- заявник: Тарабановський Дмитро Сергійович
- заінтересована особа: Покровський відділ у м. Кривому Розі ГУ ДМС України в Дніпропетровській області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 212/8090/24
2-о/212/264/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2024 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі: головуючого судді Чорного І.Я., за участю секретаря судового засідання Майданик М.Є. в порядку ч.2 ст. 247 ЦПК України за відсутності учасників справи та без здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в місті Кривому Розі цивільну справу порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Покровський районний відділ у м. Кривому Розі ГУ ДМС України в Дніпропетровській області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,-
ВСТАНОВИВ:
16.08.2024 року заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою в якій просить встановити факт належності йому правовстановлюючих документів, а саме: свідоцтва про шлюб, інформації у обліково-статистичній картці про розірвання шлюбу свідоцтва про розірвання шлюбу, інформації у обліково-інформаційній картці про народження доньки ОСОБА_2 , трудовій книжці, договорі купівлі-продажу квартири.
В обґрунтування заяви зазначено, що ОСОБА_1 , відповідно до свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 25.02.1982 року народження народився ІНФОРМАЦІЯ_1 . У паспорті громадянина України, у закордонному паспорті, у картці платника податків, у витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання – вірно зазначено дату народження заявника – ІНФОРМАЦІЯ_1 . Однак, у свідоцтві про шлюб Саксаганським відділом ДРАЦС Криворізького міського правління юстиції Дніпропетровської області, у інформації у обліково-статистичній картці про розірвання шлюбу свідоцтва про розірвання шлюбу, у інформації у обліково-інформаційній картці про народження доньки ОСОБА_2 , у трудовій книжці, у договорі купівлі-продажу квартири було допущено помилку у даті народження заявника, а саме помилково вказано ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник вказує, що для подальшого розпорядження своїм майном йому необхідно встановити, що за договором купівлі-продажу квартири дійсно він є покупцем і що квартира належить йому на праві власності, помилка у трудовій книжці може мати причинно-наслідковий зв`язок у вигляді того, що при оформленні пенсії можуть виникнути перешкоди, помилка допущена у свідоцтвах про шлюб, про розірвання шлюбу, народження доньки може призвести до проблем в оформленні спадку, укладенню цивільно-правових договорів. Зазначені розбіжності унеможливлюють встановлення факту належності правовстановлюючих документів. Просить суд встановити факт належності йому вищевказаних правовстановлюючих документів та перевірити інформацію, в межах повноваження суду, чи в даті про народження допущена помилка у документах про освіту ( інформаційних картках), а саме: у свідоцтві про присвоєння ( підвищення) робітничої кваліфікації № НОМЕР_2 , атестаті № НОМЕР_3 , атестаті НР №11374063, дипломі НОМЕР_4 .
Заявник, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув, до суду 07.09.2024 року та 07.10.2024 року подано письмова заява про слухання справи за його відсутності, у якій заявлені вимоги підтримав, просив заяву задовольнити.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, надав суду письмові пояснення, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Ухвалою суду від 20 серпня 2024 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Справа розглядається за відсутності учасників справи, тому у відповідності до ст.247 ч.2 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали заяви, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги заявника, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Правилами ч. 1 ст. 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до свідоцтва про народження НОМЕР_1 дата народження ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до паспорта громадянина України № НОМЕР_5 виданого 01.09.2027 року дата народження ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до дослідженого Договору купівлі-продажу квартири укладеного 25 лютого 2013 року у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області, зареєстрованого у реєстрі за № 250, засвідченого приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу Дніпропетровської області Лосінець Сергієм Миколайовичем, судом встановлено, що у даних про покупця ОСОБА_1 помилково зазначено дату його народження– « ІНФОРМАЦІЯ_2 » замість вірної « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Встановлення даного факту, який ніким не оспорюється і не спростовується, має для заявника юридичне значення, оскільки від встановлення факту залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових його прав, зокрема спадкових.
Підстав для відмови в задоволенні заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документів заявнику в частині вимог, що стосуються договору купівлі-продажу квартири суд не виявив.
Щодо заяви в частині вимог про встановлення факту належності свідоцтва про шлюб, інформації у обліково-статистичній картці про розірвання шлюбу свідоцтва про розірвання шлюбу, інформації у обліково-інформаційній картці про народження доньки ОСОБА_2 , трудовій книжці слід зазначити наступне.
Відповідно до п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995р. №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» певні юридичні факти можуть підтверджуватися рішенням суду.
За правилами п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до роз`яснення п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Згідно листа ВСУ 01.01.2012 року «Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте, сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
Також, відповідно до ч. 2ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Положеннями статті 77 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до ч.1 ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюється відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5, з урахуванням особливостей, передбачених пунктом 14 розділу ІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5.
Відповідно до частини 1 ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Відповідно до п. 2.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29 липня 1993 року № 58 про порядок ведення трудових книжок працівників, в разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконує власник або уповноважений ним орган, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов`язаний надати працівникові в цьому потрібну допомогу.
Однак, заявником ОСОБА_1 до заяви не долучено доказів звернення до органів уповноважених вносити зміни у правовстановлюючі документи.
Виходячи з вищевикладеного, судом встановлено, що відсутні підстави для задоволення заяви про встановлення факту належності правовстановлюючих документів заявнику в частині вимог, що стосуються свідоцтва про розірвання шлюбу, свідоцтва про народження ОСОБА_2 .
Також судом під час дослідження таких документів: свідоцтва про розірвання шлюбу серія НОМЕР_6 виданого Саксаганським районним у місті Кривому Розі відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, актовий запис № 46 від 31.01.2007 року, виписки з рішення ім`ям України від 18.12.2006 року виданої Саксаганським судом № 2-325/06, свідоцтва про народження ОСОБА_2 серія НОМЕР_7 , актовий запис № 863, виданого Саксаганським відділом реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області встановлено, що у вказаних документах не допущено помилки у даті народження заявника, оскільки у них взагалі не зазначено дату народження заявника ОСОБА_1 .
Також слід зазначити, що вимога заявника про перевірку судом інформації, в межах повноваження суду, чи в даті про народження допущена помилка у документах про освіту ( інформаційних картках), а саме: у свідоцтві про присвоєння ( підвищення) робітничої кваліфікації № НОМЕР_2 , атестаті № НОМЕР_3 , атестаті НР №11374063, дипломі НОМЕР_4 не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ч. 5 ст. 81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи та відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи якими законом надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Виходячи з вищевикладеного, судом встановлено, що відсутні підстави для задоволення заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документів заявнику в частині вимог, що стосуються свідоцтва про розірвання шлюбу, свідоцтва про народження ОСОБА_2 .
Керуючись ст. 4, 76, 81, 89, 259, 263-265, 273, 293, 294, 315-319 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа задовольнити частково.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , договору купівлі-продажу квартири укладеного 25 лютого 2013 року у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області, зареєстрованого у реєстрі за № 250, засвідченого приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу Дніпропетровської області Лосінець Сергієм Миколайовичем.
В задоволенні інших вимог відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_8 .
Повний текст судового рішення складений без проголошення 12 листопада 2024 року.
Суддя: І. Я. Чорний
- Номер: 2-о/212/264/24
- Опис: про встановлення факту,що має юридичне значення
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 212/8090/24
- Суд: Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Чорний І. Я.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2024
- Дата етапу: 16.08.2024
- Номер: 2-о/212/264/24
- Опис: про встановлення факту,що має юридичне значення
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 212/8090/24
- Суд: Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Чорний І. Я.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2024
- Дата етапу: 16.08.2024
- Номер: 2-о/212/264/24
- Опис: про встановлення факту,що має юридичне значення
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 212/8090/24
- Суд: Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Чорний І. Я.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2024
- Дата етапу: 03.09.2024
- Номер: 2-о/212/264/24
- Опис: про встановлення факту,що має юридичне значення
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 212/8090/24
- Суд: Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Чорний І. Я.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2024
- Дата етапу: 12.11.2024