Судове рішення #16492957

Центрально-Міський районний суд м.Макіївки

                           

            

                                                                                           Справа  № 2-а-3471/11

УХВАЛА

   11 травня 2011 р.

                  Суддя Центрально-Міського районного суду м. Макіївки Донецької області ОСОБА_1 розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецькій області, в якому зазначила, що вона у 2010 року будучи працюючим пенсіонером, набула достатнього для перерахунку пенсії страхового стажу та відповідно до ст. 42 Закону України „Про загально-обов’язкове державне пенсійне страхування ” має право на перерахунок пенсії  по старховому стажу і заробітку, про що 15.06.2010 року звернулась до відповідача з відповідною заявою, однак відповідач здійснив такий перерахунок з порушенням встановлених законодавством норм, засто-сувавши показник середньої заробітної плати за 2007 рік. Тому просить визнати незаконними та скасувати  дії Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецькій області про відмову в  перерахунку пенсії за ч.4 ст.42 Закону України „Про загально-обов’язкове державне пенсійне страхування ” із застосуванням показника середньої заробітної плати  працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески за 2009 рік, зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплату її пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати робітників зайнятих в галузях економіки України за 2009 рік, починаючи з 15 червня 2010 року. Відновити пропущений строк звернення до суду за захистом порушеного права на перерахунок пенсії з дати отримання повідомлення від відповідача про порушення її прав, тобто з 31.01.2001 року.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду з таких підстав.

          Судом встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в УПФУ Центрально-Міського району м.Макіївки, їй було призначено пенсію за віком, після чого вона продовжувала працювати (арк.с.7,8).

          15.06.2010 року позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. На підставі наданої заяви, додаткових документів про стаж роботи і даних персоніфікованого обліку був проведений перерахунок пенсії ОСОБА_2 із врахуванням страхового стажу у відповідності з нормами  абзацу 1 частини 4 статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. При цьому був застосований показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2007 рік.

          Дані обставини зазначені позивачем та підтверджені повідомленням Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецькій області від 31 січня 2011року за вихідним № 1898/03 (арк.с. 10-11).

          Згідно ч. 1 ст. 103 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.          

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною 2 цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, позивач, отримуючи щомісячно суми  пенсії за віком після здійсненого відповідачем перерахунку з 15 червня 2010 року, вже в липні 2010 року повинна була знати та усвідомлювати їх розмір, тобто саме в цей період часу дізналась про порушення своїх прав, тому суд приходить до висновку, що перебіг строку позовної давності для звернення до суду з даним позовом для позивачки розпочався з 01.08.2010 року.

З огляду на викладене у суду немає підстав вважати поважними причин пропуску строку звернення до суду з позовом зазначені позивачем а саме те, що про порушення свого права вона дізналася лише 31 січня 2011 року, коли отримала з Управління ПФУ відповідь з роз’ясненнями порядку перерахунку її пенсії.

Залишаючи позов без розгляду, суд враховує ту обставину, що з моменту проведення перерахунку пенсії позивачу змінювалось законодавство в частині судочинства щодо розгляду справ даної категорії, яким встановлювалися строки звернення до суду різної протяжності від 3 років до 6 місяців.

Однак, останні зміни в діючому законодавстві України щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання пенсійних виплат відбулися на підставі Рішення Конституційного Суду України № 19-рп/2010 від 09.09.2010 року.

Таким чином, в розумінні ч. 2 ст. 99 КАС України шестимісячний строк для звернення до суду з цим позовом для позивача розпочався 09.09.2010 року та скінчився 09.03.2011 року.  Адміністративний позов ОСОБА_2 надійшов до Центрально-Міського районного суду м.Макіївки 30.03.2011 року за вхідним № 8476/11, тобто після закінчення строку позовної давності для звернення до суду.

При цьому будь-яких інших поважних причин пропуску строку звернення до суду з позовом ОСОБА_2 не зазначила.

          Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

          Таким чином, ОСОБА_2 пропустила встановлений законодавством шестимісячний строк для звернення до суду з позовом про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, підстави для поновлення строку звернення до суду, вказані позивачем, суд не вважає поважними, а тому зазначена позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

                На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 103, 183-2 КАС України, –

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії –залишити без розгляду.

                  

                  Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали суду.


      

Суддя                                                                                               І.В. Яременко


  • Номер:
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3471/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Яременко І. В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.05.2011
  • Дата етапу: 22.06.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація