Судове рішення #16482459


Справа № 22-ц-2026/2011    Головуючий у I інстанції –Глушко О.І.

Категорія –цивільна    Доповідач -  Демченко Л. М.


                                                                   

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


08 липня 2011 року

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:



головуючого - суддіДемченко Л.М.

суддів:Квача М.О.,Лазоренка М.І.

при секретарі:Рачовій І.І.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Бахмацького районного суду від 15 березня 2011 року по справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_5 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

в с т а н о в и в:

Рішенням Бахмацького районного суду від 15 березня 2011 року стягнуто з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_6 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі ? частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23.02.2011 року і до досягнення дитиною повноліття, тобто до 07.09.2014 року. Стягнуто з ОСОБА_5 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

     В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати рішення та ухвалити нове, яким стягнути з нього на користь позивачки аліменти на утримання дочки в розмірі 1/6 частини. Доводи скарги зводяться до того, що висновок суду про те, що він ухиляється від сплати аліментів є хибним, адже він щомісяця передавав кошти позивачці. Також, суд не врахував, що він доглядає свою непрацездатну матір, яка є інвалідом другої групи. Отже, апелянт погоджується з тим, щоб суд з нього стягнув аліменти не в 1\4, а в 1/6 частині та врахував при цьому положення ст.ст. 183, 184 Сімейного кодексу України, якою встановлено обставини, які слід враховувати суду при визначенні розміру аліментів.

     Вислухавши суддю – доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, виходячи з наступного.

    Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Статтею 182 Кодексу встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дітей, та інші обставини, що мають істотне значення.

     Матеріали справи свідчать, що неповнолітня ОСОБА_7 проживає та перебуває на утриманні своєї матері, яка працює медичною сестрою в Бахмацькій ЦРЛ та отримує невелику заробітну плату, яка в середньому на місяць складає 1272 грн. Відповідач працює на посаді водія швидкої допомоги та отримує заробітну плату в середньому 2029 грн. на місяць. Також, він здійснює догляд за своєю матір’ю, яка є інвалідом 2 групи. Проживає з іншою жінкою та її дитиною.

     Таким чином, задовольняючи позов ОСОБА_6 та приймаючи рішення про стягнення з відповідача на її користь аліменти в розмірі ? частини з усіх видів заробітку, суд першої інстанції вірно та обґрунтовано виходив з того, що відповідач зобов’язаний брати участь в утриманні своєї дочки до досягнення нею повноліття та має можливість надавати матеріальну допомогу саме у зазначеному розмірі.

     Апеляційний суд вважає, що аліменти в розмірі ? частини є достатнім і таким, що буде відповідає потребам дитини.

     Посилання апелянта на те, що він має можливість сплачувати аліменти, але в меншому розмірі, до уваги апеляційним судом не сприймаються, оскільки підстави для зменшення розміру аліментів до 1/6 частини, відсутні, крім того такий розмір аліментів не може задовольнити та забезпечити належним чином потреб неповнолітньої дитини.

      За таких обставин, апеляційний суд вважає за необхідне рішення суду залишити без зміни, а апеляційну скаргу без задоволення.      

     Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.

     Рішення Бахмацького районного суду від 15 березня 2011 року залишити без зміни.

     Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів

     



Головуючий:Судді:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація