756/13867/24

Провадження № 1-кс/756/2495/24


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2024 року м. Київ

Слідчий суддя Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 жовтня 2024 року за № 12024100050003250,

В С Т А Н О В И В :

До Оболонського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання, у якому слідчий просила надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме відомості щодо власника розрахункового рахунку НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 та його використання.

Клопотання обґрунтоване тим, що СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 жовтня 2024 року за № 12024100050003250, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

За твердженням слідчого, в органу досудового розслідування виникла необхідність у встановленні даних користувача та дослідженні руху коштів щодо згаданого розрахункового рахунку.

Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не прибула, подала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі.

Володілець речей і документів у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Згідно з ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення його дієвості (п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 132 КПК України), та полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (ч. 1 ст. 159 КПК України).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2 ст. 159 КПК України).

Враховуючи загальні для всіх заходів забезпечення правила їх застосування (ч. 3 ст. 132 КПК України), а також специфічні саме для цього заходу забезпечення підстави (ч. 5, 6 ст. 163 КПК України), сторона, яка подає клопотання, має довести наступні обставини:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням;

4) ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

6) при цьому вони не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або, у протилежному випадку:- є можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах;- неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Також слідчий суддя має врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 5 ст. 132 КПК України).

Слідчий зазначила, що в період часу з 11.09.2024 по 08.10.2024, невстановлена досудовим розслідуванням особа, шляхом обману, в умовах воєнного стану, заволоділа грошовими коштами з банківської картки банку " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", чим спричинила ОСОБА_4 , значну шкоду на загальну суму 300 000 грн.

Відповідно до протоколу допиту потерпілого було встановлено, що з 18.01.2023 його було включено до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення НБО, на підставі чого він розпочав волонтерську діяльність. 11.09.2024 року до потерпілого звернувся ОСОБА_5 , який видав себе за військовослужбовця ЗСУ та повідомив, що йому необхідні кошти на лікування. В свою чергу, потерпілим ОСОБА_4 в період часу з 11.09.2024 по 08.10.2024 з особистих розрахункових рахунків НОМЕР_3 , емітований в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ № НОМЕР_4 ); НОМЕР_5 , емітований в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ № НОМЕР_6 ), НОМЕР_1 , емітований в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ № НОМЕР_7 ) було перераховано грошові кошти на низку рахунків, НОМЕР_8 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ № НОМЕР_6 ).

Наведені у клопотанні обставини корелюють обставинам, зазначеним у витязі з ЄРДР, підтверджені наданими слідчим матеріалами у мірі, достатній для вирішення питань, пов`язаних з розглядом клопотання, зокрема, протоколом про прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення, протоколами допиту свідків, протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_6 , поясненнями ОСОБА_5 , платіжними документами про перерахування коштів тощо.

У своїй сукупності наведені відомості та надані на їх підтвердження матеріали дають вагомі підстави для висновку про обґрунтованість підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Водночас, слід наголосити, що в межах оцінки питань, обумовлених розглядом клопотання, слідчий суддя не вирішує питання про наявність усіх елементів складу злочину, винуватість чи невинуватість осіб у його вчиненні.

Враховуючи обставини кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого про наявність в органу досудового розслідування потреби в одержанні зазначених речей і документів з метою встановлення обставин, які мають значення для кримінального провадження, зокрема, з метою відкриття та функціонування особових рахунків НОМЕР_1 (який належить ОСОБА_4 ), № НОМЕР_2 (на який він здійснював перерахування грошових коштів), відкритих в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Отже, може бути досягнута мета цього заходу забезпечення - досягнення дієвості кримінального провадження та виконання його завдань, передбачених ст. 2 КПК України, а тому потреби досудового розслідування виправдовують надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю проведення тимчасового доступу до копії документів, що перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке за адресою: АДРЕСА_1 .

Слідчий суддя враховує, що інформація, яка міститься у зазначених у клопотанні речах та документах, враховуючи положення ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та ч. 1 ст. 162 КПК України, належить до охоронюваної законом таємниці. Водночас, є обґрунтованими доводи слідчого про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, адже банківська таємниця є інформацією з обмеженим доступом.

Враховуючи, що зазначена у клопотанні інформація може містити фактичні дані, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд може встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, вона відповідає визначенню доказів, передбаченому ч. 1 ст. 84 КПК України. Також документи та матеріальні носії, які містять цю інформацію, у тому числі в електронному вигляді, відповідають критеріям процесуальних джерел доказів (ст. 99 КПК України), а отже, відомості, які містяться в них, можуть бути використані як докази.

Обставини кримінального правопорушення переконують слідчого суддю в тому, що потреби досудового розслідування в отриманні зазначених речей і документів виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, зокрема, можливе розкриття конфіденційної інформації щодо осіб.

Запропонований слідчим спосіб тимчасового доступу шляхом вилучення копій документів становитиме мінімальне втручання у права їх володільця.

Період, за який слідчий просив надати доступ до інформації, релевантний обставинам кримінального правопорушення, тобто є обґрунтованим.

За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 372, 376 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В :

1. Клопотання - задовольнити.

2. Надати групі слідчих слідчого відділу Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, а саме: старшому слідчому СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_7 , слідчому СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_8 , слідчому СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_9 тимчасовий доступ до речей і документів (шляхом вилучення копій), які перебувають у володінні Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ; адреса: АДРЕСА_1 ), а саме:

- інформації про номера рахунків, відкритих у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та закріплених за рахунками НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 а також копії заяв та договорів про відкриття даних рахунків, копії платіжних доручень, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів банку в копіях, які підтверджують рух грошових коштів по даним банківським рахункам з моменту оформлення банківської платіжної карти до оголошення ухвали;

- особисті дані (адреси), всі контактні (абонентські) номери мобільних операторів та який з них являється/являвся фінансовим, поштові адреси за якими закріплено банківські рахунки, відкриті у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за рахунками НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 ;

- за наявності, банківську або кредитну справу відкриту на клієнта у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за рахунками НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 ;

- роздруківки руху грошових коштів по рахунках відкритих у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за рахунками НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 у період часу з 10.09.2024 по 10.10.2024 із зазначенням всіх наявних даних, щодо особи яка здійснювала зарахування та відрахування грошових коштів.

- відомостей щодо місць розташування банкоматів та банківських установ через які здійснювалось зняття та поповнення готівки рахунку із зазначенням ID терміналу, та ID банку еквайеру при знятті готівки в інших банкоматах по рахунках відкритих у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за рахунками НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 у період часу з 10.09.2024 по 10.10.2024;

- матеріалів фото та відео фіксації при знятті грошових коштів по рахунках відкритих АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за рахунками НОМЕР_1 ; № НОМЕР_2 у період часу з 10.09.2024 по 10.10.2024.

3. Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі і документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

4. Строк дії ухвали - до 08 січня 2025 року.


Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.




Слідчий суддя ОСОБА_1









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація